Zasady powoływania do KN i Reprezentacji

Free Flight Krosno

Zasady powoływania do KN i Reprezentacji

Postprzez gonzo » Wtorek, 8 Marzec 2011, 10:52

Witam
Pozwoliłem sobie na rozpoczęcie nowego wątku, to jest w jaki sposób w bieżącym roku będzie wyglądało powoływanie do KN i Reprezentacji, czy zostały wprowadzone jakieś zmiany co do uprawnień TKN,
Rozpoczyna się sezon Modelarski, chciałbym się dowiedzieć czy będą brane pod uwagę wyniki sportowe, czy też wystarczy obserwować kolegów, wyłapywać ich najdrobniejsze potknięcia, notować, a następnie przesłać do odpowiednich władz, i bez większego wysiłku wejść w skład KN, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku, Kolega zajmujący piąte miejsce w rankingu bez większego problemu eliminuje dwóch zajmujących wyższe miejsca, ( drugie i czwarte, o różnicy punktowej nie wspomnę).
I tak zwany przez kolegów ?jednosamolotowiec?, wchodzi w skład Reprezentacji na Mistrzostwa Świata,
gonzo
gonzo
 
Posty: 3
Dołączenie: Niedziela, 17 Wrzesień 2006, 23:30
Miejscowość: Chrzanów

Re: Zasady powoływania do KN i Reprezentacji

Postprzez morgan1169 » Wtorek, 8 Marzec 2011, 23:08

Cześć.
Na ten rok sprawa kadry czy reprezentacji jest zamknięta więc nie ma co o tym myśleć. Zamieszczona informacja na tym forum mówiła o nowym trenerze i nowych strukturach więc nie pozostaje nic innego jak tylko mieć dobre starty dobre wyniki a system i tak będzie nowy według nowych władz. Ja mam opracowy taki system puntowania który już nikogo nie będzie odstraszał czy to wyjazdami czy kosztami no i skończą się czasy dynastii czyli caratu jak i magnaterii.Rywalizacja ma być czysta niezależnie od statusu pochodzenia, wykształcenia czy majętności.To tyle , a teraz trzeba się brać za wysokie latanie.
Pozdrawiam wszystkich.
Hieronim Józef Morgała
POL-1169
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Zasady powoływania do KN i Reprezentacji

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 9 Marzec 2011, 23:14

Witam,
gonzo napisał:chciałbym się dowiedzieć czy będą brane pod uwagę wyniki sportowe, czy też wystarczy obserwować kolegów, wyłapywać ich najdrobniejsze potknięcia, notować, a następnie przesłać do odpowiednich władz, i bez większego wysiłku wejść w skład KN, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku,

morgan1169 napisał: Ja mam opracowy taki system puntowania który już nikogo nie będzie odstraszał czy to wyjazdami czy kosztami no i skończą się czasy dynastii czyli caratu jak i magnaterii.Rywalizacja ma być czysta niezależnie od statusu pochodzenia, wykształcenia czy majętności.
W żadnej dziedzinie nie istnieje system, którego nie spieprzyłby pewien rodzaj ludzi.
To, że dochodzi do sytuacji, jak opisana przez kolegę Mariusza, jest zasługą wszystkich, którzy nie wymagają przyzwoitości od ludzi nas reprezentujących. To przez oportunizm, bierność, konformizm i lęk przed publicznym sprzeciwem wobec niegodziwości, hochsztaplerzy mogą rozgrywać swoje interesy nie martwiąc się o reakcję potulnych owieczek w stadzie.

Niepowodzenie rodzi możliwość...
Kolego Mariuszu, razem z kolegą Markiem mieliście doskonałą okazję publicznie pokazać do czego prowadzi bałagan organizacyjny w AP.
Wydalenie z reprezentacji srebrnych medalistów Mistrzostw Europy na podstawie plotek, jest tak nonsensowne, że... no, mogło się tylko w Polsce stać.
Przez nagłośnienie i wyjasnienie sprawy mieliście okazję zawalczyć nie tylko o należne wam miejsce w reprezentacji, ale przede wszystkiem o czystość reguł i przyzwoitość w życiu publicznym Aeroklubu Polskiego.
Szkoda, że tego nie zrobiliście.
Jestem pewien, że znakomita większość zawodników popiera was w prywatnych rozmowach. Nie wiem jak z moralną satysfakcją, ale można powiedzieć, że w tej sprawie jesteście przynajmniej zwycięzcami moralnymi.

Tyle że hochsztaplerzy dalej będą robić swoje skwapliwie korzystając z naszej - stada potulnych owiec - nieudolności w publicznym wyjasnianiu spraw.
Może nawet bardziej ochoczo. W końcu to zachęcający przykład dla następnych.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 393
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zasady powoływania do KN i Reprezentacji

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 10 Marzec 2011, 10:13

Cześć Panie Tomku.
Nie wypowiedziałem się na temat Gąsiorowskiego i Romana bo tę sprawę znam tylko z plotek ale rozmawialiśmy na ten temat w gronie modelarzy i nie można podejmować takich decyzji w oparciu o plotki czy jakieś koleżeńskie donosy, co innego jak byłaby notatka od organizatora mistrzostw czy innych władz z danego kraju i w takim przypadku miałoby to sens wyciągać konsekwencje dyscyplinarne.Zrobiło sie już zbyt głośno o nieprawidłowościach w AP i oby zmiany nastąpiły jak najszybciej bo może skończyć się to tak samo jak w przypadku Marczulajkis w narciarstwie.
Hieronim Józef Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron