Puchar Świata Hradec Kralowe

Puchar Świata Hradec Kralowe

Postprzez Pawel Praus » Niedziela, 12 Czerwiec 2011, 23:10

Nie mogłem wcześniej pisać z powodu drobnych kłopotów technicznych, ale te dosłownie przed chwilą udało się usunąć dzięki nieocenionej pomocy Andrzeja Grodzkiego, jeszcze raz dziękuję.
Pierwszy start w tegorocznej edycji pucharu świata F2A i... przegrać z Mistrzem Świata to chyba nie wstyd....
Poniżej krótki opis imprezy.
Wyjazd po doświadczenia i punkty.
Uczestncy pracowni modelarstwa lotniczego MDK w Katowicach wraz z instrukrem wzięli udział w rozgrywanych w dniach 14 i 15 maja zawodach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata, które odbyły się w Czeskiej miejscowości Hradec Kralove. Dla dwójki z nich był to pierwszy w życiu start w imprezie tej rangi. Wyjazd ten umożliwił nie tylko zaprezentowanie własnych umiejętności, ale przede wszystkim dał młodym adeptom sztuki modelarskiej szansę na podpatrywanie i naukę od najlepszych. Jednym z uczestników tejże imprezy był aktualny mistrz świata w klasie modeli prędkościowych latających na uwięzi Węgier Sandor Kalmar.W tej samej klasie startowali moi wychowankowie. Każdy z uczesników zawodów zaliczył lot zdobywając punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 3 miejsce, zaraz za mistrzem świata i jego kolegą z ekipy zająłem osobiście, a trzej moi wychowankowie w pełni zrealizowali założenia startowe i uzuskali następujące rezultaty: Robert Holeczek (228 km/h), Szymon Baran - junior (139 km/h), Piotr Zipzer (97 km/h).
Image
Na załączonej fotografii od lwej stoją, Robert Holeczek (228 km/h), Szymon Baran - junior (139 km/h), Piotr Zipzer (97 km/h), Paweł Praus (284 km/h), Sandor Kalmar - aktualny mistrz świata (301 km/h), Imre Elekes (258 km/h), Ferenc Szvacsek (294 km/h)....zawodników było 12 w tym jeszcze 4 Niemców, Węgier i Słowak latający w barwach Serbii. Świetna impreza i ładne tory modelarskie....z pewnością w przyszłym sezonie znów zawitamy w to przemiłe miejsce...
wyniki pod tym linkiem
http://www.fai.org/aeromodelling/system/files/2011_hradec_kralove_results_f2a_may_14-15.pdf
a tutaj fotorelacja:
https://picasaweb.google.com/mapacze/WorldCupContest3Countries2011#
Pawel Praus
 
Posty: 67
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Powróć do F2A, F2B , F2C, F2D, F2E, F2F, F2G - modele latające na uwięzi