Lubień Kujawski 2008

Free Flight Krosno

Lubień Kujawski 2008

Postprzez Andrzej Grodzki » Niedziela, 13 Kwiecień 2008, 21:48

Po wizycie w modelarni u Marka Romana, otrzymałem od kolegów z Zielonki zaproszenie na zawody modeli swobodnie latających w Lubieniu Kujawskim. Zabrałem aparat fotograficzny parę drobiazgów i w drogę. Tak powstał amatorski mini fotoreportaż z pierwszego dnia zawodów w Lubieniu Kujawskim 2008. Niestety nie dało się zamówić dobrej pogody, na początku gęsta mgła, potem deszcz i silny wiatr dawał się strasznie we znaki. Udało się rozegrać tylko trzy kolejki, ze względu na porywisty wiatr maksymalny czas lotu został ustalony na 120 sekund. Warunki dla modeli swobodnie latających były naprawdę bardzo trudne, a autor tych słów już dawno tak się nie wymarzł na zawodach.

Image
Gdzie to słońce ?
Image
Potem było jeszcze gorzej.
Image
Zaczynamy zawody rejestracja zawodników.
Image
Image
Image
Marek Roman przygotowuje model
Image
Image
Michał Wiewiórko F1B Zielonka
Image
Jak to jest zrobione ?
Image
Czy można prosić o poprawę pogody, telefon do centrali :)
Image
Adam Krawiec i Michał Wiewiórko obaj F1B
Image
Andrzej Rataj F1C
Image
Image
Adrian Matras F1P junior
Image
Image
Edward Burek z nowatorskim modelem F1C, czas mierzy syn
Image
Piotr Plachetka F1C
Image
Paweł Krawczyk
Image
Adam Tanasiewicz F1P senior
Image
Waldemar Mroczek
Image
Image
Image
Image
Stanisław Skibicki i Aleksandra Warakomska
Image
Andrzej Poczobut F1B
Image
Wojskowa grochówka, nareszcie coś ciepłego do zjedzenia.
Image
Przygotowania do oficjalnego zakończenia zawodów
Image
Puchary czekają na zwycięzców
Image
Adam Tanasiewicz zwycięzca w klasie F1P małe formy (junior,senior)
Image
Adrian Matras zwycięzca w klasie F1P juniorów
Image
F1A seniorzy Arkadiusz Kłosowski (2m) Bartłomiej Modrzejewski (1m) Jakub Jaraczewski (3m)
Image
F1B seniorzy Stanisław Skibicki (2m) Adam Krawiec (1m) Andrzej Poczobut (3m)
Image
Marek Roman Piotr Plachetka
Image
F1C seniorzy Marek Roman (2m) Piotr Plachetka (1m) Edwrd Burek (3m)
Image
F1A juniorzy Tomasz Droździński (2m) Michał Olewnik (1m) Tomasz Izydorczyk (3m)
Image
F1B juniorzy Aleksandra Warakomska (2m) Bartłomiej Skibicki (1m) Mariusz Trojanowski (3m)

Bardzo miłym akcentem zawodów, było zakończenie, które odbyło się u Państwa Poterałów. Kiedy już minęły emocje związane z rywalizacją, rozdano nagrody, brać modelarska zasiadła przy wspólnym ognisku. Wspólne śpiewanie i biesiadowanie trwało prawie do rana. Za tą wspaniałą polską gościnność należą się wielkie podziękowania Państwu Poterałom, Ryszardowi Redlickiemu i wszystkim organizatorom.

„I ja tam byłem i choć piwa nie piłem, to świetnie się bawiłem.
Wspaniałych ludzi poznałem i pół nocy o polskim modelarstwie przegadałem"

Andrzej Grodzki
Ostatnio edytowano Środa, 14 Maj 2008, 19:46 przez Andrzej Grodzki, łącznie edytowano 3 razy
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Krzysztof Różycki » Wtorek, 22 Kwiecień 2008, 09:21

Laureat Nagrody Nobla, Albert Einstein stwierdził: "Dwie rzeczy sa nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tego pierwszego zdania uczonych są podzielone".
P.S.
Coraz bardziej oczywistymi stają się intencje Ustawodawcy wprowadzające obowiązek przeprowadzania okresowych badań lekarskich (szczególnie psychologicznych) wsród modelarzy.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Andrzej Poczobut » Piątek, 25 Kwiecień 2008, 23:41

Kolego Różycki widzę, że macie jakiś problem wynikający ze startów kolegów w trudnych warunkach atmosferycznych. Skoro to tak cię gorszy i dziwi odsyłam do książki Williama R. Hartilla który to w ,,World Free Flight Review,, relacjonuje bogato ilustrując starty modelarzy w strugach deszczu i przeraźliwym wietrze (między innymi na WC 1977 r. Roskilde gdzie żaden zawodnik nie zrobił kompletu maxów). A może ich wszystkich też odeślesz na badania a najlepiej od razu do gazu.
Czytając niektóre twoje posty zauważyłem z przerażeniem, iż brakuje mi percepcji aby zrozumieć tak inteligentną jednostkę. Po prostu wielu z nas nie dorasta do intelektu bufona. Może więc jest to dobra pora byś poszukał innego forum ?

Bez poważania Andrzej Poczobut.
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Postprzez Krzysztof Różycki » Poniedziałek, 28 Kwiecień 2008, 09:04

Czy kolega Poczobut w swoich teoriach raczy podważać stwierdzenia laureatów Nagrody Nobla?
Czy kolega Poczobut z uwagi na swój poziom cierpi na kompleks niższośći?
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Andrzej Poczobut » Poniedziałek, 28 Kwiecień 2008, 13:19

A czy kolega Różycki zadając te pytania nie dąży przypadkiem do samouwielbienia ?
Nie bądź za mądry, bo cie pająk za obraz wciągnie (jak mawiał nie laureat NN ale gumówkarz Józek Oleksiak)
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Postprzez Krzysztof Różycki » Poniedziałek, 28 Kwiecień 2008, 15:43

Widzę, że kolega Poczobut zatęsknił do czasów cenzury. Gratuluję.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Adam Tanasiewicz » Poniedziałek, 28 Kwiecień 2008, 23:40

Witam!

Panie Krzysztofie to mnie upominał Pan odnośnie bicia piany. Okazuje się że to właśnie Pan bije pianę na tym forum najczęściej i najbardziej zaciekle... A jeżeli przytacza Pan słowa Alberta Einsteina to zapewne wie Pan, że powiedział on również: "Upokarzanie i psychiczne gnębienie uczniów przez niedouczonych i egoistycznych nauczycieli sieje spustoszenie w młodych umysłach..." Ale to nie jest forum literatów i wielbicieli Alberta Einsteina tylko modelarzy, więc odstawmy cytaty znanych ludzi na bok. Nie rozumiem dlaczego krytykuje Pan zawody w których nie brał udziału. Przecież jeżeli nie brał Pan udziału w tych zawodach to nie dotyczą one Pana. Więc czemu zabiera Pan głos w sprawach, które Pana nie dotyczą?
Pozdrawiam Hajlander.
Adam Tanasiewicz
 
Posty: 14
Dołączenie: Środa, 5 Marzec 2008, 13:02
Miejscowość: Chrzanów

Postprzez Krzysztof Różycki » Wtorek, 29 Kwiecień 2008, 08:36

Kolego Adamie!
Aby odczytać informację pisaną nie wystarczy znajomość abecadła. Dodatkowo własna nadinterpretacja czytanego tekstu nie sprzyja jego zrozumieniu, a tym bardziej pełnemu odebraniu przesłania jakie nieesie w sobie.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Adam Tanasiewicz » Wtorek, 29 Kwiecień 2008, 09:11

Panie Krzysztofie!
Owszem ma Pan rację, ale metafory czy tez ukryty sens w Pańskich wypowiedziach nie sprowadzają się do niczego innego jak tylko do upraszczania spraw. Zbytniego upraszczania.
Pozdrawiam Hajlander.
Adam Tanasiewicz
 
Posty: 14
Dołączenie: Środa, 5 Marzec 2008, 13:02
Miejscowość: Chrzanów


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron