Bled F3J 2006- relacja

Bled F3J 2006- relacja

Postprzez Wojtek_F3J » Poniedziałek, 11 Wrzesień 2006, 13:20

9-10 września odbyły się już ostatnie zawody zaliczane do Contest Euro-Tour i World Cup. Zawody odbyły się na Słowenii w krajobrazie przepięknych gór
(najwyższy szczyt prawie 3000m n.p.m). Jako jedyny z Polskiej ekipy wystartowałem w tych zawodach. Pogoda była wspaniała choć poranki i wieczory bywały naprawde chłodne. Na Słowenie zjechało się 90 zawodników z
min; Czech, Słowacjii, Słowenii, Niemiec, Bułgarii, Chorwacjii, Włoch, Holandii.

Dzień Pierwszy
W dniu pierwszym pogoda dopisała, było ciepło(20-23 stopnie), leciutki wiaterek około 3-4 m/s.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 10. Pierwsze loty nie należały do łatwych ponieważ od czasu do czasu słońce zostało zasłonięte przez chmury i termika była bardzo subtelna. Niestety mój pierwszy lot nie był udany ponieważ zaszło słońce i znalezienie termiki było bardzo trudne. Wraz z kolejnymi lotami pogoda robiła się coraz lepsza:) Kolejne moje loty były dobre czasowo (9;53;13 , 9;53;54). Organizator za wszelką cenę chciał rozegrać 4 rundy w pierwszym dniu. Mi nie było to na rękę ponieważ w 4 rundzie leciałem w ostatniej 9 kolejce. Niestety doszło do tego lotu. Warunki były bardzo trudne i każdy pilot musiał się wykazać precyzją lotu.
O godzinie 19:15 wystartowała ostatnia kolejka 4 rundy ze mną w roli głównej :lol:. Lot ten był ciekaway ponieważ słońce schowało się już za góry. W powietrzu panował całkowity brak termiki. Udało mi się wylatać prawie 8 minut. Byłem zadowolony z tego lotu ponieważ dużo wcześniej od mnie pospadały dużo większe modele tj. Sharon 3.7 m i Pike Perfect.


Dzień Drugi
Poranek był bardzo chłodny, tylko 8 stopni, jednak z minuty na minute robiło się coraz cieplej. Na niebie nie było ani jednej chmurki i dlatego w południe było już bardzo ciepło. Podobnie jak w dniu pierwszym , pierwsze loty były dość trudne. Moje loty były bardzo dobre w tym dniu, w ostatnim locie postanowiłem zaryzykować i strzeliłem się w 3-4 sekundzie i uzyskałem czas 9;55;36. Jednak nie tylko ja wtedy zaryzykowałem, kolejnym pilotem który się szybko strzelił był Sebastian Figl.

Zawody ukończyłem na 28 pozycji w seniorach i 3 miejsce w juniorach.
Jestem bardzo zadowolony z tych zawodów ponieważ udało mi się zdobyć nowe doświadczenie. Kolejne zawody dopiero w 2007 roku.
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała

Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron