PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 12 Marzec 2009, 22:28

Witam,
Chodzi o pierwsze zawody w tym sezonie. F3B są w Nowym Targu u Arka, a F3J w Radawcu u Wojtka....
Nooo, chyba sie, kurka wodna, nie rozerwę. :roll:
Czy koledzy organizatorzy zamierzają coś z tym zrobić?
Nawet gdyby tylko jedna osoba więcej miałaby pojawic się na jednych z tych zawodów, to warto zorganizowac je w innych terminach.
Z uporem godnym lepszej sprawy będę powtarzał że betki, jotki i efki uzupełniają się i "prawdziwi szybownicy" powinni startować/trenować wszystkie konkurencje.
Dobra, wszyscy o tym wiedzą pewnie - nie będę się rozpisywał.

Wojtku, Arku, zróbcie coś, proszę.

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Widać na tym przykładzie, że przydałaby się jednak prawdziwa podkomisja szybowcowa, bo koledzy mianowani z łapanki (dr Miecio Słowik i prezes Tomaszek Nita) przysnęli jakby nieco.
Proponuje na następnych MP wybrać do podkomisji szybowcowej tych, którzy CHCĄ COKOLWIEK ROBIĆ, tych którzy sami się zgłoszą, a nie tych którzy z rożanym pąsem kokieteryjnej skromności na licach, łaskawie przyjma propozycje kandydowania na jakże zaszczytne i prestiżowe stanowisko "władzy nad kategorią".
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Wojciech Frąk » Piątek, 13 Marzec 2009, 00:57

Witam
Termin musi zostać bez zmian. Dostaliśmy dofinansowanie. Zmiana będzie możliwa jeżeli pojawi się dobry wujek z kasą, która pozwoli nam odrzucić dofinansowanie Starostwa. A tak z drugiej strony czy klasa F3J musi patrzeć na to co robią koledzy z F3B ?
I znowu mnie poniosło. Terminy wiszą już od b. długiego czasu. Nikt nie pytał i nie prosił mnie o zmianę terminu. Żaden ze startujących w obu klasach zawodników nie zgłosił wcześniej uwag. Podejmowanie teraz tego tematu w takiej formie uważam za conajmniej dziwne. Osobiście uważam że jako organizator zawodów w klasie F3J nie mam prawa wpływać na suwerenne decyzje podejmowane w innych klasach. Jedyne co mogę podpowiedzieć to, że mamy do rozegrania 4 zawody PP w F3J i jedne można opuścić. Że dla zawodnika startującego w klasie F3B i J bedą to zawody w Radawcu... Smutna to dla mnie informacja ( mniejsza frekwencja ) ale pogodziłem się z tym jeszcze na początku roku.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Arek Morawski » Piątek, 13 Marzec 2009, 12:41

Wojtku problem zgłaszałem Mietkowi w styczniu, miał z Tobą rozmawiać.
Co do startujących w F3J i F3B niestety się mylisz, jak popatrzysz na wyniki ostatnich 2 lat to zauważysz że czołówka to te same osoby. Pisałem, ci na priva, że nie mogę przenieść terminu, (tydzień wcześniej są w Tęgoborzy F3F a w Nowym Targu może być jeszcze śnieg, tydzień później - długi week. majowy, 2 tyg. później zawody F3F nad morzem - współorgan. Olek Laskowski) Poza tym w maju PP i MP F3B w Bielsku. Więc jeśli byś mógł przenieść zawody na 18. lub 19.04 byłbym bardzo wdzięczny. A co do dotacji myślę, że nie będzie problemu jeśli termin ulegnie zmianie.

pozdrawiam
Arek
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Re: PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 13 Marzec 2009, 14:03

Witam,
Wojtku, Arku dzięki za szybką reakcję.
Od razu wyjaśniam...(bo Wojtek mnie chyba źle zrozumiał) Nie mam absolutnie żadnych pretensji do organizatorów, do Was, o tę zbieżność dat. Takie przypadki zdarzają się b. często i by ich uniknac podaje się do projektu kalendarza 2-3 terminy.
Organizatorzy najczęściej w ogóle nie widzą projektu kalendarza, więc nie są w stanie ustalić prawidłowo terminów. Ustalaniem dat w kalendarzu nie zajmuje się nawet Komisja Modelarska. KM tylko zatwierdza gotowy kalendarz. Ustalenie ostatecznych dat zawodów to obwiązek podkomisji poszczególnych kategorii lub t/z asystentów trenera kadry narodowej(tam gdzie podkomisji zawodnicy nie byli w stanie wybrać, lub nie widzieli sensu wyboru). Także za brak wyobraźni można mieć pretensje jedynie do osób które koordynowały projekt kalendarza w imieniu nas-szybowników.
Was, Arku i Wojtku, mogę jedynie grzecznie poprosić o przeanalizowanie mozliwości zmiany jeszcze raz.

Jeśli idzie o sens koordynacji dat zawodów w kategoriach kategoriach szybowcowych. Do F3F, F3J i F3B dorzuciłbym jeszcze F3K. Wszystko to szybowce. Tylko do F3K potrzebny jest inny płatowiec. W pozostałych można spokojnie latać tym samym.
Ktoś kto jest fanem lub nawet fanatykiem tylko jednej z tych klas powie, ze reszta go nie interesuje.
Jest jednak spora grupka ludzi, która zaliczyła starty we wszystkich kategoriach szybowcowych. I nie ważne, czy to profesjonalna czołówka, czy zwolennicy rekreacyjnego latania na luzie. Jesli Polski Kalendarz Szybowców RC ma miec sens, to nie można pozbawiać zawodników możliwości wyboru imprezy, a frekwencja na zawodach jest przecież jedynym kryterium potwierdzającym celowość organizacyjnych wysiłków i... dotacji darczyńców.
Uwiarygodnię tę tezę wypowiedzią Joe Wurts,a - niekwestionowanego na świecie autorytetu w szybowcach. Znajomy Hiszpan zapytał go kiedyś, co robić, jak trenować, żeby w F3B osiągać indywidualnie wyniki na jego poziomie, a zespołowo na poziomie reprezentacji USA? Joe odpowiedział, że stara się trenować każdym rodzajem szybowca wynalezionym przez ludzkość. W sezonie zalicza imprezy we wszystkich kategoriach szybowcowych. Każda z kategorii pozwala wytrenować inny aspekt umiejętności - F3J uczu temiki. Zwłaszcza w F3K musisz już przed startem wiedzieć, gdzie poślesz szybowca żeby zrobić wynik. F3F uczy latania z duzymi prędkościami i ułatwia optymalizację nawrotów, a F3B jest niczym innym jak wypadkową tych kategorii. O zespole wypowiedział się ich Team Manager. Wszyscy - zawodnicy czy pomocnicy - reprezentują podobny poziom umiejętności, każdy może zastąpić każdego w dowolnej chwili. Dużo wcześniejszych treningów w pełnym składzie - zrozumienie bez słów. Na docelowej imprezie pełna mobilizacja, i wysiłek na 150%.
Proste.
Nie powinniśmy patrzeć na reprezentantów innych klas szybowcowych na zawodach danej kategorii jak na gości z kosmosu. Kalendarz szybowcowy powinien być zgrany.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Czaro » Sobota, 14 Marzec 2009, 00:31

I mówi to ten, który jeszcze trzy lata temu na rzutki dlg mówił "badziewioloty".
Ciekawe, czy to tylko chwilowa zmiana poglądów?
jedyna pewność to niepewność, reszta to niezawodność

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Re: PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 18 Marzec 2009, 15:51

Czaro napisał:I mówi to ten, który jeszcze trzy lata temu na rzutki dlg mówił "badziewioloty".
Ciekawe, czy to tylko chwilowa zmiana poglądów?

Nie przypominam sobie, ale bez rozpatrywania, powiedziałem tak, czy nie?... jakie to ma znaczenie dla dyskusji?
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Michal Skarwecki » Niedziela, 10 Maj 2009, 22:36

Tomek Osinski AW napisał:Nooo, chyba sie, kurka wodna, nie rozerwę.

To dobrze, ze się nie rozerwałeś; nie było Cię ani tu, ani tu... Termin zgłoszeń na PP i MP w Bielsku już powoli mija i co?
Michal Skarwecki
 
Posty: 18
Dołączenie: Niedziela, 6 Maj 2007, 08:28
Miejscowość: Skoczów

Re: PP F3B i F3J tego samego dnia - 25 kwietnia '09

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 11 Maj 2009, 16:26

Michał Skarwecki napisał:nie było Cię ani tu, ani tu...

... bo to była tylko forma zwrócenia uwagi na niedociągnięcia w kalendarzu.

Jeśli idzie o Bielsko, hmmm... Bardzo miło wspominam wszystkie zawody w Bielsku. I lotnisko piękne i organizatorzy profesjonalni.
Póki co, startowanie w zawodach ostatnio mnie przerosło. Nie wystartuję w Bielsku, żałuję.

Będę wam za to kibicował. Robicie ostatnio ładne wyniki na C. Widać postępy. Gratuluję. :wink:

Pozdrawiam,
Tomek

PS
Przypominam, ze ten wątek jest raczej o sensie koordynacji kalendarza w konkurerncjach szybowcowych.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa


Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron