Pożegnajmy Henia Budnickiego

Free Flight Krosno

Pożegnajmy Henia Budnickiego

Postprzez Andrzej Poczobut » Sobota, 3 Październik 2009, 13:10

Drodzy koledzy
ze smutkiem zawiadamiam, że dzisiaj około godziny 10.30 po ponad miesięcznej agonii w szpitalu w Stalowej Woli zmarł nasz kolega Henryk Budnicki.

Andrzej Poczobut.
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Re: Pożegnajmy Henia Budnickiego

Postprzez Piotr Świerczyński » Sobota, 3 Październik 2009, 22:04

Moje kondolencje.
Piotr Świerczyński
Piotr Świerczyński
 
Posty: 2
Dołączenie: Niedziela, 7 Czerwiec 2009, 22:17

Re: Pożegnajmy Henia Budnickiego

Postprzez Andrzej Poczobut » Poniedziałek, 5 Październik 2009, 19:14

Innformacja dot. pogrzebu Henia:
Zwłoki wystawione będą we wtorek (6 paźdźiernika) od godz. 10.30 w domu pogrzebowym
przy ul. Żabiej. Wyprowadzenie- 13.30
Msza Święta z ceremonią pochowania - wtorek godz.14.00 na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku
przy ul.Wysockiego.

Jimmy
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Re: Pożegnajmy Henia Budnickiego

Postprzez kubit » Środa, 7 Październik 2009, 22:31

Jest mi niewypowiedzianie smutno. Wspaniały człowiek. Pozostanie na zawsze w mojej pamięci.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Pożegnajmy Henia Budnickiego

Postprzez Andrzej Poczobut » Czwartek, 8 Październik 2009, 00:45

Krótka notka biograficzna Henia Budnickiego

Urodził się 11 kwietnia 1943 roku w miejscowości Różana. Od najmłodszych lat przejawiał duże zainteresowanie lotnictwem. Najbardziej podobało mu się spadochroniarstwo i modelarstwo lotnicze. Pod wpływem instruktora spadochronowego Arnolda Kaliściaka oraz znanego białostockiego instruktora i modelarza Lesława Pawłowskiego, po uzyskaniu pełnoletności został w kwietniu 1962 roku członkiem Aeroklubu Białostockiego i rozpoczął szkolenie spadochronowe pod okiem instr. Ryszarda Ożarowskiego. Pierwszy skok ze spadochronem wykonał 28 maja 1962 roku na lotnisku Aeroklubu Białostockiego na Krywlanach. Tego samego roku w lipcu został skierowany przez WKR i Aeroklub do Centrum Wyszkolenia Spadochronowego w Strzebielinie Morskim jako składacz spadochronów dla potrzeb Wojsk Powietrzno- Desantowych typu D-1. W 1965 roku uzyskał licencję skoczka spadochronowego. Ogółem wykonał 106 skoków. Przez wiele lat pracował społecznie jako instruktor prowadząc zajęcia z młodzieżą w białostockich osiedlowych modelarniach lotniczych. Uczestniczył wyczynowo w wielu ogólnopolskich zawodach modelarskich do Mistrzostw Polski włącznie. Do ostatnich chwil swojego życia czynnie uprawiał sport modelarski. Szczególnie upodobał sobie kategorie modeli swobodnie latających -klasę F1B (modele z napędem gumowym). Gumówki ukochał najbardziej były Jego wielką pasją.
Od 1 września 2006 roku był członkiem Klubu Seniorów Lotnictwa w Białymstoku.
Odznaczenia: brązowa odznaka Zasłużony dla Aeroklubu PRLoraz medal ,,60-lecia Aeroklubu Białostockiego".
Zmarł 03.10.2009 roku.

Odleciałeś od nas niespodziewanie. Niech dobry Bóg przyjmie Cię na swoim lotnisku

Jimmy.
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Re: Pożegnajmy Henia Budnickiego

Postprzez Janusz Żak » Wtorek, 13 Październik 2009, 18:24

Heniu, zawsze będzie w mojej pamięci. Wyrazy głębokiego współczucia wszystkim bliskim.
Janusz Żak
 
Posty: 67
Dołączenie: Poniedziałek, 19 Czerwiec 2006, 09:22
Miejscowość: Tarnobrzeg


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron