Puchary Świata

Puchary Świata

Postprzez Boniecki Jerzy » Poniedziałek, 17 Kwiecień 2006, 21:53

Jest pierwsza relacja zawodów PŚ2006
Drodzy organizatorzy Pucharu Świata Modeli Kosmiocznych 2006
Drodzy członkowie podkomisji modeli kosmicznych
Drodzy modelarze

W załączeniu znajdziecie stronę tytułową z listą oficjeli i końcowa punktacją z wykazem licencji zawodników z 2 Pucharu Katalonii - Pucharu Świata, który miał miejsce od 7 do 9 kwietnia 2006 r, w Lleida /Hiszpania/ Tak się nieszczęśliwie składa że strona tytułowa ma 1,1 Mb a lista wyników 4,4 Mb które to otrzymałem na płytce CD od organizatora. Więc obciąłem piękne logo zawodów /pozostawiając tylko na pierwszej stronie wyników ażeby ułatwić przesyłanie danych.
Ten Puchar Świata, pierwsze zawody w tym sezonie był zorganizowany przez EL Club modelarstwa lotniczego Barcelony i to bardzo udanie. Dyrektor sportowy i pozostali organizatorzy tych zawodów byli młodzi, zawsze uśmiechnieci a czarująca Miss Esther Poura /26/, która przewodziła wszystkimi działaniami z usmiechem i niespodziewanym doświadczeniem jak na taka młoda dziewczynę. Asystowało jej wielu członków klubu a najbardziej pomocna była jej mama Neuss Misse Sunol. Ojciec Jordi Roura Font był bardzo aktywnym zawodnikiem, ale równiez pomocny.
Ludzie z regionalnego departamentu Ministerstwa Sportu Kataloni byli obecni na polu startowym cały czas. Oni również organizowali bardzo dobre konferencje prasowe i na bieżąco wszystkie wiadomości z pola startowego. Media pokazały niezwykłe zainteresowanie modelarstwem kosmicznym i przez każdy z trzech dni w gazecie "Segre" i "Manane" pokazywały sie świetnie ilustrowane sprawozdania.
Telewizja również pojawiała sie od czasu do czasu. Organizatorzy pokazali wielka gościnność byli gotowi w każdej chwili pomóc uczestnikom. Doskonała pogoda zapewniła dobre wyniki i dobry nastrój wszystkim zawodnikom. Sędziowie i chronometrażyści byli bezbłędni. Wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu Ilerda bardzo, bardzo dobre a bankiet Sangria i Ślimaki - niezapomniany.
Pięć krajów i 19 zawodników przybyło na start ze swoimi modelami. GBR, SLO,ROM, ESP i SCG. Współzawodnictwo było bardzo ostre - tam było wielu zwycięzców zawodów na świecie i w Europie, rekordzistów Świata. Pozwólcie wymienić : Florice i Lucian Sercainu /ROM/ Miha Cuden /SLO/ Jordi Roura Font /ESP/ i Zivan Josipovic /SCG/. Wszystkim z nich my wreczyliśmy / z wyjątkiem Luciano/ po jednym z pucharów.
Byliśmy zadowoleni z młodej ale bardzo utalentowanej miss Nona Crusallas /ESP/ która zwyciężyła w S9A i zajęła 3 miejsce w S3A / nie pucharowa konkurencja/ i Trevora Seabrooka /GBR/ który wygrał S6A. Oglądajac wielu młodych ludzi na polu startowym mamy nadzieję że modelarstwo w Zachodniej Europie będzie prosperować dobrze. Brytyjczycy byli bardzo usatysfakcjonowani i z nadziejami na rewizyte w ich Canterbury Cup nastepnego roku.Oni równiez zamierzają jak i reszta zawodników ponownie zawitac tu w przyszłym roku. Nasze nasteopne zawody w Meschcherino/Rosja/ za dziesięc dni. Życze im sukcesów i wielu uczestników. Równiez zapraszam was do pojechania tam.

Z pozdrowieniami Srdjan D. Pelagic
tekst ten przetłumaczył Tadek Kasprzycki
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Powróć do S1, S2, S3, S4, S5, S6, S7, S8, S9, S10, S11 - modele kosmiczne, modele rakietowe

cron