Wyczyn Joe Wurts'a a "najnowocześniejsze szybowce"

Wyczyn Joe Wurts'a a "najnowocześniejsze szybowce"

Postprzez Tomek Osinski » Wtorek, 28 Luty 2006, 18:03

Witam,
Kilka dni temu dowiedziałem się od Pan Romka Czerwińskiego(obiecał się zarejestrować tu niebawem), że niejaki Joe Wurts wygrał Mistrzostwa USA w jotkach modelem o rozpiętości 2m.Nie sprawdzałem tej informacji jeszcze, ale jeśli to prawda, to fanatycy form na cnc, nowoczesnych profili, wydłużeń, duzych rozpiętości albo w ogóle poszukiwań "cudownych rozwiazań" mają niezły orzech do zgryzienia! :lol:
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez chomiq » Wtorek, 28 Luty 2006, 19:53

Trochę googlałem i nic nie znalazłem. Co do 2 metrów, to byłbym raczej sceptyczny. Oni rozgrywają sobie zawody w lataniu termicznym w klasach Unlimited ( F3J ), 2M ( dwumetrowe ) i F3K.
... a cena Icona nadal rośnie :roll: http://www.mapleleafdesign.com/
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Postprzez Wojtek_F3J » Wtorek, 28 Luty 2006, 21:40

Nie zapominajmy że to wielki Joe Wurts. Jednak Chuck Norris był by lepszy.. .ale pomińmy ten temat. Według mnie coś takiego mogło mieć miejsce, lecz wolał bym to zobaczyć na żywo :)
Jeśli chodzi o ICONA to cena jest "troche" za duża ... ale co zrobić jeżeli model wyrobił sobie taką reklame oraz latają nim bardzo dobrzy piloci.
Według mnie w F3J, model stanowi 30% sukcesu, reszta to umiejętności no i szczęście...
Po ostatniej wyizycie w firmie SAMBA MODEL dowiedziałem się iż powstaje najnowszy PIKE którym ma latać Philip Kolb. MOdel ten ma zamienić Sharona 3.7 czy się uda?? zobaczymy. Jeśli chodzi o szczegóły to model ma mieć rozp. 3.5m profil mg-06 mod. Więcej informacji na stronie www.f3j.com
Chce również poinformować o tym iż nie zostanie uruchomiona produkcja modeli Jantar, a to dla tego, że produkcja jednego modelu zajmuje prawie jeden miesiąc :/ czas oczekiwania na model był by strasznie długi... (firma Samba model produkująca PIK'a produkuje 40 modeli na miesiąc). Wracając do modeli Jantar, chce poinformować,że te osoby które zgłosiły zamówienia otrzymają modele. Czy kiedykolwiek będzie uruchomiona seryjna produkcja?? Mam nadzieję ża tak... wszystko zależy od tego ile będzie form oraz czeba będzie wszystko oprzyżądować aby wszystko szło sprawnie... Będziemy produkować pojedyńcze egzemplarze, jeżeli nastąpi sytuacje taka,że modeli będzie dużo to będą one udostępnione do sprzedaży...

Pozdrawiam

Wojciech Byrski
_____________________________
"WHipes your worries away"
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 1 Marzec 2006, 20:01

Według mnie Icon to jeden z najlepiej zaprojektowanch pod kątem aerodynamiki modeli. Był chyba optymalizowany na "bazy", na maksymalną doskonałość przy prędkości odpowiedniej dla "baz". Jeśli miałbym kupować model, to, pomijając cenę:lol:, kupiłbym właśnie Icona
albo... no nie mogę mówić nic więcej chyba. Nie chcę być posądzony o kryptoreklamę jednego z naszych producentów. Jednak z cała pewnością gdyby nie Icon, to jakaś polska konstrukcja byłaby cool.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wojtek_F3J » Czwartek, 2 Marzec 2006, 20:26

Informuje o najnowszym modelu Pike Perfect

Informacje i zdjęcia na stronie http://www.f3j.com/perfect.htm

Zobaczymy co Philip Kolb stworzył nowego....

P.s model ma być lepszy od sharona 3.7 :)


Pozdrawiam
Wojciech Byrski
________________________________-
"wipes your worries away"
Awatar użytkownika
Wojtek_F3J
 
Posty: 32
Dołączenie: Środa, 15 Luty 2006, 19:38
Miejscowość: Bielsko Biała

Postprzez chomiq » Wtorek, 11 Lipiec 2006, 23:41

Zobaczcie co znalazłem. Joe "wykreca" się rzucając model Icon z ręki!!!
Ponieważ 1.9MB strasznie wolno się ściaga przez ocean, dlatego zamieszczam plik w Krakowie ;) http://ds5.agh.edu.pl/~k2stas/f3j/jw_f3j_hl.wmv (link działa tylko do końca września 2006)
Filmik nagrany przez Japończyków, a sciagnięty ze stronki F3J w Brazylii.
Orginalny link to http://201.20.201.28/f3jbrasil/arquivos/jw_f3j_hl.wmv
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB

Postprzez Andrzej Grodzki » Środa, 12 Lipiec 2006, 10:06

Cześć.
Miał szczęście załapał się w odrywający bąbel. To widać po machaniu skrzydłami jak dostaje się w noszenie, jak go „kopie”. Będąc wielokrotnie na zawodach widziałem latające papiery, torby foliowe, siano, więc dlaczego nie model, swoją drogą model niezły musi być bez wątpienia i pilot jak to się mówi? „czuje termikę”. Oj to mi się zaczyna podobać, te nowoczesne modele latają pięknie, w rękach Mistrzów ma się rozumieć.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 12 Lipiec 2006, 16:51

Andrzej Grodzki napisał:Miał szczęście załapał się w odrywający bąbel. To widać po machaniu skrzydłami jak dostaje się w noszenie, jak go „kopie”.

:? Jak "miał szczęście"? On to zrobił - że tak powiem - z premedytacją, od początku do końca. A to machanie skrzydłami, "powieszenie" modelu prawie na przeciągnięciu, przejście z lewego do prawego krążenia, to wszystko sztuczki słuzące scentrowaniu komina. Zauważcie, że od połowy filmu szybowiec krąży już spokojnie, ciasno i pewnie - znaczy scentrował... Zrobienie czegoś takiego "z ręki" dużym szybowcem, to niedościgłe ArcyMistrzostwo.

Andrzej Grodzki napisał:Oj to mi się zaczyna podobać, te nowoczesne modele latają pięknie, w rękach Mistrzów ma się rozumieć.

Andrzej, kokietujesz już od wielu lat, że Ci się to podoba, i że zaczniesz cos robić w końcu.
Jeśli chodzi o te "ręce mistrzów"... w tej kategorii mistrzostwo polega chyba na umiejętnym ograniczeniu "aktywnego sterowania" przez pilota. Taki pozorny paradoks: im mniej "pilotujemy" tym szybowiec lepiej lata, im szybowiec lepiej lata, tym mniej trzeba mu przeszkadzać - pilotować. :lol:
Niedawno słyszałem takie powiedzenie pilotów: nigdy nie leć tam, gdzie pięć minut wcześniej nie było twojego mózgu. W jotkach obowiązuje to jak chyba nigdzie... jeśli nie wiesz gdzie lecieć, nie masz koncepcji na lot, to doczep sobie silnik i/albo zajmij się akrobacją, bo "zamiatanie" drązkami tu nie pomaga. :lol:
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andrzej Grodzki » Środa, 12 Lipiec 2006, 20:22

Tomek Osinski AW napisał:Andrzej, kokietujesz już od wielu lat, że Ci się to podoba, i że zaczniesz cos robić w końcu.

Jak sobie pomyślę że potem będę musiał się użerać na zawodach z takim Osińskim to mi się odechciewa robić jakieś Jotki :lol: :lol: :lol:
Na szczęście są jeszcze tacy ludzie jak Aleksander, stara modelarska szkoła :wink:
Bo się jeszcze mój młodszy kumpel Tomek obrazi, żartowałem Tomek, wpadnę do Ciebie do modelarni pogadać na temat "przyszłości Polskiego modelarstwa sportowego" :lol:
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez ORLIK » Piątek, 14 Lipiec 2006, 15:34

Cześć!
Takie loty na termice z modelm wyrzucanym z ręki robimy bardzo często z tą roznica tylko,że na zboczu. :lol: Ale uważam, że jest to do zrobienia na płaskim. Musza byc tylko dobre warunki termiczne i oczywiscie trzeba czuc kiedy odrywa sie komin. Krążenie w kominie na wysokości głowy nie jest dla nas niczym szczególnym, choc trzeba uważac bo jest nisko i nie ma z czego wybrać.

Pozdrawiam

T. Kosecki
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Kolejne "niezłe" wyniki ...

Postprzez chomiq » Wtorek, 25 Lipiec 2006, 23:55

Benedikt i Sebastian Feigel na Mistrzostwach Niemiec uzyskali po czasy 9:58.
http://www.f3j.ch/News/Neuer%20Ordner/Gross.jpg
PS: Mój najlepszy wynik 9:56 uzyskałem w pierwszym locie w WC F3J w Grecji w 2000r.(niezły stresik na początek) Był to jeden z najlepszych rezultatów na tych zawodach! Nie mierzyło się jescze dziesiątych części sekund. Wynik ten zawdzięczam zerwanemu przy starcie holowi. Powtórzyłem to jeszcze w Gliwicach, a teraz nie zrywam już holi ;)
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB


Powróć do F3B, F3J, F3F, F3K, F3Q - szybowce zdalnie sterowane

cron