VIKING RACE F3F-Arek Morawski na nieoficjalnych W. Ch. F3F

VIKING RACE F3F-Arek Morawski na nieoficjalnych W. Ch. F3F

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 9 Wrzesień 2006, 09:02

Witam,
Pod tym adresem http://www.vikingrace2006.co.uk/ możemy śledzić wyniki. Zawody trwają od 7-16.09.06 i są uznawane za Mistrzostwa Świata w F3F.
Mamy tam naszego zawodnika. Arek Morawski ( www.f3f.pl ) reprezentuje barwy... Słowacji! :D
Tylko w punktacji zespołowej. Indywidualnie jest klasyfikowany jako Polak.
Trzymajmy za niego kciuki. Pojechał, właściwie poleciał tam biedaczysko samiusieńki. Wprost do mglistej, surowej krainy skalistych wybrzeży i dzikich, walecznych klanów - do Szkocji. Nie wiem dlaczego Szkoci w adresie www. mają na końcu .uk - może to rodzaj kary za to, że faceci chodzą tam w spódniczkach :?
Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 393
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez chomiq » Wtorek, 12 Wrzesień 2006, 00:26

Oficjalną stronę, jaką przygotowali szkoci na tak elitarne zawody, jak Viking Race, uważam za kompromitacje. Szkoci jak widać, to straszne sknerusy i nawet na internetowym transferze oszczędzają. Ograniczenie transferu powoduje, że strona jest prez większość czasu niedostępna.

Moze ktoś znalazł lepsza stronę, z relacjami i wynikami z VikingRace F3F?

Mnie udało się z wyników odczytać, że Arkowi udało się uzyskać w pierwszej rundzie czas 70:68 co dało 624.62pkt i 88 miejsce.
Ale dziś niespodzianka: czas Arka to 52:52 (894.83pkt) co było 9 wynikiem rundy!!! To chyba nieźle ?

Nie wiem jak wygląda ogólna klasyfikacja, bo znów przekroczyłem limit transferu ... grrrrrr :evil:

Tu umieszczam zdobyte wyniki 1 i 2 rundy. (do szkocji niedotarł jeszcze MS i nie wiedzą co to Excel, ani nawet PDF, a może oszczędzają?)
Image
Image
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Re: VIKING RACE F3F-Arek Morawski na nieoficjalnych W. Ch. F

Postprzez Mieczysław Słowik » Wtorek, 12 Wrzesień 2006, 13:46

Tomek Osinski AW napisał:są uznawane za Mistrzostwa Świata w F3F

Tomek, wybacz, że się czepiam, ale przez kogo są uznawane za MŚ F3F? Z tego co wiem, FAI jest jedyną organizacją, która może ogłaszać mistrzostwa świata w modelarstwie lotniczym. A jak na razie klasa F3F nie ma jeszcze statusu klasy mistrzowskiej. Nie uważam, że to dobrze, bo jest to piękna konkurencja, w której startuje wielu zawodników, ALE TAKIE SĄ FAKTY!
Pozdrawiam wszystkich miłośników "cichego latania"
Mieczysław Słowik
Ostatnio edytowano Środa, 13 Wrzesień 2006, 15:39 przez Mieczysław Słowik, łącznie edytowano 1 raz
Mieczysław Słowik
 

Re: VIKING RACE F3F-Arek Morawski na nieoficjalnych W. Ch. F

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 12 Wrzesień 2006, 19:19

Mieczysław Słowik napisał:Tomek, wybacz, że się czepiam, ale przez kogo są uznawane za MŚ F3F?


Witam,
No, te zawody są uznawane za Mistrzostwa Świata przez (uniwersalny cyt. z wielu działaczy uwielbiających legitymować swoje kontrowersyjne posunięcia tym sposobem) "szeroko pojęte środowisko" modelarzy - szybowników F3F głównie.
W odróżnieniu od "szeroko pojętego środowiska" FAI ustanawia Mistrzostwa Świata w danej kategorii, a nie uznaje już istniejącą imprezę za zawody tej rangi.

Pozdrawiam
Tomek

PS
NIe będzie mnie przez jakiś czas. Niesttey nie będę mógł śledzić wydarzeń w Szkocji.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 393
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez chomiq » Środa, 13 Wrzesień 2006, 10:43

http://www.f3f.sk/ tu są którtkie nowniki z viking race.

NASZ Arek chyba nieźle polatał i po 3 kolejce jest 25 z wynikiem (2489.01), czyli ostatni lot musiał polecieć za 978,46 pkt. Przypuszczalnie czas 46,8 sek. Coraz lepiej :D

Z uporem pisze NASZ Arek, bo Słowacy równiez piszą "NASZ" ;)
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Postprzez chomiq » Czwartek, 14 Wrzesień 2006, 16:23

polecam ... http://www.knewt.com/news/news.htm ... wyniki i fotki z VR2006.
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Re: VIKING RACE F3F-Arek Morawski na nieoficjalnych W. Ch. F

Postprzez Arek Morawski » Środa, 20 Wrzesień 2006, 13:32

Dzięki za trzymanie kciuków!! Wróciłem trochę zmęczony, kiepska organizacja zawodów, ale potwierdziło się powiedzenie, że wszyscy Anglicy mają dużo czasu i są powolni. Krótka relacja (na razie z trzech dni) i kilkaset fotek na mojej stronie http://www.f3f.pl
Pozdrawiam wszystkich.

Arek
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez ORLIK » Czwartek, 21 Wrzesień 2006, 13:20

Witam!
Jak to jest prawnie usankcjonowane, czy zawodnik obywatel Polski może reprezentowac inne państwo?
Bardzo ciekawa sprawa w kontekście startu Arka w Szkocji.
Nie pomyślcie, że się czepiam, ale ja osobiscie nie wyobrażam sobie abym nie bedąc obywatelem innego państwa mógł wystartować w jego reprezentacji. Jeżeli już to przy moim nazwisku musiałoby być zaznaczone, że Polak.

Pozdrawiam

T. Kosecki POL-3616
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Arek Morawski » Czwartek, 21 Wrzesień 2006, 14:58

Na zgłoszeniu wysłanym do organizatora widniało państwo: POLSKA, był także podany nr licencji POL-3712 (zgłoszenie wyślę Ci wieczorem mailem). Licencja była sprawdzana na miejscu przy rejestracji.
Teraz niestety Tomku nic Ci nie poradzę że tak wpisali do tabeli z wynikami. Być może zasugerowali się że większość ekipy to Słowacy.
Mam nadzieję, że na przyszły Viking Race 2008 pojedziemy razem, już jako reprezentacja naszego kraju.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 15 Grudzień 2006, 23:40

Ok. Po dłuższym zastanowieniu pisze sie na ten wyjazd. A co ze Szwajcarią i F3B?

Pozdrawiam
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 393
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez mavericknt » Poniedziałek, 18 Grudzień 2006, 19:52

Ja tez sie wybieram. Południe jezdzi wszędzie!!!!!!!
Pozdrowionka :D
Awatar użytkownika
mavericknt
 
Posty: 4
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 19:15
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez kubit » Niedziela, 31 Grudzień 2006, 14:13

Ja osobiscie bym chyba nie przeżył gdyby ktoś mnie wpisał na listę startowa jako Słowaka czy Czecha. Taki europejczyk to nie jestem i nigdy nie będę. Nie rozumiem co to za problem wytłumaczyć organizatorom who is who. A fakt, że takie historie na tych zawodach miały miejsce świadczy, ze organizatorom daleko do organizacji zawodów typu "Mistrzostwa Świata". Jeszcze raz wyrażam żal, ze w kalendarzu AP na 2007 rok nie ma zgłoszonych żadnych zawodów w klasie F3F. Jeżeli to jest rzeczywiście problem finansowy (100 zł za zawody o Puchar Polski) to jak dożyję, na 2008 rok pokrywam z własnej kieszeni koszt wpisu do kalendarze AP trzech imprez o PP w klasie F3F.


Stanisław Kubit, TKN
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Postprzez Arek Morawski » Poniedziałek, 1 Styczeń 2007, 23:48

kubit napisał:Ja osobiscie bym chyba nie przeżył gdyby ktoś mnie wpisał na listę startowa jako Słowaka czy Czecha.


Ja, dzięki Bogu jakoś przeżyłem :wink:
Zaistniałą sytuację już opisywałem po powrocie (we wrześniu 2006)
http://www.f3f.pl/index.php?menu=11&GallId=71
Byłem tam na zaproszenie Słowaków, prywatnie i za własne pieniądze.

kubit napisał:Jeżeli to jest rzeczywiście problem finansowy (100 zł za zawody o Puchar Polski)


Tak jest to tylko i wyłącznie problem finansowy

kubit napisał:to jak dożyję, na 2008 rok pokrywam z własnej kieszeni koszt wpisu do kalendarze AP trzech imprez o PP w klasie F3F.


Trzymam Pana za słowo, oczywiście jak będą jeszcze chętni do organizacji zawodów. Co roku jest robionych minimum 5 imprez do Pucharu i Mistrzostwa Polski.

Pozdrawiam Arkadiusz Morawski
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez ORLIK » Wtorek, 2 Styczeń 2007, 08:52

Sanowny Panie Trenerze Kadry!
Pytanie o wpłatę 100 zł za umieszczenie w kalendarzu jest bardzo dobrym pytaniem. Może więc odwrócimy kolejność :Czy AP jest już takim bankrutem, że musi sciągac od organizatorów po 100 zł za wpis do kalendarza? Jak porównac budżet AP z budżetem Klubu Modelarskiego? Jaki procent budżetu AP stanowi ta 100? A jaki Klubu Modelarskiego?
Gwarantuję Panu i wszystkim władzom AP, że wpis do kalendarza jest nam nie potrzebny gdyż zawody zrobimy bez płacenia tej 100 z tą tylko róznica, że to AP jest tak na prawdę stratny bo traci możliwość wykazania sie faktyczna iloscią imprez modelarskich w Polsce i tak na prawdę sam sobie ogranicza możliwość monitorowania tego co dzieje sie w sporcie modelarskim. Postawię jeszcze raz jedno pytanie które juz wcześniej padało :
Co Klub Modelarski ma z tego że zawody organizowane własnymi siłami i za swoje pieniądze będą umieszczone w kalendarzu AP?

Na tym kończę i życzę Wszystkim Modelarzom dużo zdrowia i jak najlepszych lotów w 2007 roku. Władzom AP zaś, aby zastanowiły się co robią bo moim zdaniem nie można tą samą miarą (finasową) mierzycć modelarstwa i pozostałych dyscyplin lotniczych

Pozdrawiam

Tomasz Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Leszek Kaczmarski » Wtorek, 2 Styczeń 2007, 19:07

Jeszcze raz wyrażam żal, ze w kalendarzu AP na 2007 rok nie ma zgłoszonych żadnych zawodów w klasie F3F. Jeżeli to jest rzeczywiście problem finansowy (100 zł za zawody o Puchar Polski) to jak dożyję, na 2008 rok pokrywam z własnej kieszeni koszt wpisu do kalendarze AP trzech imprez o PP w klasie F3F.
Stanisław Kubit, TKN


Jeszcze raz i ostatni wrócę do tematu 100 zl za organizacje zawodów F3F.
Otóż Szanowny Panie Stanisławie, poza klubem "Orlik" z Nowego Sącza to zawodnicy są organizatorami zawodów i muszą tę stówę dołożyć sami lub zedrzeć z zawodników i nic w zamian. Nie jest nas dużo, średnio 14 osób na zawody. Za bardzo wielu organizatorów innych kategorii zapłaci klub! Nie należymy do elitarnych kategorii jak F3A czy F1,F2
Pozdrawiam
Leszek Kaczmarski
Awatar użytkownika
Leszek Kaczmarski
 
Posty: 14
Dołączenie: Niedziela, 19 Luty 2006, 21:40
Miejscowość: Zakopane

Następna

Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron