Strona 1 z 1

Zmarł instruktor Grzegorz Data

PostWysłany: Poniedziałek, 11 Styczeń 2021, 21:34
przez Adrian6548
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w sobotę 9 stycznia 2021 w wieku 52 lat zmarł Grzegorz Data, nasz wspaniały instruktor w Klubie Modelarstwa Lotniczego im. Dywizjonu 316 Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Zasłużony modelarz odznaczony za swoje osiągnięcia złotą odznaką modelarską z diamentem Aeroklubu Polskiego. Pan Grzegorz od 1990 roku wychował wiele pokoleń młodych pasjonatów lotnictwa, będąc jednocześnie zawodnikiem oraz trenerem modelarzy osiągających wysokie wyniki na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. O liczbie sukcesów świadczy półka w pracowni modelarskiej Miejskiego Domu Kultury w Bochni wypełniona medalami, pucharami, która ugina się od ich ciężaru. Wspaniały wychowawca człowiek pracowity, skromny, pomocny i uśmiechnięty. Wielokrotny medalista zawodów rangi Mistrzostw Polski, Pucharów Polski specjalizujący się w kategoriach szybowców swobodnie latających klas F1A, F1H, F1N i F1S. W swojej karierze największy indywidualny sukces i tym samym zapisanie się na złotej karcie Aeroklubu Polskiego było zdobycie tytułu Mistrza Polski w klasie szybowców swobodnie latających F1A w 2012 roku. Przez wiele lat z ogromną pasją i sercem pracował na sukcesy swoich wychowanków gdzie prywatnym samochodem zawoził ekipę w odległe zakątki kraju pokonując łącznie setki tysięcy kilometrów m.in. do Dęblina, Suwałk, Inowrocławia, Leszna, Krosna, Gliwic.

Rodzinie, Wychowankom i Przyjaciołom składam wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości Pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym w Pogwizdowie (koło Bochni) 15.01.2021 roku o godzinie 11:30. O godzinie 11 rozpocznie się różaniec za duszę ś.p. Grzegorza Daty. Podczas pogrzebu z powodu pandemii obowiązuje limit osób tylko w kościele. Na otwartym powietrzu limit nie obowiązuje.

Cześć Jego Pamięci!

Re: Zmarł instruktor Grzegorz Data

PostWysłany: Poniedziałek, 11 Styczeń 2021, 23:17
przez Wiesław Nowaczyk
To bardzo smutna wiadomość. Przez kilka ostatnich tygodni mieliśmy nadzieję, że Grzesia uda się uratować. W naszej pamięci pozostanie człowiekiem o wielkiej kulturze osobistej, wzorem cierpliwego instruktora i wychowawcy, który zawsze z szacunkiem traktował zarówno swoich podopiecznych jak i rywali. Będzie nam brakować sympatycznych spotkań z Grześkiem podczas wielu modelarskich imprez i zawodów sportowych.
Bliskim Grzegorza składamy głębokie wyrazy współczucia.
Wiesław Nowaczyk i koledzy modelarze z Aeroklubu Bydgoskiego.

Re: Zmarł instruktor Grzegorz Data

PostWysłany: Poniedziałek, 11 Styczeń 2021, 23:58
przez Andrzej Grodzki
Image
R.I.P.