Znowu ten Byrski

Znowu ten Byrski

Postprzez Michal Skarwecki » Wtorek, 25 Wrzesień 2007, 21:36

Gratuluję Wojtkowi Byrskiemu zwycięstwa w zawodach cyklu Eurotour F3J 2007 w Martinie na Słowacji. Pracuj tak dalej i niech Ci woda sodowa do głowy nie uderzy. Może napiszesz jak to się stało?
Michal Skarwecki
 
Posty: 18
Dołączenie: Niedziela, 6 Maj 2007, 08:28
Miejscowość: Skoczów

Postprzez Wojtek_F3J » Środa, 26 Wrzesień 2007, 07:22

Zawody odbyły sie w dniach 22-23 Września. Wielkim zdziwieniem dla wszystkich była bardzo mała liczba zawodników, 19 Słowaków i ja Polak :D . Mimo tak malej liczby zawodników, i tak startowali czolowi zawodnicy Słowacji tj; Juraj Adamek, Jan Ivancik, Juraj Bartek, Tibor Simko, Jan Litva... itp. Byłem jedynym zawodnikiem który latał Pikiem Perfectem SL oraz Perfectem Carbon 68. Reszta zawodników latała Espadami, Storkami, Espritami.

Poranki były bardzo mgliste, latanie było możliwe dopiero od godziny 11. Eliminacje przebiegły bardzo sprawnie. Po 6 lotach eliminacyjnych pierwsze miejsce zajął Juraj Adamek z 5000 pkt, następne miejce należało do mnie z wynikiem 4997,2 pkt, trzecie miejsce zajął Jan Ivancik.

Finały zaczęły sie o godzinie 12.30. Pogoda była idealna, subtelna termika, minimalny wiatr i temperatura 24 stopnie 8) . Po pierwszym locie moja nadziej na zdobycie miejsca na podium zmalała do zera ponieważ usiadłem na 2 metrze :? Dlatego w następnym locie postanowiłem iść na całość i strzelić się w niecałe 2 sekundy. Wysokość po strzale wynosiła jakieś 20-30 metrów. Postanowilem prosto po strzale polecieć nad hangar, tam tworzyl sie bardzo subtelny komin który trzeba bylo kilka razy centrować. W tym oto kominie krążyły ze mną jeszcze dwa inne modele, lecz ci zawodnicy postanowili szybko poleiceć nad miasto gdzie mieli dobrą "windę". Ja postanowilem dalej krążyć w tym wyszukanym przeze mnie kominie, z kazdą minutą byłem coraz wyżej. Gdy ogłoszonma została 13 minuta lotu wiatr znowu zmienił kierunek i wtedy juz zadecydowałem że będe podchodził na punkt z przeciwnej strony ( znad korytarza). No i wtedy szczęście się do mnie uśmiechnęło ponieważ byłem jedynym zawodnikiem który zmieścił sie w 1 metrze.
I oto takim sposobem(z dużą dawką szczęścia :) ) udało mi się zająć pierwsze miejsce. :D

Pozdrawiam
Wojciech Byrski
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała


Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron