Obszary nadające się do zawodów w swobodnych ?

Free Flight Krosno

Postprzez Adam Krawiec » Sobota, 22 Wrzesień 2007, 20:22

Wracając do wcześniej poruszonego tematu to zawodnicy z Europy zaczną przyjeżdżać jak znajdziemy tak duży obszar do puszczania modeli , że możliwe będzie latanie w każdych warunkach bez obawy o stratę modelu.
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 24 Wrzesień 2007, 12:05

Cześć.
A to nowe odkrycie w Suwałkach, gdzie rozgrywane są MP juniorów. Podobno całkiem niezłe, pod względem powierzchni ?
Nie byłem, wiem tylko z relacji kolegów. Zresztą tam miały odbyć się MŚ juniorów.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 7 Luty 2008, 12:17

Witam!
Widzę, że wyłonił się tutaj całkiem przypadkowo nowy wątek dotyczący obszarów nadających się do rozgrywania zawodów w klasach modeli swobodnych. Może warto nadać mu bardziej oficjalną oprawę na forum jako odrębny temat?
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Andrzej Grodzki » Czwartek, 7 Luty 2008, 13:12

Krzysztof Różycki napisał:Witam!
Widzę, że wyłonił się tutaj całkiem przypadkowo nowy wątek dotyczący obszarów nadających się do rozgrywania zawodów w klasach modeli swobodnych. Może warto nadać mu bardziej oficjalną oprawę na forum jako odrębny temat?

Jak mówią francuzi voila (włala),
tu klikniemy i tu i już temat wydzielony.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez arrek » Piątek, 29 Luty 2008, 18:14

Jeśli chodzi o powierzchnie to się zgodzę ze Suwałki to dobre miejsce ale jest strasznie pofałdowane i bardzo szybko sie traci model z pola widzenia. Pogoń
utrudnia wysoka trawa(jak to na łące) oraz na końcu pola uprawne, a jak zasiali żyto to już w ogóle przechlapane :D Nie mogłem znaleźć mojej A2, na całe szczęście wylądowała za tym polem.
arrek
 
Posty: 2
Dołączenie: Piątek, 29 Luty 2008, 00:47
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Piotr Szymański » Piątek, 29 Luty 2008, 18:25

Witam
To może ja się podepnę pod ten temat ale trochę inaczej
mianowicie może koledzy znają fajne zbocza do latania w F1E
nie musi byc wysokie ważne by przedpole bylo w miarę czyste
najbardziej brakuje nam zbocza na wiatr północny i zachodni

pozdrawiam

Piotrek Szymański
Strona F1E
http://modelpiotrekf1e.pl.tl
Zapraszam
Piotr Szymański
 
Posty: 66
Dołączenie: Piątek, 29 Grudzień 2006, 21:03
Miejscowość: Racibórz-AGL

Postprzez Krzysztof Różycki » Poniedziałek, 3 Marzec 2008, 10:25

Zgadzam się całkowicie w opinii co do lądowiska w Suwałkach, a dodatkowo jest to miejsce bardzo odległe i o niezbyt rozwiniętej infrastrukturze myślę, że nie ma większych widoków na poważne potraktowanie.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Andrzej Poczobut » Poniedziałek, 3 Marzec 2008, 23:01

Krzysiu pozwolę sobie zauważyć, że Poznań to nie pępek świata i są modelarze dla których nie jest to miejce odległe. Myślę, że po Mistrzostwach Polski w Świebodzicach docenisz walory Suwałk i bazy hotelowej. Piszę docenisz bo skoro się wypowiadasz na temat tego lotniska to na pewno na nim trenowałeś i startowałeś w zawodach.

Pozdrawiam Jimmy.
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Postprzez Krzysztof Różycki » Wtorek, 4 Marzec 2008, 12:31

Kolego Andrzeju, raczej proponuję rozważyć suwalskie pomysły dotyczące Pucharu Świata F1B w Gliwicach w świetle III rozdziału Kodeksu FAI.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Adam Tanasiewicz » Środa, 5 Marzec 2008, 22:36

Witam!

Chciałbym nawiązać do powierzchni lotniska w Suwałkach. Suwalskie lotnisko jest najlepszym na jakim zdarzyło mi się latać. Wszędzie dookoła pola i łąki a wszystko niemalże jak na stole. Czego chcieć więcej? Poza tym myślę, że warto przejechać kawał Polski żeby tam właśnie polatać. A dlaczego? Po prostu jest gdzie! A zgubienie modelu, wg mnie, na tym lotnisku jest prawie nie możliwe. Ale cóż, prawie robi różnicę...
Pozdrawiam Hajlander.
Adam Tanasiewicz
 
Posty: 14
Dołączenie: Środa, 5 Marzec 2008, 13:02
Miejscowość: Chrzanów

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 6 Marzec 2008, 08:53

Witam!
Z tego co pisze mój przedmówca wynika,że jest on bardzo młodym człowiekiem i nie miał zbyt wielu okazji puszczania model na dogodnych do tego celu obszarach. A ogólnie chcę zwrócić uwagę Szanownych Kolegów na temat podstawowy tego wątku.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Adam Tanasiewicz » Czwartek, 6 Marzec 2008, 12:42

Otóż racja - mam dopiero 19 wiosen na karku. I nie odwiedziłem jeszcze większości lotnisk w Polsce. Ale porównując lotniska na których miałem okazję latać, czyli: Muchowiec w Katowicach, Turbia w Stalowej Woli, Gliwice, Suwałki, Leszno. Uważam, że zdecydowanie najodpowiedniejszym lotniskiem do rozgrywania zawodów modeli swobodnie latających są właśnie owe Suwałki, o które toczy się jakiś dziwny spór.
A może któreś z w.w. lotnisk Panu bardziej odpowiada? Jeśli tak to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam Hajlander.
Adam Tanasiewicz
 
Posty: 14
Dołączenie: Środa, 5 Marzec 2008, 13:02
Miejscowość: Chrzanów

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 6 Marzec 2008, 14:11

Kolego Adamie!
Tematem tego wątku jest poszukiwanie nowych obszarów na których można rozgrywać zawody modeli swobodnie latających a nie licytacja który, w jakim aspekcie będzie miał jakie notowania. A jeśli jesteś zainteresowany dużymi obszarami na których pomimo ich wielkości można jednak zgubić pełnosprawny model to w Europie polecam zawody Puszta Cup lub La Mancha Cup. I to bez zgryźliwości, jeśli Kolega zna w naszym kraju nowe obszary na których można rozegrać bezpiecznie zawody to chętnie się z tym zapoznamy jak np. w ubiegłym roku w Lubieniu Kujawskim. Nie koniecznie organizator zawodów musi być właścicielem terenu. Suwałki to temat znany i nie ma sensu go w kółko wałkować.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Adam Tanasiewicz » Czwartek, 6 Marzec 2008, 14:31

Otóż jak już wspomniałem nie odwiedziłem wszystkich polskich lotnisk. Jeśli jednak jakimś cudem uda mi sie znaleźć w naszym kraju kawał ładnego pola, to na pewno szanowni koledzy modelarze zostaną przeze mnie powiadomieni.
Pozdrawiam Hajlander.
Adam Tanasiewicz
 
Posty: 14
Dołączenie: Środa, 5 Marzec 2008, 13:02
Miejscowość: Chrzanów

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 6 Marzec 2008, 16:05

Kolego Adamie!
To forum a przynajmniej w tym temacie to nie komunikator GADU-GADU.
Jeśli nie masz konkretnych informacji związanych z tematem niepotrzebnie nie bij piany. Są inne wątki na tym i innych forach internetowych gdzie możesz sobie pofolgować na różne tematy. A tak ogólnie to masz rację, że podróże kształcą. Proszę jednak jeśli nie masz nic twórczego do wniesienia nie zabieraj głosu w tym temacie.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Następna

Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron