Zmarł Adam Kopacz.

Ranking F1N www.modelarze-krosno.xq.pl/rank15-arzutki-0.htm

Zmarł Adam Kopacz.

Postprzez Michau » Poniedziałek, 26 Październik 2015, 15:43

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 24.10 zmarł nagle nasz kolega, modelarz – Adam Kopacz.

Image
Informację o pogrzebie zostaną umieszczone wkrótce.


Sekcja Modelarska Apdkp SL w Krośnie.
Michau
 
Posty: 25
Dołączenie: Środa, 4 Luty 2015, 00:31

Re: Zmarł Adam Kopacz.

Postprzez Michau » Środa, 28 Październik 2015, 12:04

Osoba znana chyba wszystkim modelarzom latającym „swobodnymi” w Polsce i nie tylko.
Instruktor, wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Znakomity organizator. Jeden z głównych inicjatorów założenia, a zarazem Prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych.
Dążył do konsolidacji społeczności modelarskiej i to nie tylko na Podkarpaciu. Poświęcał sporo czasu i wkładał dużo serca w organizację zawodów.
Myślę, że gdyby nie założenie Stowarzyszenie to nie mielibyśmy w Krośnie na przestrzeni ostatnich lat tylu aktywnych modelarzy trudniących się kategorią F1A, ale i nie tylko. Zdobywców wielu cennych trofeów na zawodach ogólnopolskich, jak i reprezentantów Polski na arenie zagranicznej.
Osoba, która o modelarstwie, zawodach, rywalizacji potrafiła opowiadać jak mało kto – z wielkim zaangażowaniem i uczuciem. Oddając emocje takie, jakby właśnie było się na zawodach i brało w nich udział.
Modelarstwem zajmował się od swoich młodych lat, już w drugiej połowie lat 70. współorganizował w Krośnie Zawody Modeli Swobodnie Latających DERBY. Cały czas był czynnym zawodnikiem.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci, wspomnieniach oraz na fotografiach z zawodów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek (30.10) w Krośnie, w Kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli (ul. Kard. St. Wyszyńskiego 30).
Wystawienie urny o godz. 11, Msza Święta rozpocznie się o 11.30.Sekcja Modelarska Aeroklubu Podkarpackiego – Szkoła Lotnicza w Krośnie
Michau
 
Posty: 25
Dołączenie: Środa, 4 Luty 2015, 00:31


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron