Reprezentacja juniorów F3J

Reprezentacja juniorów F3J

Postprzez Bartekk » Środa, 15 Luty 2006, 20:11

Dziś się dowiedziałem, że nie mamy pełnego składu do reprezentacji. Piotr Zagórski nie jedzie na Mistrzostwa, więc trzeba dobrać kogoś z rezerwowych.
Na liście znajdują sie jeszcze: Bartosz Stołny z Aeroklubu Rybnickiego, Paweł Misztal z Aeroklubu Lubelskiego i Rafał Glista Aeroklubu Poznańskiego.
Nie mam niestety kontaktu do żadnego z nich, więc prosze kierownika ekipy, bądź kogoś o większej skrzynce adresowej o pomoc tej sprawie.
Pozdrawiam Bartłomiej Janas, gg 8685213
Bartekk
 
Posty: 28
Dołączenie: Niedziela, 5 Luty 2006, 00:49
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 17 Luty 2006, 14:16

Panie Kierowniku Ekipy, Mieciu, trzymasz rękę na pulsie składu reprezentacji juniorów?

Dobrze byłoby gdyby chłopaki już wiedzieli w jakim jadą składzie, bo zdaje się prócz Wojtka sami debiutanci będą. Niech się poznają. Niech im Wojtek poopowiada co ich czeka na zawodach. Dobrze im zrobi wspólne przygotowanie do sezonu i współpraca na PP i MP.

Zatem, który junior jest prócz Wojtka Byrskiego i Bartka Kiepasa gotowy do wyjazdu na MŚ F3J?
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 393
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Mieczysław Słowik » Piątek, 17 Luty 2006, 15:26

Tomek Osinski AW napisał:Panie Kierowniku Ekipy, Mieciu, trzymasz rękę na pulsie składu reprezentacji juniorów?

Zatem... Który junior jest prócz Wojtka Byrskiego i Bartka Kiepasa gotowy do wyjazdu na MŚ F3J?


Nie mogę się wypowiadać za kolegów z Lublina i z Rybnika. W ubiegłym roku widziałem ich na zawodach po raz pierwszy. Moim zdaniem są to zawodnicy początkujący, a ich największy sukces to 6 i 8 miejsce w MP juniorów F3J. Jeżeli chodzi o Rafała Glistę, to jest on wychowankiem Tomka Bederskiego. Niestety po śmierci Tomka w listopadzie 2004 r. Rafał zniknął, stąd jego absencja w MP i PP F3J w 2005 roku. Na lotnisku zjawił się ponownie we wrześniu 2005 i ostro trenuje z dobrym efektem. Zdążył jeszcze wystartować w dwóch zawodach w ramach "Memoriału T. Bederskiego" zajmując 4 i 5 miejsce. Aktualnie Rafał przygotowuje się pod moim kierunkiem do startu w mistrzostwach świata. Modele będzie miał, sądzę że kasę na wyjazd również. Pamiętajmy, że poza Wojtkiem Byrskim Rafał jest jedynym kandydatem do reprezentacji, który mimo młodego wieku ma już na swoim koncie medal MP juniorów (3m w 2004r. i 4m w 2003r.). Znając jego poziom i możliwości uważam, że to on powinien być trzecim juniorem w reprezentacji.
Mieczysław Słowik
 

Postprzez chomiq » Piątek, 17 Luty 2006, 16:35

Proponuje juniorom (i nietylko) wyjazd na Puchar Świata do Holicza ( najlepiej zamiast Leszna ). Termin to 5-7 maj. Team z Bielska pewnie pojedzie, można się zgrać i wykonać 6 (a moze 10) lotów wyśmienitym towarzystwie. :mrgreen:
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Postprzez Wojtek_F3J » Piątek, 17 Luty 2006, 21:34

Sam moge udzielić paru rad bo wkońcu się już troche lata w tych pucharach świata i europy. Lecz odrazu mówie że moge nie mieć dużo czasu bo sam musze dużo trenować bo to w końcu ostatnia szansa na Mistrzostwach Świata w kategorii juniorów... Ale zawsze chętnie pomoge :)

pozdrawiam

_____________________________________
"Wipes your worries away..""
B-B F3J team <DREAM TEAM> :P :)
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 19 Luty 2006, 01:25

Mieczysław Słowik napisał:Nie mogę się wypowiadać za kolegów z Lublina i z Rybnika. W ubiegłym roku widziałem ich na zawodach po raz pierwszy. Moim zdaniem są to zawodnicy początkujący, a ich największy sukces to 6 i 8 miejsce w MP juniorów F3J.


Mieciu,
Postanowiłem trochę ci pomóc, przynajmniej jeśli chodzi o lepiej znanego mi zawodnika z Lublina Pawła Misztala. Paweł jest obecnym Mistrzem Polski F3J/m '05. Tytuł Mistrza Polski Młodzików f3j/m ma swoją wagę. Chłopcy latają tam bez opieki dorosłych jako taktyków. A więc wygrywają najlepiej przygotowani/wytrenowani, o najlepszych predyspozycjach. Niestety latają modelami 2m, ale oto co znalazłem na stronie lubelskich modelarzy http://radawiecrc.pl/news.php

" Nowe zakupy sekcji modelarskiej A.Lubelskiego
Zarząd Aeroklubu Lubelskiego podjął decyzję o zakupie 2 wyczynowych szybowców Jantar klasy F3J wraz z osprzetam dla naszych juniorów. Zostanie także zakupiony jeden Lotus w celu uzupełnienia strat po zbyt dynamicznych wyczepieniach naszego mistrza :)) . W nowym sezonie czeka nas dużo pracy nad szlifowaniem formy do mistrzostw.
Dodany przez papuga dnia 14. grudzień 2005"

Wobec takich przygotowań wypada tych chłopców i ich opiekunów przynajmniej zapytać, jakie mistrzostwa mają na myśli, świata czy Polski?
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 393
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Bartekk » Niedziela, 19 Luty 2006, 20:18

Paweł Misztal został poinformowany przeze mnie o zaistniałej sytuacji. Zostaje nam tylko czekać, aż się zarejestruje na forum i będziemy działali.
Myślę, że w tym wypadku na zgrupowaniu kadry, powinny odbyć się zawody między Rafałem i Pawłem, żeby rozstrzygnąć, który z nich pojedzie na MŚ.
Chociaż sukces Pawła na Mistrzowach Polski w Dęblinie też o sobie świadczy.

I tu też kolejne zajęcie dla KM. Określenie na jakich zasadach powinno sie odbywać dobieranie zawodników rezerwowych do wybrakowanej reprezentacji?
Pozdrawiam Bartłomiej Janas, gg 8685213
Bartekk
 
Posty: 28
Dołączenie: Niedziela, 5 Luty 2006, 00:49
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Mieczysław Słowik » Poniedziałek, 20 Luty 2006, 16:25

Obawiam się, że trudno będzie Trenerowi KN wybrać trzeciego juniora do składu reprezentacji bez konfrontacji trójki rezerwowych. Sądzę, że w grę wchodzą loty podczas obozu reprezentacji (jeśli się odbędzie) lub wyniki I zawodów do Pucharu Polski F3J - Inowrocław 22-23.04 br.
Mieczysław Słowik
 

Postprzez Wojciech Frąk » Wtorek, 14 Marzec 2006, 22:01

Pozdrowienia z Lublina!
Wiadomość o powołaniu Pawła zaskoczyła nas( do tej pory nie mamy oficjalnej informacji od AP, KM czy trenera tej klasy). Jesteśmy na etapie przygotowywania się do sezonu i kompletowania sprzętu. Paweł nie ma doświadczenia w lataniu pełnowymiarowymi szybowcami F3J ale szkołę w mniejszych formach przeszedł pod okiem naszych zawodników klasy F3Mini. Stąd te obecne osiągnięcia. Prosiłbym o pomoc w nabyciu żyłki do holów i udzielenia kilku informacji na tematy techniczne i organizacyjne.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Postprzez Wojtek_F3J » Środa, 15 Marzec 2006, 16:33

Bardzo chętnie pomoge. Najlepiej jest nabyć hole u Zdenka Jesiny. Tutaj podaje jego strone www.f3b.cz.
Moge również zaproponować wspólne treningi...



Pozdrawiam
Wojciech Byrski
--------------------------------
"Wipes your worries away"
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała

Postprzez Wojciech Frąk » Piątek, 17 Marzec 2006, 00:48

Witam !
Dzięki za propozycje chętnie i skrzętnie z niej skorzystamy. Na razie jeszcze zima ale później ... :D DZIĘKI !!
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin


Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane