Zmiany zasad kwalifikacji do kadry

Free Flight Krosno

Czy uważasz, że należy zmienić zasady wyłaniania Kadry Narodowej w modelarstwie swobodnie latającym?

Tak
9
47%
Nie
10
53%
 
Liczba głosów : 19

Postprzez Adam Krawiec » Czwartek, 20 Grudzień 2007, 02:03

Dobrze by bylo jakby sie wypowiedzieli pomyslodawcy tej zmiany.
Czym sie kierowali ze jedne zawody do PS za granica i w kraju sa wyzej punktowane niz MP i PP bo po az 55 pkt. Czyli teoretycznie PS za granica i w kraju w sumie daje 110 pkt , a MP i 5-6 imprez PP 100 pkt. Oczywiscie mowimy o samych wygranych imprezach :wink: .

Z gory dziekuje za wyjasnienia.

Pozdrawiam
Adam Krawiec
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Andrzej Grodzki » Czwartek, 20 Grudzień 2007, 14:20

Cześć.
Jako "człowiek cyferka" muszę doprecyzować. Można zdobyć nieco więcej punktów, bo dochodzą jeszcze punkty premie, za ilość pokonanych zawodników w Pucharze Świata.
Dla przykładu w sezonie 2007, najwięcej dodatkowych punktów można było zdobyć startując w rekomendowanych przeze mnie zawodach Ukraińskich Black Sea Cup:
Kod: Zaznacz wszystko
F1A 89 zawodników - za zwycięstwo 50+4
F1B 64 zawodników - za zwycięstwo 50+6
F1C 41 zawodników - za zwycięstwo 50+8

Może jeszcze policzmy słynną Puszte Cup:
Kod: Zaznacz wszystko
F1A 85 zawodników - za zwycięstwo 50+4
F1B 38 zawodników - za zwycięstwo 50+3
F1C 22 zawodników - za zwycięstwo 50+4

W kraju w 2007 wyglądało to tak:
Summer Cup
Kod: Zaznacz wszystko
F1A 35 zawodników - za zwycięstwo 50+1
F1B 13 zawodników - za zwycięstwo 50+1
F1C 14 zawodników - za zwycięstwo 50+2


17th Black Cup
Kod: Zaznacz wszystko
F1A 19 zawodników - za zwycięstwo 50+0


Podsumujmy punkty możliwe do zdobycia w PŚ 2007 wg proponowanej zasady:
Kod: Zaznacz wszystko
F1A  50+4,  50+1,  5,  5 = 115 pkt.
F1B  50+6,  50+1,  5,  5 = 117 pkt.
F1C  50+8,  50+2,  5,  5 = 120 pkt.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez kubit » Piątek, 21 Grudzień 2007, 18:26

Czołem Koledzy

Młody Kolega z Chrzanowa pyta dlaczego juniorzy nie są dodatkowo punktowani w Pucharze Polski seniorów. W odróznieniu od FAI uważam ,ze jak się da, to lepiej aby juniorzy byli klasyfikowani oddzielnie a seniorzy też oddzielnie. Nie rozumiem dlaczego za jeden start junior ( czy w małych formach junior młodszy) ma być jakby podwójnie wynagradzany. Organizując zawody w Gliwicach zawsze oddzielam juniorów od seniorów czy też w małych formach juniorów młodszych od reszty.Oczywiście jestem za tym aby junior 18-latek był klasyfikowany zarówno w PP juniorów jak i seniorów. Właśnie dlatego aby miał punkty gdy się stanie seniorem. Jak chodzi o klasę F1P to nic nie staje na przeszkodzie aby 18-letni junior startował równoczesnie w F1P i F1C.
Wracajac jeszcze do zasad kwalifikacji to ja również sporządzam swoją ankietę na ten temat. Pytam kolegów seniorów w klasach F1A,B,C,E jakie jest ich na ten temat zdanie. Wkrótce podam wyniki. Moja ankieta jest niezależna od głosowania na mlik-u. Dlatego proszę kolegów, którzy jeszcze u mnie nie głosowali o przekazanie swojego zdania na mój e-mail qbit@digi.pl
Ja osobiscie nie chciałbym zmieniać zasad kwalifikacji.
Heniowi Urbanowi wyjasniam, ze aktualnie o miejscu w rankingu głównie decydują punkty zdobywane w Pucharze i Mistrzostwach Polski przy równoczesnej zachęcie do startowania w Pucharach Świata. Starty w Pucharach Świata moim zdaniem nie powinny w zdecydowany sposób wpływać na klasyfikację. Chyba, że ktoś jest na tyle dobry, że w koncowej klasyfikacji Pucharu Świata zdobędzie miejsce medalowe. Wtedy obligatoryjnie ma miejsce w reprezentacji- niezależnie od rankingu. Taki przypadek miał miejsce w juniorach F1E w tym roku, gdzie Zbyszek Benisz wskoczył ( 3 miejsce w PŚ juniorów F1E 2006) w miejsce Moniki Sowy. Reprezentacja F1E juniorów zdobyła na Mistrzostwach Świata srebrny medal ( w miałaby złoty gdyby nie sędziowska pomyłka)
Przy okazji chciałbym pogratulować wszystkim instruktorom, których wychowankowie zdobyli w tym roku medale na Mistrzostwach Europy i Świata. Na mój wniosek wszyscy dostali nagrody z Ministerstwa Sportu( skromne co prawda, ale dostali)
Chciałby również złozyć życzenia Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Trener modelarskiej
kadry narodowej

Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Zasady przyznawanie punktow

Postprzez Maciek Karczmarczyk » Piątek, 21 Grudzień 2007, 19:18

Drodzy koledzy,
Dotychczasowe zasady moim zdaniem nie są współmierne do osiągnietych wyników.
W sytuacji startu dwóch kolegow w tym samym pucharze świata, gdzie jeden zajał 1 miejsce a drugi 14 na 30 startujacych obaj otrzymaja według zasad pana Kubita po 30 punktów premii do rankingu. Według propozycji kolegow z podkomisji modelarskiej zawodnik, ktory wygra dostanie 55pkt.+premia, a ten który był XIV otrzyma 16pkt. punktów. Na tej podstawie widać że dotychczasowe zasady NIE sa obiektywne.
Wystarczy udowodnic swój poziom lataniana na 3 wygranych ,a nie 6 przegranych przez siebie imprezach PP i jednej WC, widzimy ze by latac w kadrze nie trzeba byc milionerem wystarczy pokazac jakim jest się zawodnikiem.

Pozdrawia Marek Roman
Maciek Karczmarczyk
Maciek Karczmarczyk
 
Posty: 6
Dołączenie: Środa, 26 Wrzesień 2007, 20:47
Miejscowość: Zielonka

Postprzez Roman Sowa » Piątek, 21 Grudzień 2007, 20:37

Panie Trenerze czyż to nie przesada, że Zbyszek Benisz był panaceum na zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata. Faktycznie Monika była w tym roku bez formy i coś kiepsko wypadały jej starty w klasie F1E. Tylko mnie zastanawia, że skąd w rankingu u niej tyle punktów. Zdobycie Pucharu Polski, 3 miejsca w Mistrzostwach Polski, 2 miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata w 2007r. Zajęcie raz pierwszego miejsca, pięć razy drugiego i raz trzeciego w zawodach zaliczanych do pucharu Świata. Tak tylko może latać w sezonie słaby zawodnik polski.
Z poważaniem
OJCIEC
Roman Sowa
 
Posty: 21
Dołączenie: Środa, 5 Wrzesień 2007, 22:41

Postprzez Adam Krawiec » Sobota, 22 Grudzień 2007, 02:52

Witam,

Dalej nie dostalem odpowiedzi dlaczego jedna impreza do WC jest wyzej punktowana do rankingu niz MP oczywiscie za wygrana.

Chcialbym zapytac takze co to oznacza "udowodnic swój poziom lataniana na 3 wygranych ,a nie 6 przegranych przez siebie imprezach PP i jednej WC"?

Mam rozumiec ze w tym momencie rekrutacja bedzie odbywac sie na podstawie WC w Polsce i zagranica bo to sa najbardziej punktowane imprezy. W tym wypadku nie oplaca sie w ogole jezdzic po pucharach polski bo trzeba wygrac az 3 do 5 imprez a i tak daje to max 50 pkt. Natomiast wygrywajac zawody do pucharu swiata w Polsce np SumerCup (gdyby nie byly polaczone z MP) w tym roku teoretycznie dostalbym 55 pkt, gdzie defakto nie bylo zadnego zagranicznego zawodnika (czyli jak na PP czy MP).

Natomiast bycie milionerem bardzo pomaga. Zdecydowanie zwieksza sie prawdopodobienstwo wygrania imprezy startujac w stu niz w jednej co moze nam udowodnic np Ivan Kolic.

ps.

Z kim była taka zmiana konsultowana, bo jak ja slyszalem o zmianach to nigdy na takich zasadach?
"Proponowane zmiany konsultowano podczas zawodów
w sezonie modelarskim 2007."
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Genek » Sobota, 22 Grudzień 2007, 15:17

Witam wszyskich kolegów. Po przecztaniu wszystkich postów dot. tematu zmiany zasad muszę włączyć sie do dyskusji ponieważ nie można być obojętnym na niektóre nieprzemyślane propozycje. Otóż chciałbym aby wszyscy zainteresowani wspólzawodnictwem zdali sobie sprawę , że ranking to nie wyścig po punkty za wszelką cenę i wszystkimi sposobami na różnych arenach startując w imprezach tych które komukolwiek odpowiadają ( czytaj najsłabiej obsadzone) . Celem rankingu jest wyłonienie w sposób obiektywny, jednakowy dla wszystkich grupy 6 lub 3 najlepszych zawodników z większej grupy ale rywalizujących między sobą czyli PP i MP. W pucharze świata prowadzony jest odzielny ranking na różnych zawodach startują zawodnicy o różnych umiejętnościach i nie powinien mieć wpływu w ogóle na krajowy, ponieważ w tym momencie krajowy przestaje być obiektywny. Oczywiście przy okazji chciałbym wszystkich biednych i bogatych zachęcić do startów w PŚ (można rzeczywiście zweryfikować swoje możliwości oraz nabrać doświadczenia).
Reasumując , namawiam niezadowolonych z aktualnych kryteriów na poświęcenie uwagi lepszemu przygotowaniu modeli do przyszłorocznego sezonu niż zastanawianiem się czy można jeszcz coś zmianić w kryteriach.

Pozdrawiam wszyskich kolegów oraz Zdrowych i Radosnych Świąt życzę.
Cofalik Eugeniusz
Genek
 
Posty: 1
Dołączenie: Piątek, 21 Grudzień 2007, 20:27

Postprzez kubit » Poniedziałek, 24 Grudzień 2007, 00:00

Kochany Ojcze

Czy mam po Twojej wypowiedzi zmienić zasady rankingu?
Na przykład na takie:
Ranking rankingiem a Monia musi byc w reprezentacji?

Pozdrawiam

Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 24 Grudzień 2007, 17:37

kubit napisał:Ranking rankingiem a Monia musi byc w reprezentacji?

Ja jestem za.

Wniosek do KM
W sprawie premiowania pań w rankingu modelarstwa lotniczego i kosmicznego.

We wszystkich kategoriach modelarskich panie - seniorki i juniorki - powinny mieć do rankingu premię. :)
Powiedzmy ze 30punktów - wysokość premii w zależności od kategorii, do ustalenia przez podkomisje specjalnościowe.

Uzasadnienie wniosku.
Panie łagodzą obyczaje. Ta cecha kobiet jest bezcenna w sportowym, męskim towarzystwie nastawionym na ostrą rywalizację.
Często zapominamy, że na sportowy wynik jednostki i zespołu ma olbrzymi wpływ atmosfera życzliwości i duch współpracy.
Kobiety mniejszą wagę przywiązują do indywidualnej rywalizacji. Jednocześnie, kładą większy nacisk na zgranie w zespole, współpracę, wzajemną pomoc i zrozumienie - tego właśnie nam brakuje.... Panowie.
Bez problemu są w stanie podać rękę zwycięskiemu przeciwnikowi. Istotą sportu jest dla nich nie sama rywalizacja, ale jej jakość.

Dodatkowo:
W modelarstwie lotniczym nie ma podziału na konkurencje żeńskie i męskie. Stąd w wielu klasach panie są nieznacznie "poszkodowane" względem panów.

Podsumowanie.
Z jednej strony panie mogą odnosić nieznanie słabsze wyniki indywidualne, jednak przez samą swoją obecność w zespołach modelarskich poprawią atmosferę. Przyczynią się do powstania przyjaznej, sportowej rywalizacji fair play. W efekcie końcowym powinno to zaowocować lepszymi wynikami zespołowymi, a nawet indywidualnymi - wiadomo, że na wynik jednostki ma wpływ cały zespół. Tak jest w większości kategorii.

Komentarz
Cieszę się, że inicjatywa premiowania pań w rankingu wyszła od Trenera Kadry Narodowej. Wreszcie mamy myślącego trenera. Myślącego o zawodnikach, o ludziach - nie o krążkach, dyplomach, pucharach i nikomu niepotrzebnych statystykach. Jeszcze się nie przyzwyczaiłem. :)

Życzę wszystkim...
Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez kubit » Poniedziałek, 24 Grudzień 2007, 18:55

Dzięki Tomku za uznanie

Ale z tym myśleniem to u mnie nie za bardzo. Gdybym myślał, to nie zgodziłbym się być trenerem. Z tej dyskusji widać, ze nie mozna pogodzić interesów wszystkich bo są przeciwstawne. Zawsze się komuś podpadnie.
A co do kobiet to znakomity pomysł. Przegłosujemy to na najblizszej Komisji. Podajac przykład Moniki ani na chwilę nie miałem watpliwosci co do Jej zawodniczych umiejetności. Tylko dlatego opisałem jej przypadek, ze z bólem serca niekiedy ale należy się jednak trzymać ustalonych zasad.

Chciałbym też podać wyniki moich badań anietowych: zmieniać czy nie zmieniać zasady kwalifikacji.
Otóż na 44 anietowanych zawodników 7 chce zmienić zasady
1 nie ma zdania, 36 nie chce zmian. I taki wynik zostanie przedstawiony Komisji Modelarskiej, która podejmie decyzję w tej sprawie.
Ja się w tym momencie z tej dyskusji wyłaczam - zaczynam przygotowania do sezonu. Wszystkich pozdrawiam i jeszcze raz życzę Spokojnych Radosnych Świąt Bozego Narodzenia i wszelkiej pomyśnosci w nowym Roku.


Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Postprzez Roman Sowa » Czwartek, 27 Grudzień 2007, 22:36

Panie trenerze odnosząc się do poprzedniego Pana postu to ponoć po 1989 roku Polska jest demokratycznym krajem a ponoć w demokracji nikt nic nie musi. Jedyne, co człowiek musi to przeszczegać stawionego przez ustawodawcę prawa, a takim jest opracowany przez Pana system kwalifikacji do reprezentacji. Monia w ogóle nie musi latać. Lecz tym posunięciem zrobiłaby przykrość bardziej utytułowanym zawodnikom możliwości wygrywania z nią na zawodach i cieszenia się z tego faktu. Myślałem, że jako ojciec tego rankingu wyjaśni Pan, dlaczego Monika nie dostała się w tym roku do reprezentacji w F1E.Daję głowę,że większości osób czytających to forum nie wie, co było tego powodem. Dobrze,że są jakieś sprecyzowane zasady kwalifikacji i każdy z góry wie, jakim podlega zasadą. Ogranicza to możliwość dostania się tylnymi drzwiami do reprezentacji(jak to określił, kol. Margała). Lecz są takie możliwości przykładem może być tu Tomek Droźdźiński. Chwała Tomkowi za to, że chciał reprezentować Polskę jako senior na Mistrzostwach Świata. Coś z Polskimi seniorami w kategorii F1A jest nie tak,że trudno uzbierać trzech reprezentantów. Jak jest taki problem z zawodnikami to proponowałbym do rankingu dołączyć również juniorów niech to będzie ranking open Juniorzy Polscy mają bardzo wysokie osiągnięcia na zawodach krajowych jak i zagranicznych. Szkoda takiej utalentowanej zawodniczki, jaką jest Ola Warakomska. Jeżeli była by Ona brana pod uwagę w rankingu z seniorami i utrzymała formę z roku bieżącego to miałaby ogromne szanse w niedalekiej przyszłości na reprezentację. Zastąpiłaby może już wypalonych kolegów. Co młodość to młodość?

Roman Sowa
Roman Sowa
 
Posty: 21
Dołączenie: Środa, 5 Wrzesień 2007, 22:41

Postprzez kubit » Sobota, 29 Grudzień 2007, 14:26

Kolego Romanie Sowa
Nie chciałem zabierać już głosu ale skoro zostałem wezwany do tablicy to odpowiadam.
Monia nie była w reprezentacji F1E bo zgodnie z zasadami kwalifikacji miejsce Jej w reprezentacji ( 3-cie ) zajął Zbyszek Benisz, który uplasował się na trzecim miejscu miejcu w Pucharze Świata F1E ( wsród juniorów) w 2006 roku. Wielu fanów Moni ( w tym i ja) ciężko to przeżyło no ale takie są nieubłagane zasady kwalifikacji.
Jak na razie to nie widzę potrzeby do rankingu seniorów właczać juniorów. Mam nadzieję, ze przypadek Tomka Droździńskiego nie stanie się regułą.

Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Postprzez Krzysztof Różycki » Poniedziałek, 21 Styczeń 2008, 13:40

Witam Szanownych Kolegów w nowym 2008roku!
Po przeczytaniu różnych zamieszczonych wypowiedzi powstaje zasadnicze pytanie: czy do reprezentacji mają trafić najlepsi zawodnicy w poszczególnych klasach czy ci koledzy, którzy bardzo chcą sie tam znaleźć?
I drugi temat: czy sposób eliminacji nie powinien odpowiadać sposobowi rozgrywania imprezy do udziału w której wyłaniana jest reprezentacja?
Od połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy to do reprezentacji zaczęli trafiać zawodnicy jak to określił trafnie jeden z kolegów na forum "tylnymi drzwiami" niejednokrotnie w celu uzyskania taniego biletu do USA w jedną stronę, w klasie F1B skończyły się medale i nasza reprezentacja tylko "brała i bierze udział w zawodach". Opierając się na doświadczeniu zdobytym podczas wielu i to zakończonych dużymi sukcesami występów w reprezentacji ośmielę się zwrócić uwagę Szanownych Kolegów na jeszcze jeden oczywisty fakt, że trzy nawet najprzebieglejsze gwiazdy rankingu to jeszcze nie zespół i do sukcesu jeszcze daleka droga. W reprezentacji niestety o sukcesie decyduje współpraca w ekipie a nie indywidualizm i nagromadzone punkciki w indeksie studenta.
Reasumując: dobrze się stało, że opracowano klarowne i wymierne zasady eliminacji, a że pasują one do reprezentacji mającej startować w mistrzostwach rozgrywanych w systemie pucharowym /jak np. Formuła 1/ stanowiąc gloryfikację kombatanctwa i apoteozę przegranej to już inna historia.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

Postprzez Adam Krawiec » Środa, 23 Styczeń 2008, 23:18

Z wielka checia chcialbym zapoznac sie z Pana propozycja zmiany regulaminu, ktore by usowaly wszelkie wymienione mankamenty obecnego.

Pozdrawiam
Adam
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Krzysztof Różycki » Czwartek, 24 Styczeń 2008, 09:08

Kolego Adamie!
W celu zaspokojenia ciekawości proponuję dokładnie przeczytać treść wiadomości i odpowiedzieć sobie na postawione tam pytania. Reszta będzie zawarta we wnioskach z lektury.
Pozdrawiam Krzysztof Różycki F1B
Krzysztof Różycki
 
Posty: 49
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 15:55
Miejscowość: Poznań

PoprzedniaNastępna

Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające