Ranking 2008

Free Flight Krosno

Ranking 2008

Postprzez Andrzej Grodzki » Sobota, 23 Luty 2008, 12:28

Dzień dobry.
Ranking 2008 już rusza, przepraszam Wszystkich za pewne niedociągnięcia techniczne, ale Ranking jest w przebudowie. Przebudowa była konieczna ponieważ praca ze 108 plikami html stała się zbyt uciążliwa i mało efektywna. Teraz strona jest tworzona z jednego szablonu dzięki czemu dodawanie stron, czy zmiany w menu dokonywane są tylko w jednym miejscu a nie jak poprzednio w 108 plikach.
Po tych technicznych szczegółach, nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich do redagowania Rankingu 2008. Niech każdy zainteresowany sprawdza uważnie czy wszystko się zgadza i w razie wątpliwości, czy zauważonych błędów pisze. To właśnie tak Ranking WWW ma działać, to jest ta idea „wspólnego tworzenia”.
Rankin w swobodnie latających 2008 uważam za otwarty :lol:
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

F1P Juniorów WC

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 25 Luty 2008, 20:17

Tak jak w zeszłym sezonie tak i w tym mamy nowość w rywalizacjiPucharu Świata, który również już ruszył.
W tym sezonie doszła klasyfikacja F1P Juniorów WC.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andrzej Grodzki » Wtorek, 26 Luty 2008, 23:11

Ponieważ już otrzymuje pierwsze zapytania dlaczego mam tyle punktów w Rankingu...
Odpowiadam publicznie.
Po raz pierwszy w Rankingu 2008 mamy dwa poprzednie Rankingi 2007 i 2006.
Od tego Rankingu aby obliczyć sobie ile punktów zdobyłem w poprzednim sezonie należy od wszystkich zdobytych punktów w Rankingu w zeszym sezonie odjąć punkty przyznane za Ranking dwa sezony wstecz.
Dla przykładu weźmy punkty Czesława Ziobera:
W Rankingu 2007 zdobył 122 punkty, ale w tych 122 punktach były 32 punkty z Rankingu 2006,
Czyli w sezonie 2007 zdobył 122-32=90 punktów, to jest jego dorobek punktowy za poprzedni sezon, z którego 50%, czyli 45 punktów otrzymuje w Rankingu 2008 w rubryce 2007.
Oto cała tajemnica.
Dziękuje Romanowi Sowie za podpowiedz, bo sam zapomniałem że to już trzeci sezon Rankingu i trzeba inaczej liczyć poprzedni sezon.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Małe Formy

Postprzez Andrzej Grodzki » Sobota, 19 Kwiecień 2008, 11:09

Po raz pierwszy liczyłem Puchar Polski Małych Form, zgodnie z moją obietnicą.
Jest już opublikowany na stronach WWW Rankingu.
Proszę sprawdzajcie czy wszystko jest dobrze, bo ja już dzisiaj nie mogę patrzeć na cyferki.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

numery lic...

Postprzez Wojciech Dziurzyński » Środa, 23 Kwiecień 2008, 22:08

W wynikach Pucharu Polski Małych Form w klasie F1G znalazłem mały błąd który dotyczy mojej osoby jak i osoby mojego instruktora Leszka Staweckiego. Chodzi o numery licencji mój numer to 6066 a Instruktora to 5443.
Wojciech Dziurzyński
 
Posty: 8
Dołączenie: Wtorek, 11 Marzec 2008, 14:28
Miejscowość: Leszno

Re: numery lic...

Postprzez Andrzej Grodzki » Środa, 23 Kwiecień 2008, 22:44

Wojciech Dziurzyński napisał:W wynikach Pucharu Polski Małych Form w klasie F1G znalazłem mały błąd który dotyczy mojej osoby jak i osoby mojego instruktora Leszka Staweckiego. Chodzi o numery licencji mój numer to 6066 a Instruktora to 5443.


Dziękuje za informacje, przepraszam za błąd, takie błędy poprawiam "od ręki".
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

odp :)

Postprzez Wojciech Dziurzyński » Środa, 23 Kwiecień 2008, 23:00

Tak tak. Jednak jest jeszcze jeden błąd
Stawecki Leszek 2349
Nędza Mateusz 5443
I już wszystko będzie ok...
Wojciech Dziurzyński
 
Posty: 8
Dołączenie: Wtorek, 11 Marzec 2008, 14:28
Miejscowość: Leszno

Wersja do druku

Postprzez Andrzej Grodzki » Sobota, 24 Maj 2008, 12:00

Nowa funkcja Rankingu, wersja do druku, oszczędny druk zawartości strony, bez menu i logo strony.
Na razie tylko w dużych formach, w najbliższych dniach również w części małych form.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andrzej Grodzki » Sobota, 30 Sierpień 2008, 18:05

Muszę zdradzić plany, dotyczące zmiany wyglądu strony Rankingu. W rozmowach i e-mailach wielu kolegów podkreśla przynależność do konkretnego klubu na pierwszym miejscu. Dlatego od przyszłego roku strona Rankingu będzie miała inny wygląd. Zmieniamy szerokość strony z 800 pikseli, na 1024 piksele. Na takiej szerokości zmieści nam się spokojnie dodatkowa rubryka „Klub”. W tym roku jeszcze przemęczymy się po staremu, a od przyszłego roku będzie już wiadomo jaki klub (modelarnie) reprezentuje dany zawodnik. Przy tej okazji zmienimy też całą grafikę, na bardziej delikatną.
Roboczo nowa strona będzie wyglądała mniej więcej tak


Image
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Adrian6548 » Piątek, 3 Październik 2008, 21:32

Chciałem zgłosić błąd w rankingu małych form F1h. Wynik Jakuba Turka z zawodów w Katowicach został zapisany w kategorii wiekowej junior młodszy. Powinien być w grupie junior,senior.
Adrian Stępień
\________________l________________/
U
Adrian6548
 
Posty: 14
Dołączenie: Poniedziałek, 21 Kwiecień 2008, 17:20
Miejscowość: Bochnia

Poprawka i prośba

Postprzez Andrzej Grodzki » Sobota, 4 Październik 2008, 11:17

Dzięki już poprawiłem.
Przy okazji apeluje do organizatorów zawodów o elektroniczne wyniki zawodów w formie tekstowej.
O co chodzi?
Wyniki opracowane w większości znanych programów typu MS Word, Excel, Adobe PDF,Notatnik,Open Office, HTML itp. dają się w prosty i szybki sposób przekopiować do mojego programu liczącego. Natomiast zeskanowane na skanerze dokumenty w postaci obrazów nie są tekstem, nie dają się w prosty sposób przenieść do programu. Musze takie wyniki wpisywać ręcznie do mojego programu.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Henryk Urban » Poniedziałek, 13 Październik 2008, 21:49

Cześć
Koledzy patrząc na punkty po Pucharze Polski w Świebodzicach, juniorzy mają punkty w seniorach.Chyba pamiętacie że dogrywkę mieli po seniorach czyli punktacja powinna być inna. Trzeba to wyjaśnić jak jeszcze to ktoś pamięta.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

PP Świebodzice

Postprzez Andrzej Grodzki » Wtorek, 14 Październik 2008, 11:07

Dziś wieczorem rozbije wyniki PP Świebodzice na seniorów i juniorów oddzielnie.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Ranking 2008

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 19 Grudzień 2008, 19:25

Cześć.
Ponieważ KM AP opublikowała Kadrę Narodową, mogę już przenieść Ranking 2008 do archiwum, co niniejszym czynię.
Jedyną różnicą jaką widzę są punkty Pucharu Świata Mateusza Kończoka, o tych punktach dyskutowaliśmy w czasie sezonu.
Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować wszystkim za pomoc i współprace. Od przyszłego roku zaczynamy już czwartą edycję rankingu.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron