Propozycja regulaminu F3A Club na rok 2006

Regulamin klasy F3M

Postprzez Janusz Rumiński » Niedziela, 12 Luty 2006, 16:53

I chyba wszystko się wyjaśniło trzeba działać Koledzy nie dyskutowć trzeba się pokazać na zawodach nawet z modelami na silnik o mniejszej pojemności i latając w ten sposób nabierać wprawy i obycia w zawodach,
trzeba się liczyć iż kat F3A to jest drogie latanie. I popieram Piotra Urbańskiego nie trzeba super sprzętu żeby wygrywac.Z moich obserwacji jako sędziego w tej kat. nie było jak dotychczas tłoku na zawodach w klasie w F3A Club także i wtedy kiedy było ograniczenie w stosowaniu silników do 10cc i modelarnie miały sprzęt i pieniądze, kto chce latać w tej kat. to i tak będzie latał.
Janusz Rumiński
 

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 13 Luty 2006, 15:38

Janusz Rumiński napisał:Z moich obserwacji jako sędziego w tej kat. nie było jak dotychczas tłoku na zawodach w klasie w F3A Club
Potwierdzam, znalazłem jakieś stare wyniki zawodów Warszawskich, nie zdążyłem w tym tłoku nawet zapytać o Aeroklub i wpisałem Brzeg :D

Image
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Propozycja regulaminu F3A Club na rok 2006

Postprzez edwoj » Wtorek, 14 Luty 2006, 20:26

Jako świeżo upieczony sędzia w F3A chciałbym zwrócić uwagę na aspekt oceny lotów w przypadku dużej rozpiętości wymiarów modeli. Siłą rzeczy modele mniejsze powinny latać bliżej niż modele większe by zachować właściwe proporcje w wyglądzie figur. Ta sprawa powinna być uwzględniona w określeniu położenia linii lotu i całej strefy. Przyjęcie wprost regulaminu i zasad sędziowania z F3A spowoduje automatycznie zaniżanie ocen zawodników latających mniejszymi modelami. W przypadku przyjęcia braku ograniczeń technicznych w stosunku do "dużego" F3A powinniśmy przyjąć rozwiązania regulaminowe wyrównujące szanse zawodników przynajmniej w tym aspekcie. Pisałem już o tym odnosząc się do wcześniejszej propozycji regulaminu - patrz "Nowy regulamin F3A klub - uwagi"

Jestem również za brakiem ograniczeń technicznych w "klubie" gdyż w miarę upływu czasu bakcyl modelarstwa powoduje, że jesteśmy skłonni wydawać na niego coraz więcej i więcej, kosztem innych dziedzin życia, a hobby, które uprawiamy, nie zależnie od zasobów finansowych, samo eliminuje tych, którzy się szybko zniechęcają.

Edward Wojciechowski
edwoj
 

F3A/klub

Postprzez SMO Feniks » Sobota, 18 Marzec 2006, 12:31

Witam,
Chciałbym poinformować kol. Andrzeja Grodzkiego, że Tomasz Żywiec jest członkiem Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny "Feniks" z Brzegu a jest mieszkańcem miejscowości Grodków.
Pozdrawiam
Sławomir Gardyna
Prezes
SMO Feniks :D
Sławomir Gardyna
SMO Feniks
 
Posty: 4
Dołączenie: Piątek, 17 Marzec 2006, 22:54
Miejscowość: Brzeg

Prezentacja F3A Klub

Postprzez Piotr Urbański » Niedziela, 19 Marzec 2006, 22:12

Ponieważ nowy program "Klubu" został zatwierdzony przez Komisję Modelarską, aby ułatwić jego interpretacje przygotowałem prezentację multimedialną wraz ze wskazówkami na które elementy figur należy zwrócić szczególną uwagę. Prezentacja jest do pobrania z mojej strony www.f3a.com.pl

Piotr Urbański
Piotr Urbański
 

Poprzednia

Powróć do F3A, F3C, F3D, F3M, F3N, F3P - akrobacja samolotowa, śmigłowcowa i modeli klasy gigant; wyścig RC

cron