Determalizatory i haki dynamiczne

Free Flight Krosno

Determalizatory i haki dynamiczne

Postprzez Paweł Popławski » Czwartek, 23 Sierpień 2007, 20:00

Czy są jakieś POLSKIE sklepy w których można dostać/kupić haki dynamiczne i determalizatory inne niż kawałek bawełnianego sznurka? Podziwiam i trochę zazdroszczę zawodnikom, którzy je mają. Ja takiego sam bym nie zrobił.

Mam jeszcze jedno pytanko: czy można dostać/kupić w Polsce jakiś zestawik do składania klasy F1A,B lub C. Do tej pory składałem z Model Making i Art Model.

Proszę mi wybaczyć brak profesjonalizmu stawiam pierwsze jeszcze niepewne kroki w swobodnie latających.

Pozdrawiam wszyskich PROFESJONALISTÓW, ja na razie jestem gorącym entuzjastą :shock:
Paweł Popławski
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:41

Postprzez Paweł Popławski » Piątek, 24 Sierpień 2007, 10:00

Znalazłem polski timer ale........w Anglii. 3 funkcyjny (jak zrozumiałem) do F1B, 18 gramów za 19 funciaków (obrazek na to wskazuje)

Oto link strony: http://www.freeflightsupplies.co.uk/

Prosty wniosek: Ktoś to jednak w POLSCE produkuje lub produkował. :D

Jeszcze nie wiem kto, ale jak sie dowiem to napiszę.
Pozdrawiam
Paweł Popławski
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:41

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 24 Sierpień 2007, 15:57

Cześć.
Pawle proszę o cierpliwość. Jest końcówka sezonu, zawodnicy są zajęci startami.
W innych klasach też się dzieją ciekawe rzeczy np. dyskusja w Gigantach.
Przepraszam, że zapytam dlaczego to musi być do kupienia w Polsce ? sprawa oficjalnych rozliczeń w Modelarni ?
Klasyczne zegary do swobodnych są np. w stanach tu:
http://www.texastimers.com/
albo wschodni:
http://w-hobby.com/?p=2%20Function%20Timer
Jaromir Orel z Czech też produkuje tylko nie ma strony WWW, gdzieś mam jego cennik.
W Polsce Cofalik coś produkował ?
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Paweł Popławski » Niedziela, 2 Wrzesień 2007, 15:29

Witam ponownie. Drogi Andrzeju cała Modelarnia w Bądkowie to ja i 3 zaciętych chłopaków z gimnazjum ( Mateusz, Damian i Jakub). Modelarni z prawdziwego zdarzenia jeszcze nie ma, ale...(nie chciałbym nic obiecywać, wolę zrobić a jak zrobię to się pochwalę). Nie chciałbym zostać biurwą.

Rozumiem wszystkich, którzy jeszcze startują i życzę udanych startów. Ja będę się przymierzał do startów z moją skromną drużyną w 2008r.

Jak już wspomniałem do tej pory składałem z Model Making i Art Model. Sprawa była dziecinnie prosta. Łapałem za telefon i zamawiałem. Teraz jak widzę "płać kartą", albo inne mało zrozumiałe dla mnie teksty po angielsku, to trochę to mnie zniechęca.

Jak to jest? Mam w zakładce ok. 40 linków z czego 60-70% to polskie sklepy ale w żadnym nie ma tego co mnie interesuje.

Lecę później jeszcze dopiszę co mi na wątrobie leży
Paweł Popławski
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:41

Postprzez Adam Krawiec » Wtorek, 4 Wrzesień 2007, 12:54

Takie części do modeli najlepiej kupować na zawodach. Jesli chodzi o F1H dobrym producentem jest Orel. Napewno będzie mozliwość takiego zakupu na końcowych zawodach Pucharu Polski małych form.
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Paweł Popławski » Wtorek, 4 Wrzesień 2007, 18:54

Przepraszam, że dręczę ale czy ostatnie nie są zawody w Gliwicach 13.10.2007r.?

Lub inaczej: kiedy i gdzie miałbym się pojawić ?

Jest to dla mnie dość ważne. Chcialbym tam pojechać i kilka czasówek, może nawet haków nabyć. Byłoby to dla mnie znacznie prostsze niż tlumaczenie stron z angielskiego na polski i zastanawianie się jak bezpiecznie płacić kartą przez internet (po prostu nigdy tego nie robiłem).

Za wszelkie cenne wskazówki, które mnie doprowadzą do celu z całego serca dziękuję. Pozdrawiam Starszych bardziej doświdczonych Braci Szybowników. Wysokich lotów Panowie.

Z góry przepraszam że jestem tak natarczywy i uparty, ale nauczyłem się pukać w drzwi do czasu aż się otworzą.
Paweł Popławski
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:41

Postprzez Adam Krawiec » Wtorek, 4 Wrzesień 2007, 19:44

W niedziele dowiem się wszystkiego i dam szczegółowe informacje. :wink:
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Adam Krawiec » Sobota, 22 Wrzesień 2007, 20:27

Dzis rozmawialem z Panem Orelem potwierdził przyjazd na zawody w Gliwicach 13.10.2007r.


Dostałem cennik mogę go zeskanowac i podesłać na maila. Proponuje także do niego zadzwonić i złożyć zamówienie. Wtedy bedzie miał Pan gwarancję że towar będzie. :wink:
Adam Krawiec
 
Posty: 17
Dołączenie: Sobota, 1 Wrzesień 2007, 22:38

Postprzez Paweł Popławski » Niedziela, 23 Wrzesień 2007, 19:12

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie moimi problemami. Mam już jeden z katalogów Pana Orela od Pana Romana Sowy, któremu również serdecznie, oficjalnie dziękuję. Mialem się pojawić w Toszku 22.09. ale obecnie choruję a 13.10 muszę wyjechać do Poznania. Zawody w Gliwicach to moje marzenie, szkoda.

Prosiłbym jeszcze o małą podpowiedź, który z determalizatorów wybrać? Przygotowujemy się z chłopakami (15-sto latkowie o ile się nie mylę to juniorzy młodsi)do sezonu 2008 , dokładnie jeszcze nie wiem w której z kategorii wolnolotek ( to też dobre pytanie) ale chciałbym mieć uniwersalny wyłącznik. Na razie mam w głowie dwa modele F1H: Fregatę z Art Model i Kowalika z Model Making. Wykonanie modelu z planu gdy się nie dysponuje nawet pomieszczeniem tylko gania po szkole i szuka kawałka miejsca przed i po lekcjach to nie lada wyzwanie. Chociaż zapał młodych mnie uskrzydla i pozwala mieć nadzieję na lepsze jutro i wysokie loty.

Bardzo budujące jest, że nie jestem osamotniony i mogę liczyć na LUDZI DOBREJ WOLI, którzy pomogą, podpowiedzą. Mam taką cichą nadzieję, że będę miał możliowść w przyszłości na zawodach podejść i chociaż podać rękę, podziękować za okazane serce bardziej doświadczonym KOLEGOM.

Tymczasem zamieszczam mojego e- maila forro-trix@wp.pl

Pozdrawiam, życzę jak najdłuższych lotów i w górę serca.

Paweł Popławski
Paweł Popławski
 
Posty: 5
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Sierpień 2007, 21:41


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron