Zmiany zasad kwalifikacji do kadry

Free Flight Krosno

Czy uważasz, że należy zmienić zasady wyłaniania Kadry Narodowej w modelarstwie swobodnie latającym?

Tak
9
47%
Nie
10
53%
 
Liczba głosów : 19

Zmiany zasad kwalifikacji do kadry

Postprzez Andrzej Grodzki » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 15:14

Cześć.
Ten teks pojawił się jako pierwszy na stronie F1E Piotra a nie u nas ?
Ponieważ jest to ważne dla nas, pozwalam sobie przedrukować tu na Forum:
Szanowni Koledzy

Bardzo proszę o ustosunkowanie się do proponowanej zmiany zasad kwalifikacji do kadry i reprezentacji. Zmiana jest zaproponowana przez kilku kolegów i polega na tym, aby inaczej punktować wyniki uzyskane w Pucharach Świata zarówno w kraju jak i zagranicą.

Dotychczas było następująco:
- za start w pucharze Świata 15 pkt.
- za zajęcie miejsca punktowanego 15 pkt.

Proponowana zmiana:
- za start w Pucharze Świata 5 pkt.
- za zajęcie miejsca tyle punktów ile się zdobywa do Pucharu Świata, czyli za 1 m - 50 pkt., za drugie 40 pkt. itp. za miejsce 24 - 1 pkt.

Sprawa była już wielokrotnie dyskutowana, więc każdy ma chyba swój pogląd.
Proszę zaznaczyć na karcie do głosowana swoją opinię i przesłać mi zwrotnie
Proszę poprosić innych kolegów w klasach modeli swobodnie latających o wyrażenie poglądu. Nie do wszystkich mam możliwość dotarcia. Chodzi o kolegów seniorów

Dziękuję
Stanisław Kubit
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Ankieta

Postprzez Andrzej Grodzki » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 16:08

Nasze Forum ma wbudowaną możliwość robienia w prosty sposób ankiet i głosowań wśród zarejestrowanych użytkowników
Przy okazji tego tematu, spróbujemy to wykorzystać i zapytajmy?
Czy uważasz, że należy zmienić zasady wyłaniania Kadry Narodowej w modelarstwie swobodnie latającym?
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Henryk Urban » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:52

Witam
Czy te zmiany będą dotyczyć 1 imprezy?
,czy np.3 imprez ? Moim zdaniem punktów do rankingu 50% z zawodów w kraju,50% za granicą .


Narazie.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Postprzez Andrzej Poczobut » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 21:34

Henryk Urban napisał:Witam
Czy te zmiany będą dotyczyć 1 imprezy?
,czy np.3 imprez ? Moim zdaniem punktów do rankingu 50% z zawodów w kraju,50% za granicą .



Witam.
Propozycja jest taka:
- 5pkt. za start w Pucharze Świata (jednorazowo)
- Najwyższa ilość punktów zdobytych w P.Ś. z dowolnie wybranych zawodów

Pozdrawiam wszystkich modelarzy - Jimmy
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Postprzez Henryk Urban » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 22:40

Cześć
Takie rozwiązanie jest podobne do poprzedniego:w nowej wersji mamy 5+50pkt. przy najlepszym starcie.Każdy kto startuje w W.Cup wie że na takich zawodach poziom jest wysoki ,zająć miejsce na pudle mało prawdopodobne, ale się zdarza,być w 10 to już coś przy większej frekwencji.Więc realnie patrząc 1-3miejsce rzadkość w naszych startach,miejsca 4-10odpowiednio 25pkt-15pkt,dodać 5pkt uczest. ,30 lub 20.Czy to lepsze rozwiązanie od poprzedniego uważam gorsze jeśli weżmiemy punkty za uczestnictwo z 1 imprezy i punkty z 1 najlepszej imprezy.Wcześniej pisałem o 2pkt.zasad powołania K.M. czyli motywacji do startów w wielu zawodach wyższej rangi,motywacji dalej brak.
Na punktowanie trzeba realnie spojrzeć przyznając pkt. z 3 imprez 15pkt za uczestnictwo i 150pkt. za 3 x 1miejsce ,koledzy kto z nas zdobędzie tyle punktów ? mało wykonalne na W.Cup . :shock:
Proszę ralnie pomyślcie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 23:03

A gdzie opcja neutralna w stylu "nie mam zdania"?
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andrzej Poczobut » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 23:09

Tomek Osinski AW napisał:A gdzie opcja neutralna w stylu "nie mam zdania"?


To nie wybory. Kto nie ma zdania nie głosuje.
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 16 Grudzień 2007, 23:33

Opcja neutralna pozwala wyakazać ile osób wzięło udział w podjęciu decyzji - ile osób widziało, że ktokolwiek próbuje o czymkolwiek zdecydować.
Mamy wtedy pewność, że zmiany są dokonywane jakby za apropadą środowiska. Środowisko może nie mieć zdania, ale musimy mieć pewność, że środowisko wie co się dzieje.

Jeśli w tym głosowaniu weźmie udział tylko 10 osób, to stronnicy przegranej opcji będą mogli spokojnie powiedzieć, że głosowanie jest nieważne, bo za mało osób wzięło udział w podejmowaniu decyzji, a gdyby wszyscy zagłosowali, wtedy wynik byłby zupełnie inny.

Słowem...
Właśnie dlatego że NIE SĄ to wybory konieczne jest umożliwiewnie wypowiedzenia się niezdecydowanym. Frekwencja jest podstawą każdego głosowania - zbiorowego podejmowania decyzji (poza wyborami powszechnymi do sejmu o ile się nie mylę :D ).
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Andrzej Grodzki » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007, 00:34

Spokojnie Tomku,
Bo jeszcze koledzy pomyślą, że to jest jakieś oficjalne głosowanie, a to jest moja ankieta:
Ile osób ma zdecydowane zdanie na temat zmieniać? Czy nie zmieniać?
Tylko tyle.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Henryk Urban » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007, 00:42

Witam
Ja jestem za zmianami jak pisałem wcześniej:punktowane 3 imprezy za granicą,3x5pkt i 3x50pkt. Koledzy którzy startowali za granicą w 2007r i wcześniej niech sobie policzą pkt. według obecnej zasady i proponowanej nowej przez Pana Stanisława ,i co wy na to? czy to jest zachęta dla zawodników do startów w możliwie wielu imprezach rangi W,Cup.
Narazie
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Postprzez Adam Krawiec » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007, 01:18

Czyli mam rozumiec ze za wygrana impreze z cyklu Pucharu Swiata dostane 55 pkt a za MP 50 :shock: . Cos nie podobaja mi sie za bardzo takie proporcje.

Moim zdaniem jesli ma byc mowa o dodatkowej premi to prosze bardzo ale premia powinna byc tylko za koncowa klasyfikacje WC. Jesli regulamin zmieni sie w ta strone nie widze sensu zaliczania imprez w kraju, wystarczy wygrac jakies slabo obstawione zawody zaliczane do Pucharu Swiata i mam wiecej pkt niz ktos kto wygral 6 imprez z cyklu Pucharu Polski.
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Henryk Urban » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007, 01:34

Hi
Adam w krajowych punkty:M.P.50pkt,P.P.50pkt,W.Cup w Polsce 50pkt.
Czy jadąc na W.cup za granicą "słabo obstawione" wiesz kto przyjedzie i ilu ? Ja niewiem, i wygraj je. Czyli 50% krajowe i 50% zagranicą punktacja w/g mnie dobre rozwiązanie.
Narazie
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Postprzez Andrzej Poczobut » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007, 01:35

Heniu Twoja propozycja może jest i logiczna, ale moim zdaniem dyskryminuje kolegów których może być stać na jeden tylko start w P.Ś. Natomiast w przypadku wybierania najlepszego wyniku tym zamożniejszym zachętą do dalszych startów będzie chęć poprawienia wyniku (wszak sam zauważyłeś, że wygrać nie jest łatwo).

Pozdrawiam Jimmy.
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Postprzez Adam Krawiec » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007, 02:49

Jaka szybka odpowiedz :D


Jesli chodzi o "słabo obstawione" to wiadomo ze nie kazde zawody sa tak silnie obstawione jak np Puszta Cup i z duza doza prawdopodobienstwa mozna przewidziec gdzie bedzie duzo a gdzie malo zawodnikow :wink: .Pozatym propozycja byla taka ze 50+5 za udzial. Mnie osobiscie nie stac zeby zaliczyc 20 imprez i liczyc ze gdzies wygram. Dlaczego nie 15-5 za start + pkt z koncowej kwalifikacji WC??
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Andrzej Poczobut » Poniedziałek, 17 Grudzień 2007, 12:02

No właśnie, dlatego że Cie nie stać Adam na wiele startów nie powinieneś nalegać na dodatkowe punkty w klasyfikacji końcowej WC. Zerknij na zestawienie wyników WC, a zauważysz jak rosną punkty wynikające z ilości startów. I nawet wygrywając jakiś Puchar Świata możesz dostać mniej punktów od kogoś kto był np. trzy razy szósty ?
Awatar użytkownika
Andrzej Poczobut
 
Posty: 20
Dołączenie: Czwartek, 3 Maj 2007, 14:37
Miejscowość: Białystok

Następna

Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron