Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Kamyczek F3F » Niedziela, 24 Październik 2010, 03:00

PP F3F rozegrany i zakończony szkoda tylko ,że nikt z przedstawicieli AP nie pojawił się na zakonczeniu i nie wręczył dyplomów dla zwycięzców. Takim sposobem to przysłoroczny puchar bedzie bez licencji bo nikt jejnie zapłacijeśli modelarze F3F sa tylko statystyką dla władz AP...
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Wojciech Frąk » Niedziela, 24 Październik 2010, 22:05

Witam
Przepraszam, ale muszę to napisać... Niemiło mi się robi jak czytam twoje posty, same roszczenia i użalanie >> " nie było" " nie dają" "lekceważą" " zróbmy coś, bo Oni" itp., itd.
Nie lepiej napisać: ? Dzięki zaangażowaniu kilku kolegów udało się rozegrać serię zawodów do klasyfikacji Pucharu Polski klasy F3F. Wszystkie zawody odbyły się w wyśmienitej atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu zawodników, sędziów i obsługi technicznej. Gościliśmy licznych kibiców, miejscowych pismaków i oficjeli. W najbliższym sezonie 2011 planujemy rozegranie 3 ( lub więcej - odpowiednią liczbę wstawić) zawodów zaliczanych do Pucharu Polski. W nadchodzącym sezonie czołowi zawodnicy naszej klasy wystartują w międzynarodowych zawodach zaliczanych do Pucharu Świata i o ile środki finansowe pozwolą to także w Mistrzostwach Świata/Europy ( niewłaściwe skreślić).
Po takim tekście napewno zwróciliłbyś uwagę "czynników oficjalnych" Za to, że: się ma się aparaturę RC i lata w jakiejś klasie to jeszcze się nic nie należy. Trza przytargać worek medali z imprez międzynarodowych.
Dobra rada: żeby korzystać ze społecznych pieniędzy najpierw trzeba zainwestować własną kasę i popracować społecznie. Jak będą wyniki zgłosić się po nagrody i stypendia do swoich starostów i prezydentów miast. Bez wyników i zaangażowania zostaje tylko marudzenie.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Kamyczek F3F » Wtorek, 26 Październik 2010, 18:38

Bardzo bym chciał mieć sposobność chwalić AP i działaczy za ich działalność , tyle że w obecnej sytuacji nie widzę ku temu przesłanek . Większość spraw załatwiana jest tylko w sytuacji gdy realizacja jest wymiernym zyskiem dla AP przykładem mogą być licencje i opłaty wnoszone przez organizatorów za umieszczenie imprezy w kalendarzu AP . Nacisk na organizatorów na ich wymaganie licencji. Wielu kolegów uważa że jesteśmy tylko statystyką dla AP i spozobem pozyskania dotacji na sport modelarski ministerstwa. Jeśli sprawę dyplomów dla zwycięzców Pucharu Polski F3F nie można rozwiązać tak ,żeby wręczyć je na ostatniej imprezie sezonu , biorąc pod uwagę że bez względu na to czy się odbędzie czy nie Puchar został rozegrany. Zastanawia mnie dlaczego piłkarze , narciarze, i inni sportowcy mogą dostać nagrody, medale i dyplomy na kończącej imprezie pucharowej. My jesteśmy gorsi ? Nie uważam że jesteśmy gorsi jako organiatorzy , modelarze i sportowcy , mamy tylko nad sobą ludzi którym w większości brak kompetencji , chęci żeby wziąc się do roboty i przenieść AP ze Średniowiecza do XXI wieku.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Wojciech Frąk » Wtorek, 26 Październik 2010, 22:20

Witam
Piłkarze, koszykarze, siatkarze i pływacy to w porównaniu z nami giganci. Mają licencjonowanych członków liczonych w dziesiątkach tysięcy. To jest siła. Siła składki i nacisku na oficjeli. Jeżeli nie pokażemy samodzielności i nie pozbędziemy się płaczliwego tonu "naszych słusznych pretensji" to jeszce długo w naszym społeczeństwie modelarze będą uchodzić za nieudaczników bawiących się zabawkami swoich dzieci. Na modelarni młodym tłumaczę: Tu masz się nauczyć jak z tych patyczków zrobić coś, co będzie latać. Więc dziwię się doświadczonemu modelarzowi, że nie potrafi przenieść tej zasady do realu. Więc bądźmy modelarzami i róbmy coś z niczego. Wszystkie stowarzyszenia opierają się na pracy społecznej a nie na najemnej. Jak sam sobie pościelisz to tak się wyśpisz. Sam jestem organizatorem zawodów PP i jakoś mi nie przeszkadza nieobecność kolegów z komisji. Powiem nawet, że dzięki temu mam mniej stresu, jako organizator.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Kamyczek F3F » Czwartek, 28 Październik 2010, 00:34

Tak kolego tyle że brak wymagań z naszej strony skutkuje brakiem kompetencji ze strony AP . Jeśli nie wywalczymy sobie odpowiedniego traktowania ze strony władz AP nie tylko dla ludzi z ulicy bedziemy bandą debili wydającym góry kasy na patyczki i zabawki ale tak samo potraktuja nas działacze AP. Do tej pory dla wielu jesteśmy tylko statystyką potrzebną dla rozliczenia obecnych i pozyskania nowych dotacji na sport kwalifikowany. Jedynie stawianie jasno oczekiwań wobec AP i działaczy może przyczynić sie do realizacji naszych postulatów i oczekiwań.
Kamil Chipczyński
Kamyczek F3F
 
Posty: 124
Dołączenie: Poniedziałek, 4 Styczeń 2010, 21:58

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Wojciech Frąk » Czwartek, 28 Październik 2010, 19:41

Witam
Na szczęście debilami nie jesteśmy, bo potrafimy złożyć i pilotować skomplikowane modele. Wchodzimy na pole z pogranicza filozofii i literatury >> "żyć czy nie żyć oto jest pytanie.." czyli żyć z komisją czy bez niej. Ja mogę funkcjonować bez niej. Nauczyłem się być na tyle niezależny, że wszelkie instytucje państwowe i społeczne nie zabiją mojej pasji. Oczywiście mogą uprzykrzyć życie i powodować torsje :) ale doświadczenie i zapał są silniejsze :) Mamuty nie przetrwały komisji klimatu arktycznego i padły, bo czekały na ocieplenie a taki homo sapiens( co prawda tylko lekko) ale przetrwał bo chciał żyć i ubierał się w skórki padłej zwierzyny. Jak pogłówkujemy to modelarze F3 jeszce nie jedno zlodowacenie przeżyją :)
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 11 Listopad 2010, 15:12

Koledzy,
Pasjonująca dyskusja - powaznie.
Wiara w sens, świadomości wartości i śmiała/ciekawa wizja zderza sie tu z bezradnością, rozczarowaniem i krytykanctwem.

Pięknie, pięknie. Udowadniacie, że jednak można dyskutować tak skrajnie sie różniąc.

Wojtku, jesteś moim kandydatem do KM. Mam nadzieję, że nie bedzie to "pocałunek śmierci". Mam już kilku kandydatów. 8)

Kamilu, dzięki przyjęciu cywilizowanego tonu, uświadamiasz mi, że takie skrajne krytykanctwo też jest potrzebne. Czasem pozwoli wyrwać z drzemki przysypiających emerytów, czy poruszyć leniwą młodzież. Nawet i bez konstruktywnych wniosków - przebudzenie przez irytację.

Pozdrawiam
Tomek

PS
A co z tymi wynikami PP w f3f i f3b?
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Wojciech Frąk » Czwartek, 11 Listopad 2010, 20:39

Witam
Niestety nie możesz mnie zgłosić ani na mnie zagłosować. Najpierw trzeba być członkiem Aeroklubu lub Stowrzyszenia wspierającego AP. Przejdź od słowa do czynów. Ciebię też chętnie zobaczę na wszystkich zebraniach komisji.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 12 Listopad 2010, 12:39

Wojciech Frąk napisał:Niestety nie możesz mnie zgłosić ani na mnie zagłosować. Najpierw trzeba być członkiem Aeroklubu lub Stowrzyszenia wspierającego AP.
To prawda - nie jestem członkiem. Chociaż nie dostałem żadnego dokumentu z decyzją pozbawiającą mnie członkostwa, ani wezwania do zapłaty zaległych składek.
Członkostwo w AW Sekcji Modelarskiej to 460zł... za nic.
Z tego co wiem, lawinowo spada u nas liczba członków.
Jednak...
Do następnych wyborów sporo czasu. Obecny Zarząd i KM mogą się wyszaleć/wykazać.
Zdążę uzbierać do świnki skarbonki te 500zł nawet przed następnymi wyborami, żeby na ciebie i kilku moich kandydatów zagłosować. :D
5'ć lat "naszej komisji" minęło jak z bicza strzelił, a rzeczywistość sie zamula miast klarować.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 12 Listopad 2010, 16:12

Tomek zapraszam do nas: składka juniora 2 zł/mies. seniora 5zł/mies, przy jednorazowej wpłacie za cały rok 10% zniżki :D

pozdrawiam
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Dlaczego wszyscy milczą na temat PP F3F 2010 ??

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 16 Listopad 2010, 01:14

Heh, dzięki Darku.
Nieźleście to zorganizowali.

Pozdrawiam,
Tomek

Edycja: Chyba jednak powinienem zbierać do świnki skarbonki, bo przecież 1'en aeroklub/stowarzyszenie = 1'en głos w wyborach.
Ale zapiszę się do was, jeśli chciałbym na jakieś zawody zagraniczne jechać. 8)
Ostatnio edytowano Wtorek, 16 Listopad 2010, 12:46 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 2 razy
Powód: błyskotliwe odkrycie nazajutrz
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa


Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron