Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Kamyczek F3F » Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011, 12:22

Zawody odbyły się 23-24.09.2011 W Koniakowie na malowniczych zboczach góry Ochodzita . Organizatorem zawodów był Aeroklub Bielsko-Bialski patronat nad imprezą sprawowały Ministerstwo Sportu i Turystyki, Aerklub Polski. W zawodach wystartowało ok 40 zawodników w tym spora grupa kolegów ze Słowacji . Mimo pięknej i slonecznej pogody zabrakło wiatru ,który jedynie chwilami przekraczał wymagane regulaminem FAI 3m/s i dopuszczalną odchyłkę kierunku w stosunku do zbocza . W piątek organizatorowi udało sie rozegrać dwie kolejki lotów ,które ze sportową walką miały bardzo mało wspólnego. Nastrój poprawiło wieczorne spotkanie integracyjne przy ogniski i nadzieja na lepszą sobotę. Ranek przywitał nas pieknymi widokami i słońcem a wiatru ubyło od piątku jeszcze bardziej . Mimo kolejnych prób łamania regulaminu FAI nie udało się rozegrać ani jednej kolejki lotów a ich próby zaowocowały uszkodzeniami modeli i nerwową atmosferą wśród zawodników . Po godzinie 16 organizator zdecydował o powrocie do hotelu. Podczas obiadu i po nim trwały dyskusje co zrobić z dwiema rozegranymi kolejkami lotów . Mimo wyraźnych sprzeciwów ze strony większości zawodników z Polski i Słowacji . Startujący w zawodach pan J.Ochman po konsultacji z panem J.Bonieckim ( obaj panowie są w Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego) uznali , że 2 kolejki "lotów" w nieregulaminowych warunkach można uznać jako Zawody Międzynarodowe i Mistrzostwa Polski F3F 2011.
Podsumowując : przy okazji tej imprezy złamano niemal każdy z punktów regulaminu FAI liczba kolejek , prędkość i kierunek wiatru , powtórki dla wybranych zawodnikow pierwszej kolejki i to wszystko w obecności czlonka Komisji Modelarskiej AP Jana Ochmana i przy aprobacie Przewodniczącego Jerzego Bonieckiego. Jak teraz wygląda AP i polscy modelarze w oczach kolegów ze Słowacji ? Jak wygląda FAI pozwalając takiej organizacji jaka jest Aeroklub Polski reprezentować ja na terenie polski ?. Po tej imprezie rozważam rezygnację z licencji modelarskiej AP i udziału w imprezach organizowanych przez tą organizację .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011, 13:16

Kamyczek F3F napisał:Jak wygląda FAI pozwalając takiej organizacji jaka jest Aeroklub Polski reprezentować ja na terenie polski ?
Aż nie chce mi się wierzyć, że FAI milczy na ten temat.
To niepojęte, że Aeroklub Polski nie potrafi zapewnić odpowiedniej siły i kierunku wiatru.

Ciekawe, co na to wszystko powiedziałby Jarosław Kaczyński?
Jestem za powołaniem specjalnej komisji w sprawie utraty przez Aeroklub Polski kontroli nad kierunkiem i siłą wiatru. Honorowy patronat nad jej pracą powinien objąć minister Macierewicz. Tylko wtedy komisja w krótkim czasie dostarczy jednoznacznych i prostych odpowiedzi.
Dowiemy się, kto tak naprawdę stoi za kontrolą wiatru i komu zależało na uznaniu wyników.

Pozdrawiam,
Tomasz Osiński

Edycja:
Przepraszam, za sarkazm. Całkiem niepotrzebny na forum publicznym, ale naprawdę nie rozumiem, co wspólnego ma FAI z zachowaniem członków Komisji Modelarskiej? I czemu to cały Aeroklub ma sie spalić ze wstydu, bo jacyś jego członkowie złamali - być może - regulamin sportowy FAI.
Zamiast drzeć szaty i histeryzować, może lepiej zebrać fakty-dowody, grupę świadków i nadać sprawie bieg oficjalny z wnioskiem o uniewaznienie wyników imprezy na przykład. Możliwości regulaminowych jest tuzin.
Skoro sprawa jest tak oczywista, sądzę, że nie powinno być problemu z rozstrzygnięciem jej po myśli zawodników.
Ostatnio edytowano Środa, 28 Wrzesień 2011, 13:14 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 3 razy
Powód: uzupełnienie
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Kamyczek F3F » Poniedziałek, 26 Wrzesień 2011, 23:31

Wybacz Tomku , ale nie mam zamiaru niańczyć tych ,których zakichanym obowiazkiem jest czuwanie nad prawidłowym rozgrywaniem zawodów . Jeśli pan Boniecki i Ochman czyli K.M nie widzi przeszkód w nazwaniu Mistrzostwami Polski dwóch kolejek lotów w śmiesznych warunkach to z całym szacunkiem o czym my tu mówimy . Jedyną słuszna decyzją jest nie tylko powtórzenie imprezy ale usunięcie w/w z K.M i A.P.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 28 Wrzesień 2011, 14:12

Kamyczek F3F napisał:Jedyną słuszna decyzją jest nie tylko powtórzenie imprezy ale usunięcie w/w z K.M i A.P.
Kamilu, zrobiłeś już coś w tym kierunku?
Obawiam sie, że nie wystarczy napisać posta na forum. Nikt z nas tutaj nie ma mocy sprawczej by odwołać kogokolwiek z KM.
No... Poza samymi Członkami KM - Czy możemy liczyć, że po twojej krytyce i wyrażeniu "słusznej decyzji", odwołają się sami? Byłby to miły i pożyteczny gest - oszczędziłby wysiłku wszystkim niezadowolonym. Podjęcie realnych kroków jest przecież tak trudne w porównaniu do pisania na forum.
Hmmm, więc mam pomysł...
Może wystarczy zaapelować do niektórych kolegów by... odwołali się z KM sami.
Kamilu napisz alpel.
Odnieś się w nim do sumienia, patriotyzmu, ducha nowoczesnych czasów, dobra Aeroklubu Polskiego, pasji lotniczej, miłości do modelarstwa i poproś "winowajców" by ustąpili. Jednocześnie, by dodać apelowi/wnioskowi cech konstruktywnych zaproponuj na ich miejsce jakichś młodych menadżerów z wizją, doświadczeniem, nieposzlakowaną opinią, i co najważniejsze, z gotowym programem naprawy i rozwoju Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego.

Przy odpowiednio szerokim zrozumieniu i poparciu społecznym - presji na adresatów apelu - są szanse powodzenia.

Pomysł może odrobinę utopijny, ale podoba mi się, bo zakłada, że ludzie działający w przestrzeniu publicznej kierują się wyłącznie dobrem ogółu, są zdolni do racjonalnej analizy swoich działań i... honorowego ustąpienia.
Warto spróbować.

Pozdrawiam,
Tomasz Osiński

PS
Zastanawiam się, czy z podobnym apelem nie wystapić do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ministra Macierewicza i kilku innych osób. Wszak sam Prezes w czasie poprzedniej kampani wyborczej do parlamentu rzucił na wiecu hasło - "kto chce dobra dla Polski niech głosuje na PO". Po chwili namysłu poprawił - "... niech głosuje na PiS". To przejęzyczenie, zwane freudowską pomyłką, jasno dowodzi, że sam Prezes ma obawy o losy Polski pod rządami PiS.
Wiec może tylko czeka na apel z prośbą o ustąpienie i wycofanie swojej partii z polityki? - dobrze uzasadniony apel z propozycją konstruktywnych zmian personalnych.
Nikt nie dał mu pretekstu, nikt nie wytłumaczył, że są w Polsce rzetelni profesjonaliści... tylko w innych partiach, nie w jego otoczeniu.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Henryk Urban » Środa, 28 Wrzesień 2011, 16:34

Cześć.
W 36 specpułku też mieli gdzieś regulaminy i procedury ,więc rozwiązano formację.
Podobnie nasza KM zamiast stać na straży przestrzegania regulaminów,jawnie daje przyzwolenie na ich łamanie.
Może jesli byłby lepszy kontakt KM ze środowiskiem modelarskim,chociażby na tym forum dlatego je założono ale panowie z KM się pogniewali na modelarzy i zero dialogu z nami,panowie to nie armia droga służbowa nieobowiązuje,przebudzcie się :evil: .Przecież można wszystkie propozycje,zmiany,nowe pomysły omówić na forum .Nawet nikt niewyjasnił dlaczego usunięto kolegów z F1C z kadry, za co i dlaczego? :evil:
Też nie widze w działaniach KM promodelarskiego podejścia. :cry:
A to słowa pana przewodniczącego KM z innego wątku:" dla jednych liczy się aby na zawodach było fajnie a dla mnie aby były rozegrane uczciwie czyli zgodnie z kodeksem i aby była frekwencja.".
Jak te słowa się mają do decyzji podjętej na MP F3F,ocencie sami :shock:

Z modelarskim pozdrowieniem.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 29 Wrzesień 2011, 00:02

Zgodnie z sugestią kolegi Tomka .O zwracam się do KM w osobach panów J.Ochmana i J.Bonieckiego o rezygnację z pełnionych funkcji.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Wojciech Frąk » Czwartek, 29 Wrzesień 2011, 22:56

Witam
Jak to czytam to … mam mieszane uczucia. Sam kiedyś wyznaczyłem zwycięzców po rozegranych 3 kolejkach lotów. Uderzenie wiatru, ulewa a później uporczywe opady deszczu. No i złamałem regulamin FAI i AP. Wyłoniłem pierwszą trójkę. Co prawda były to zawody z cyklu „Młodzi Modelarze na Start”, ale nie dopełniłem regulaminu. Ech, trza mnie ukarać dymisją. Więc dymisjuję się ze skutkiem natychmiastowym. I co? I bieda, bo w Aer. Lubelskim nie można przeprowadzić jakichkolwiek zawodów modelarskich bez moich uprawnień sędziowskich.
Z naturą nikt jeszcze nie wygrał. Kto powtórzy zawody, tym bardziej MP, za czyje pieniądze? Nierozegrane? Warunki były, jakie były. Chwała tym, którzy w takiej ciszy byli najlepsi!!! Dobry zawodnik to ten, który poradzi sobie sprzętowo i umiejętnościami w każdej sytuacji. Tego nauczyły mnie wyjazdy na międzynarodowe zawody. Formalistów nikt nie lubi, u nas i za granicą (protesty kosztowne i niemile widziane). A tak z innej regulaminowej beczki – na oprotestowanie wyników/zawodów jest odpowiedni czas. Nikt nie wniósł protestu oficjalnie, więc, o czym mówimy? Znowu toczenie piany. Ale uwaga!! Wszyscy wiemy jak działa nasz związek kopaczy piłki zwanej nożną i jaki wpływ ma na nią FIFA… FAI także przerzuci nasze problemy na nasze podwórko, wiec nie ma, co pisać do Genewy.

Trochę rozsądku i trzeźwego myślenia zalecam, jako receptę. Przepisy czytane literalnie, mogą sparaliżować jakąkolwiek działalność.

Jest taka sentencja łacińska, jaką deklamowali odchodzący prefekci prowincji rzymskich: Zrobiłem jak umiałem, niech następny zrobi lepiej! Zapraszam do pracy w nowej kadencji KM :)
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Kamyczek F3F » Piątek, 30 Wrzesień 2011, 01:03

Jak słyszę tekst nie ma po co wysyłać skargi do FAI to jakoś odnoszę takie wrażenie że sie tego obawiacie najbardziej ....

Edit:
Jak zwykle brak odpowiedzi ze strony działaczy potwierdza jedynie brak argumentów do dyskusji . Gratuluję w przyszłym roku nie mam już argumentów by płacić za licencję by wziąc udział w "Mistrzostwach Polski F3F 2012 " ( Bilety do cyrku mają bardziej konkurencyjne ceny są na miejscu gwarantują więcej atrakcji i nikt nie dyktuje co jest śmieszne a co tragiczne ...)
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Kamyczek F3F » Poniedziałek, 14 Maj 2012, 10:30

Było mineło , trzeba iść do przodu . Biorąc pod uwagę że każdy ma troszkę racji a prawda leży gdzieś po środku najlepszym rozwiązaniem jest o wszystkim zapomnieć i do tego nie wracać . Proszę więc moderatora żeby temat został zamknięty a najlepiej usunięty . Kamil Chipczyński
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 17 Maj 2012, 06:29

No no no... Kamil - metamorfoza, czyli od trolla do politycznej poprawności.

Gdyby tak wątki i posty były usuwane swobodnie, to jaki sens miałoby pisanie jakimkolwiek forum? A już zwłaszcza tu, gdzie nie jesteśmy anonimowi.

Czasem sie po prostu pisze pod wpływem emocji i tyle - ludzka rzecz.
Zresztą... z perspektywy roku widać, że akurat twój post jest bardzo dobry, a moje ironiczne wygłupy nie na miejscu.
Więc o co chodzi?
KM obiecała Ci w tym roku miejsce na pudle? :D
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Kamyczek F3F » Sobota, 19 Maj 2012, 21:48

Nie Tomku KM nie obiecała mi nic , zawody mają wygrywać najlepsi bez nacisków i kombinacji takie jest moje zdanie . Musimy kierować się istotą rywalizacji sportowej i dbać o przestrzeganie ustalonych reguł wygrać ma najlepszy i tyle. W obecnej chwili zależy mi bardziej na zdobywaniu doświadczeń podczas startów na zawodach reszta przyjdzie z czasem .

Kamil
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 20 Maj 2012, 15:31

Kamyczek F3F napisał:Nie Tomku KM nie obiecała mi nic , zawody mają wygrywać najlepsi bez nacisków i kombinacji takie jest moje zdanie . Musimy kierować się istotą rywalizacji sportowej i dbać o przestrzeganie ustalonych reguł wygrać ma najlepszy i tyle. W obecnej chwili zależy mi bardziej na zdobywaniu doświadczeń podczas startów na zawodach reszta przyjdzie z czasem .
Ej, kolego, ty, który tam piszesz... Co zrobiłeś z Kamyczkiem? 8)
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Mistrzostwa Polski F3F Koniaków Ochodzita

Postprzez Kamyczek F3F » Środa, 23 Maj 2012, 18:54

Tomek Kamyczek jest ten sam mam tylko nadzieję , że zamieszanie nauczyło nas wszystkich czegoś dobrego .
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58


Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron