Co słychać ?w swobodnych?, kalendarz AP 2009

Free Flight Krosno

Co słychać ?w swobodnych?, kalendarz AP 2009

Postprzez Andrzej Grodzki » Wtorek, 9 Grudzień 2008, 22:33

Ponieważ pojawił się kalendarz AP na 2009 rok, natychmiast sprawdzam, co słychać ?w swobodnych??

Przede wszystkim wraca słynny Puchar Świata ?Summer Cup? w Stalowej.
Koledzy ze Stalowej będą w przyszłym sezonie niezmiernie aktywni, Mistrzostwa Polski, Puchary Polski, Świata.
Stalowa stolicą modeli swobodnie latających?

Z nowości?
Za sprawą Marka Romana wracają swobodne do Warszawy dokładnie do Kroczewa. Na początek nieśmiało tylko klasy B, C i P, pewnie nie tylko ja, ale i inni mają nadzieję, że w przyszłości impreza stanie się cykliczna w pełnej obsadzie klas.

Na koniec zostawiłem sobie Krosno. Dwie imprezy Mistrzostwa Polski i Puchar Polski. Niezmiernie cieszy powrót Krosna, które ma przecież takie modelarskie tradycje.
Specjalnie dla kolegów z Krosna wyciągnąłem z mojej biblioteczki stare zdjęcie z ?Rocznika Modelarstwa Lotniczego 1967? autorstwa Edmunda Osińskiego.
Image
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Co słychać ?w swobodnych?, kalendarz AP 2009

Postprzez Andrzej Grodzki » Wtorek, 16 Grudzień 2008, 22:27

Kalendarz nadal jest modyfikowany.
Jedne z zawodów, które w pierwszych wersjach kalendarza miały rozgrywać się w Gliwicach, będą rozegrane w nowym miejscu w Kietrzu.
Natychmiast zapytałem przesympatycznego Piotra Szymańskiego sekretarza zawodów, co to za lotnisko ?
Oto garść informacji, które otrzymałem:
Dzięki uzyskaniu zgody właściciela - Prezesa Kombinatu Rolnego Sp z o.o. w Kietrzu- na tym czystym od drzew polu ornym w kształcie doliny o rozmiarach
4 x 5 km, można będzie odbywać pełne 3-9 min loty modelami swobodnie latającymi. Pole znajduje się ok 12 KM na zachód od Raciborza przy szosie Kietrz-Tłustomosty po zachodniej stronie wsi Langowo (Łęg).

Koledzy przesłali nawet zdjęcie (panoramę) tego nowego miejsca.
Image

Mamy więc następną nowość w przyszłym sezonie.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Co słychać ?w swobodnych?, kalendarz AP 2009

Postprzez Jan Wojtak » Środa, 7 Styczeń 2009, 01:53

Nowe pole startowe dla modeli F1 pod Kietrzem jest mi znane od paru już lat i jest rzeczywiście rewelacyjne (Wykonałem dla zobrazowania tego cytowaną panoramę jednego z możliwych w tej okolicy pól). Swego czasu odbywając tam trening swoją gumówka F1B , której "zapomniałem" włączyć zegar, przez ok. 20 minut obserwowałem jej lot i bez trudu ją odnalazłem. Teraz to miejsce startowe będzie dostępne wszystkim , którym" za ciasno "na lotniskach . Stało się to dzięki uprzejmości Kombinatu Rolnego Sp. zoo. w Kietrzu (zobacz:http://www.kombinatkietrz.com.pl/index.htm),chyba najlepszego aktualnie w Polsce gospodarstwa rolnego Skarbu Państwa.Wiedziałem, że Prezes Kombinatu przychylnie patrzy na wszystkich ludzi pozytywnie zakręconych.Okazało się , że w tym i na modelarzy skoro, poproszony o spotkanie w tej sprawie gościnnie przyjął nas (byłem tam razem z TKN Stanisławem Kubitem), wysłuchał i uznał za możliwe odbycie zwodów na polach w okresie zakończenia wegetacji upraw. Zadeklarował pomoc techniczną w przygotowaniu linii startów, a nawet jakąś nagrodę komplementarną np.dla najstarszego lub najmłodszego uczestnika.Nie jest wykluczone, że zawody staną się atrakcją w programie lokalnych dożynek.Moim zdaniem to aktualnie najlepsze miejsce do latania w Polsce i w tej części Europy.Mam nadzieję, że tu właśnie odbywać się będą najlepsze światowe imprezy modelarskie i stąd rozchodzić się będzie najlepsza promocja polskiego gospodarowania.Zatem warto będzie wziąć udział w ich pierwszej edycji w tym roku .
Zachęcam wszystkich czytających ten post do wysłania życzeń Do Siego Roku dla gościnnych gospodarzy pola startowego i wyrazy naszej wdzięczności, za przyszłą gościnę na polach Kombinatu Rolnego Kietrz. Piszcie na adres : komrolkietrz@poczta.onet.pl
Jan Wojtak
PS. Załączam panoramę z przyległych pól , które z uwagi na rodzaj upraw będą rezerwowymi polami startowymi.
Pole Rezerwowe Kietrz .jpg
Rezerwowe pole startowe k/Kietrza z dojazdem do środka pola drogą asfaltową i z wiatą do biwakowania.
Pole Rezerwowe Kietrz .jpg (177.76 KiB) Obejrzany 6831 razy
Pole A Kietrz od wschodu 212 Kb.jpg
Widok pola w Kietrzu od wschodu z odległości ok 2000 m od stojącej na środku pola wiaty.
Pole A Kietrz od wschodu 212 Kb.jpg (237.42 KiB) Obejrzany 6740 razy
Jan Wojtak
 
Posty: 10
Dołączenie: Niedziela, 16 Listopad 2008, 02:59

Re: Co słychać ?w swobodnych?, kalendarz AP 2009

Postprzez kubit » Czwartek, 8 Styczeń 2009, 20:10

Pole startowe koło Kietrza zawdzięczamy Jasiowi Wojtakowi, którego "niespokojny duch twórczy" swego czasu to pole odszukał. Organizacji Pucharu Świata podjął się Piotr Szymański, który mieszka w Raciborzu i jest również niezwykle twórczą osobowością. Jestem pewien, ze całe przedsięwzięcie zakończy się powodzeniem tym bardziej, że Prezes gospodarstwa rolnego zapewnił nas, ze w 2009 roku nie będzie za dużo kukurydzy.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Co słychać ?w swobodnych?, kalendarz AP 2009

Postprzez Jan Wojtak » Niedziela, 11 Styczeń 2009, 22:55

Dla przyszłych uczestników zawodów na polach startowych k/Kietrza załączam mapkę ich lokalizacji , aby łatwiej mogli tutaj trafić. Na GPS -ie wpiszcie miejscowość Langowo.Na przystanku autobusowym PKS na trasie Kietrz-Tłustomosty przy
m.Langowo figuruje również nazwa Łęg.
Załączniki
lokalizacja pól startowych A i B Kietrz.jpg
Mapka dojazdu do pól startowych k/Kietrza
lokalizacja pól startowych A i B Kietrz.jpg (36.69 KiB) Obejrzany 6572 razy
Jan Wojtak
 
Posty: 10
Dołączenie: Niedziela, 16 Listopad 2008, 02:59

Re: Co słychać ?w swobodnych?, kalendarz AP 2009

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 12 Styczeń 2009, 21:29

To ja od siebie dołożę link do mapy satelitarnej Google.
Langowo >>
Kto jeszcze jej nie używał, polecam próby powiększania, przesuwania mapy, fajna rzecz.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron