Mistrzostwa Polski F3E

Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Michal Skarwecki » Wtorek, 24 Kwiecień 2012, 19:12

Uważam, że nie jest w porządku zmieniać termin Mistrzostw Polski F3E na dwa tygodnie przed planowanym terminem i to na dzień w którym odbywa się Puchar Świata F3F Mechelinki. Skoro już wykupiłem licencję to chciałbym mieć możliwość startu w obu imprezach. Chyba nie chodzi tu o pozbycie się konkurencji?
Proszę organizatora o rozważenie zmiany terminu Mistrzostw Polski F3E.
Michał Skarwecki
Michal Skarwecki
 
Posty: 18
Dołączenie: Niedziela, 6 Maj 2007, 08:28
Miejscowość: Skoczów

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Arek Morawski » Poniedziałek, 30 Kwiecień 2012, 15:36

A jednak znaleźli na Ciebie sposób :lol:
Do zobaczenia w Mech.

pzdr.
A.M.
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 2 Maj 2012, 15:09

Fiu fiu, niezła jazda - że się tak merytorycznie wypowiem.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez kubit » Czwartek, 3 Maj 2012, 20:44

No to może ja się wypowiem jako osoba z urzędu odpowiedzialna za organizację imprez na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego. Zmiana terminu nastapiła z przyczyn organizacyjnych. Po prostu wielu osobom z Gliwic termin 6 maja 2012 roku przestał odpowiadać z powodów prywatnych ( komunie dzieci i wnuków, wyjazdy i inne przyczyny). Dlatego odpowiednio wcześnie napisaliśmy pismo do KM AP aby ten termin zmienić i tak się stało. W ostatniej chwili okazło się, że nie odpowiada to kol. Skarweckiemu z Bielska. Moglibyśmy Jego sugestię uwzględnić, gdyby zaraz po ukazaniu się zmiany na strone AP, zgłosił swoje uwagi. Kol. Skarwecki tego nie zrobił. W międzyczasie sprawa stanęłą na forum Zarządu Aeroklubu Gliwickiego i po burzliwej i bardzo stresującej dla mnie dyskusji Zarząd Aeroklubu Aeroklubu Gliwickiego warunkowo zatwierdził nasz plan imprez modelarskich czyli pozwolił nam na wejście na lotnisko zgodnie z przedłożonym kalendarzem imprez. Ten warunek polegał na tym, abym sporzadził dokładny schemat zajętości lotniska na poszcególne zawody modelarskie, podał osoby odpowiedzialne za porzadek i podał dokładne godziny korzystania z lotniska. I to uczyniłem. W tej chwili jakiekolwiek zmiany w przedstawionym schemacie absolutnie nie są możliwe. Mamy więc dwa wyjścia: zorganizować imprezę 13 maja bez udziału wybitnego zawodnika kol. Skarweckiego albo wogóle jej nie robić. Po konsultacji z Panami Przewodniczacym Komisji Modelarskie i jej Wiceprzewodniczącym ( pozostawili mi wolny wybór za co jestem im wdzięczny) postanowiłem imprezę przeprowadzić w dniu 13 maja. I nie ma w tym żadnych podtekstów.
A tak by the way.
Dlaczego koledzy z Bielska ( przede wszystkim kol. Skarwecki) nie czują żadnej odpowiedzialności za rozwój klasy F3E?. Dlaczego skoro im ( szczególnie kol. Skarweckiemu) tak zależy na startowaniu w tej klasie, nie zorganizowali w tym roku zawodów zaliczanych do Pucharu Polski? Przez taką właśnie postawę zawodników, których ja osobiście nazywam pasożytami , w 2012 roku nie ma w Pucharu Polki w klasie F3E. A sugestie, że my gliwiczanie możemy zorganizować MP w Rybniku są łagodnie mówiąc kretyńskie. Dlaczego nie zorganizuje ich kol. Skarwecki w Bielsku Białej? Postawa polegająca na tym_ wykupiłem licencję a za to Wy ( czyli kto? ) zapewnijcie mi pełny zakres spotowych doznań w obecnych czasach ( czyli zorganizujcie serię zawodów zaliczanych do Pucharu Poski i MIstrzostwa Polski) jest postawą wybitnie debilną i destrukcyjną. To dodatkowy powód, że nie mam żadnej ochoty przejmować się żalami kol. Skarweckiego i Jemu podobnych. ( choć ta ostatnia uwaga akurat nie ma akurat nic wspólnego ze zmianą terminu Mistrzostw Polski w klasie F3E w 2012 roku)
I dopiero po przeczytaniu moich uwag może się merytorycznie wypowiedzieć kol Osiński. Tak sądzę
Z należnym szacunkiem
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 3 Maj 2012, 22:44

Ja to przepraszam. Mnie się zlały w jedną literki E i F. Myślałem, że chodzi o Mistrzostwa i Puchar tej samej konkurencji...

Cofam swoją poprzednią, merytoryczną wypowiedź.

No, bo nikt przytomny nie będzie pisał kalendarza tak, by jeden zawodnik mógł sobie w kilku konkurencjach startować.
Chociaż w sumie, dla Michała, czemu nie? :)
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Michal Skarwecki » Piątek, 4 Maj 2012, 08:18

Witam,
Moja reakcja na ukazanie się zmiany terminu na stronie Aeroklubu (19.04) była prawie natychmiastowa. Najpierw wykonałem tel. do kol. Jureckiego, który stwierdził, że żadne zmiany terminów nie są już możliwe. Więc moje sugestie nie zostały uwzględnione.
Dopiero potem umieściłem wpis na tym forum.
Dlaczego nie czuję odpowiedzialności za rozwój kat. F3E? Bo jest to kategoria, która istnieje tylko w Polsce i nie ma perspektyw jej rozwoju nie startując w zawodach międzynarodowych, gdzie można podnosić poziom sportowy latając z lepszymi od siebie. Pomijam kwestie regulaminu, który preferuje lot wznoszący do granicy widzialności modelu i opadanie przez 9 minut. Jest też problem coraz mniejszej ilości chętnych do startu w zawodach z powodu wysokich opłat za licencję oraz składek aeroklubowych.
Odpowiednikiem tej kategorii na świecie jest kategoria F5J. Prowadziłem już pierwsze rozmowy z kilkoma kolegami latającymi F3E na temat możliwości zorganizowania zawodów klasy F5J w sezonie 2013. Wygląda to dosyć optymistycznie. Dostałem również zapewnienie kierownika sekcji modelarskiej ABB, że jeśli F5J ruszy będzie można zorganizować Mistrzostwa Polski w Bielsku. W obecnym sezonie dostałem odmowę możliwości organizacji zawodów pucharowych F3E z powodów podobnych do sytuacji kolegów z Gliwic, czyli zbyt dużego obłożenia lotniska w Bielsku.
Jeśli kol. Kubit dalej twierdzi, że jest to postawa wybitnie debilna i destrukcyjna to nie ma sensu kontynuować tego wątku.
Michał Skarwecki
Michal Skarwecki
 
Posty: 18
Dołączenie: Niedziela, 6 Maj 2007, 08:28
Miejscowość: Skoczów

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez kubit » Piątek, 4 Maj 2012, 08:38

Miałem głównie na myśli dochodzace mnie sugestie, że dlatego przenosimy termin zawodów aby nie wygrał ich kol. Skarwecki. Oprócz tego kol. Skarwecki sugeriował w piśmie ( e-Mailu? do Przewodniczacego KM abysmy te zawody zrobili w Rybniku - więc jeszcze raz pytam dlaczego on ich tam nie chciał zrobić) .Jeśli się tylko okaże, ze klasa F5J będzie klasą dla "ludzi" - w co wątpię znając geniuszy z CIAM i ich tendencję do tworzenia klas dostępnych tylko dla bogaczy, to też będziemy organizować zawody w tej klasie a nie w klasie F3E. W F3E chodziło o to aby wszyscy mogli sobie w niej polatać bez potrzeby zatrudniania holownika i praktycznie każdym modelem.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Michal Skarwecki » Piątek, 4 Maj 2012, 17:46

Jeśli jedyną przeszkodą w organizacji MP był brak możliwości korzystania z lotniska AG, a jestem pewien, że to właśnie usłyszałem od osoby wskazanej w kalendarzu imprez do kontaktu z organizatorem, to czy skorzystanie z oddalonego o zaledwie 20 km lotniska rybnickiego jest pomysłem kretyńskim? Sprawdziłem to i taka możliwość by istniała.
Zawodów pucharowych w Bielsku nie zorganizowano dokładnie z tych samych powodów, z których kol. Kubit zrezygnował z organizacji pucharu u siebie (zajęte lotnisko, brak dofinansowania AP- w przeciwieństwie do MP).
I na sam koniec. Jakby kolega Kubit założył okulary i przeczytał dokładnie mój pierwszy post, to by zobaczył, że napisałem "Proszę organizatora o rozważenie zmiany terminu Mistrzostw Polski F3E". W tej sytuacji używanie terminów kretyński, debilny uważam za niesmaczne, tym bardziej, że pochodzą od autorytetu, którym kolega Kubit dla mnie był.
Michał Skarwecki
Michal Skarwecki
 
Posty: 18
Dołączenie: Niedziela, 6 Maj 2007, 08:28
Miejscowość: Skoczów

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez morgan1169 » Sobota, 5 Maj 2012, 09:20

Koledzy choć już mnie to nie interesuje to powiem wam że czas na zmiany i to szybko, choć ja już odszedłem i nie walczę o dobro modelarstwa to język jakim sie tu co niekturm trafia pisać nic sie nie zmienił, mania wyższości i nieomylności pozostała a to wielka szkoda, no co do lotnisk to sami widzicie po co AP potrzebuje modelarzy a/ do płacenia składek na aerokluby regionalne, b/ do płacenia drogich licencji c/do zdobywania medali by AP mogło otrzymywac dotacje,i to wszystko bo wejść na lotnisko to zaraz awantura i nie ma miejsca czy jaka kolwiek pomoc to nie do nas z tym bo to nie piloci są tylko modelarze których po za wymienionymi obowiązkami juz AP nie potrzebuje bo tylko przeszkadzają. Pomyślcie , czas na stowrzyszenie modelarzy niezależnych od AP. Możliwe że to moje podejście do sprawy jest trochę socjalistyczne ale w takich czasach się wychowałem i nie zrozumię cwaniaków co na innych chca żerować jak zarząd AP tak KM. Takie podejście do nadal dużego grona modelarzy jest nie moralne i raczej szkodliwe nie mówiąc że ten system dąży do likwidacji sportu modelarskiego. Z żalem wspominam zawody pełne koleżeństwa , wymiany doświadczeń , miłych spotkań bo to było celem a nie sam wynik i jeden drugiemu pomagał i doradzał a tym samym rósł poziom i rozwijały się przyjażnie , dziś już prawie nic z tego nie pozostało a same zawody na dzień dobry wprowadzają nerwowość i stres. Wróćie do tych dobrych cech modelarstwa i ukrućcie samowolę jak komisji AP tak komisji ,modelarskiej.
pozdrawiam wszystkich i życzę spokojnej i przyjemnej zabawy
Hieronim Józef Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 5 Maj 2012, 12:59

kubit napisał:I dopiero po przeczytaniu moich uwag może się merytorycznie wypowiedzieć kol Osiński.
Teraz, słowo daję, przeczytałem od deski do deski wszystkie posty. Co więcej, poszperałem w "źródłach" i dowiedziałem się, co to jest F3E - pisząc post 1 i 2 myślałem, że chodzi o F1E. :?

Po cierpliwej lekturze wątku, uzbrojony w dodatkową wiedzę ze źródeł, pozwolę sobie jeszcze na małą dygresję...
Kurcze, o ileż prościej, szybciej, łatwiej wypowiedzieć się nie mając pojęcia o temacie (mój post 1 i 2). Z jakąż lekkością można zająć stanowisko / wydać osąd nie zagłębiając się w materię, czy argumenty dyskutantów. MIEĆ ZDANIE - bez pochylania się nad tematem - BEZCENNA SATYSFAKCJA.

Ale do wątku, okiem exfachowca-szybownika...
Michałowi gorąco rekomenduję koncentrację na klasach F3B, F3J, F3F, może jeszcze F3K a nie rozdrabnianie się lataniem z motorkami. To strata czasu na treningi do B. Zresztą, szybownikowi tej klasy po prostu nie przystoi latać z papierzakami napędzanymi motorkiem. Chyba, że nie wiem... z odjętymi końcówkami skrzydeł, albo jedną łopatką śmigła. :)

O terminach zawodów.
Raz jeden poprosiłem Pana Jurka Kosińskiego o dostosowanie naszych lokalnych zawodów do kalendarza ogólnopolskiego F3J, co by nie było kolizji z PP Gliwice. Pan Jurek sie troche wkurzył na mnie, ale zrobilismy to. Po prostu na jedne i drugie zawody jechaliśmy sporą grupą. Dotarło do mnie jednak, że manipulowanie kalendarzem po jego ustaleniu jest niestosowne, może nawet graniczyć z arogancją. Łatwiej usprawiedliwić zmianę, kiedy jest na wniosek większej grupy ludzi, zwłaszcza organizatorów - zmiana dla jednej osoby raczej nie powinna mieć miejsca. W końcu wszyscy - zawodnicy i organizatorzy - dostosowujemy prywatny czas do terminów zawodów.
Kalendarz rzecz święta, a jego kształt i porządek miernikiem przytomności umysłu osób odpowiedzialnych.


O rozlanym mleku.
Termin został zmieniony z powodów rozsądnych w/g mnie. Jednocześnie Michał pojedzie na F3F Mechelinki, ku satysfakcji Arka, gdzie jak słyszałem, spotyka się śmietanka - można się podszkolić, sprawdzić...
O co więc chodzi, skoro wszyscy powinni być zadowoleni? Z Arkiem na czele.
Nie wiem. Prościej było dać ucho na teorię spiskową nie wnikając w temat.

Kończąc...
O autorytetach, nowym związku modelarskim itp.
U mnie, kolega Stanisław i koledzy ze Śląska/Gliwic mają niezmiennie niezachwiany autorytet. Tak konsekwentna od wielu lat praca organizacyjna na rzecz ogólnopolskiej wspólnoty modelarskiej musi budzić szacunek.
Zmiana jednego terminu zawodów spośród kilkudziesięciu, chyba, imprez z ich kalendarza to jakiś szczególik.
A już na pewno nie jest to powód do wyprowadzania modelarstwa z AP. :)
Są inne powody - wiem. Tylko powraca pytanie... Skoro tak źle "rządzimy się" w strukturach AP, to niby co ma dać wyjście?
Sposób zarządzania można zmieniać w ramach dowolnej struktury. Ją samą dowolnie modyfikować. To proste...
Wystarczy sie ruszyć i wybrać prawdziwych reprezentantów z czytelnym, rozsądnym programem.
Proste? (po namyśle...) Może nie tak do końca.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez morgan1169 » Sobota, 5 Maj 2012, 13:19

Zgadza się Panie Tomku, wszystko można by zmienić i tych strukturach ale ci co tam są nie dopuszczą ludzi co myślą bo to pokazało by ten marazm tych obecnych i tak koło się zamyka.Znam to z własnej sytuacji, kiedy wspomniałem że zabiorę się do reformy kategorii w której latałem bez względu na prywatne interesy niektórych i do organizacji poważnych imprez tak by ta kategoria miala jakieś finanse to zrobiono wszystko bym skończył latać i nie mieszał im .No i tak na dzień dzisiejszy skończyłem latanie i startowanie, mam swój honor i godność i nie poniżę się do poziomu niektórych.Tak nawiasem , federacja w niektórych krajach się powiodła i pobyli się tych co nic im się nie chciało a działają teraz może nie na błyszcząco ale za to uczciwie.
Dziękuję za rozsądny post i za wiele , wiele racji.
Hieronim Józef Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez kubit » Poniedziałek, 7 Maj 2012, 10:56

Użyłem ostrych sformułowań bo się wkurzyłem na sugestie, że dlatego przekładamy termin Mistrzostw aby kol. Michał ich nie wygrał. Nikt nie może mi zarzucić, że kiedykolwiek działałem nie fair jako zawodnik czy organizator. Jeśli kol.Michał poczuł się z tego powodu urażony to przepraszam. A pomysł z przeniesieniem zawodów do Rybnika powiem łagodniej jest dla mnie bezsensowyny i wysoce niestosowny. Jeśli my te zawody organizujemy to również po to aby szczególnie nasi młodzi zawodnicy mogli w nich wystartować nie ponosząc dodatkowych kosztów na przejazdy ( to samo sędziowie), po to aby może przyszło trochę publiczności, sponsorów, itp. W Rybniku takie zawody powinien zorganizować A.Rybnicki a nie my
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 7 Maj 2012, 11:20

Tak to jest słuszne i prawidłowe, tak się zastanawiam jak ma aeroklub rybnicki coś zorganizowac skoro sekcja modelarska przy tym aeroklubie nie istnieje, owszem są modelarze ale takiej sekcji nie ma , już pare razy szukałem na stronie a. rynickiego sekcji modelarskiej i na nic.Co do organizacji jakich kolwiek zawodów na trenie lotniska jest zbyt ryzykowne bo co bezpieczeństwa zawodników to nie ma żadnego , panowie piloci jeżdżą sobie samolotami między modelarzami, tak było trzy lata temu podczas zawodów dla dzieci i przeraziło mnie to żadnej odpowiedzialności. Kalendarz to święta sprawa a zmiany to tylko w drastycznych przypadkach. Tak powinno to wyglądać a nie co miesiąc jakieś zmiany czy poprawki.
Pozdrawiam
Hieronim Jozef Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Mistrzostwa Polski F3E

Postprzez Kamyczek F3F » Wtorek, 8 Maj 2012, 21:42

Moim zdaniem jeśli organizator nie przewidział w kalendarzu możliwości zmiany terminu imprezy i nie podał terminu rezerwowego nie ma takiej możliwości żeby zmieniać termin imprezy , tym bardziej na kolidujący z terminem Eurocontestu F3F w Gdyni . W ubiegłym roku mimo bardzo złych zapowiedzi nie zmieniono terminu Mistrzostw Polski F3F rozgrywanych na górze Ochodzita . Członkowie KM w osobie pana Jana Ochmana i Jerzego Bonieckiego zapewne przyznają rację koledze M. Skarweckiemu że zmiana terminu w obecnej sytuacji jest niemożliwa . Proponuję więc wyznaczenie nowego terminu innego niż 13 maj lub realizacje imprezy w pierwotnym termine podanym w kalendarzu AP.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58


Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron