Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C


Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Darek Kuras » Czwartek, 16 Lipiec 2009, 11:31

OTWARTE OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY MODELI LATAJĄCYCH NA UWIĘZI, ZALICZANE DO PUCHARU POLSKI KL. F2B i F2C WIERZAWICE 8-9.08.2009

Broszura informacyjna w załączniku.

pozdrawiam
DK
Załączniki
Broszura_PP2F2BC_Wierzawice2009.pdf
(54.5 KiB) Ściągnięto 647 razy
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

WYNIKI, Etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Darek Kuras » Wtorek, 11 Sierpień 2009, 21:39

W załączeniu wyniki zawodów. Pogoda dopisała, zawodnicy również.
Szczególne podziękowania dla ekipy z Warszawy :D.

Darek
Załączniki
F2C_PP2_Wierzawice2009.pdf
(24.57 KiB) Ściągnięto 684 razy
F2B_PP2_Wierzawice2009.pdf
(22.38 KiB) Ściągnięto 643 razy
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez kubit » Środa, 12 Sierpień 2009, 14:27

Panowie organizatorzy zawodów w Wierzawicach

Przegladnąłem listę wyników w klasie F1C i od razu się zdenerwowałem. Nie rozumiem dlaczego lista wyników nie została uszeregowana według zajętych miejsc. Powiedzcie mi co to jest za problem aby tak zrobić? Przecież wówczas czyta się te wyniki zupełnie inaczej.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Darek Kuras » Środa, 12 Sierpień 2009, 17:42

Nie ma się co denerwować.
Oczywiście można się czepiać kolejności, jedni chcą wg zajętych miejsc inni alfabetycznie, jeszcze inni wg nr startowych, może też nie podobać się czcionka itp. ale najważniejsze są prawidłowo wpisane wartości zmierzone przez sędziów.
Swego czasu (bodaj rok czy dwa temu) na dość dużych i prestiżowych zawodach, organizatorzy pomylili miejsca i błędnie wpisali je w arkuszach wyników. Potem były korekty, zamieszanie.
Proszę pamiętać ze najważniejsza jest treść, a potem forma.
Tak przy okazji: F2C, nie F1C.
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 13 Sierpień 2009, 15:58

Darek Kuras napisał:Proszę pamiętać ze najważniejsza jest treść, a potem forma.

Proszę pamiętać, że treść i forma to byty nierozłączne.
I tak...
Najbardziej doniosła treść przedstawiona w chaotycznej, nieczytelnej formie pozostanie dla odbiorców bełkotem szaleńca.
Znowu...
Atrakcyna forma - uporządkowanie wywodu, logika związków przyczynowo-skutkowych nadzą pozory mądrości nawet najpłytszym banałom, lub wręcz szkodliwym kłamstwom.

Jeśli zaś idzie o formę przedstawienia szerszej publiczności treści końcowych wyników sportowych... jej niekwestionowaną na świecie istotą jest kolejność - od najlepszego do najsłabszego wyniku.
Nie czcionka, numer startowy, czy kolejność alfabetyczna nazwisk.

Darek Kuras napisał:Tak przy okazji: F2C, nie F1C.

Apropo tej literówki w wiadomości Trenera.... Treść jest czytelna i oczywista - z literówką czy bez, wynika z kontekstu i wątku. Zatem i forma nie ucierpiała, jako drugorzędna w/g Kolegi....
Jednak odnosi sie Kolega do niej, jednocześnie nie widząc celowości przedstawiania wyników w uporządkowanej malejąco formie? No, litości!
Literówki, jak błędy i potknięcia organizacyjne zdarzają się. Są nieuniknione i przeważnie usprawiedliwione - nie warto o nich wspominać.
Naganny i godny politowania jest chaos, niecałkiem niezawisłe sędziowanie, niechlujstwo organizacyjne lub ignoranctwo.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez kubit » Czwartek, 13 Sierpień 2009, 17:06

Oczywiscie,że F2C a nie F1C. I nawet dokładnie wiem na czym polega różnica między tymi klasami mimo, iż nigdy w klasie F2C nie startowałem ( Jak chodzi o F1C to mam jeszcze silnikówkę bezogonowca - ma około 50 lat). Byłem chyba pod wrażeniem medalu naszych zawodników w klasie F1C na Mistrzostwach Świata. Wracając do listy wyników zawodów w Wierzawicach to Kolego Darku naprawdę nie ma o czym dyskutować. Tu nie ma miejsca na dowolność wyboru. Lista wyników nie może lecz MUSI być poprawnie sporządzona to znaczy między innymi uszeregowana według zajętych miejsc. Odpowiednią ilość lat temu "Skrzydlata Polska" podała wyniki Mistrzostw Polski w klasach F1A,B,C ( trzy pierwsze miejsca). Jakże zdziwieni byli zawodnicy, których podano jako zwycięzców, gdy czytali te wyniki. W rzeczywistości zajęli oni dalsze miejsca natomiast byli na pierwszych miejscach na tablicy startowej i wyniki zawodów też nie zostały uszeregowane. Wtedy nie było jeszcze co prawda komputerów ale to i tak nie usprawiedliwiało ówczesnych organizatorów Mistrzostw.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 14 Sierpień 2009, 08:09

Odnośnie "niekwestionowanej formy przedstawiania" czy znają może Koledzy jakieś zapisy w przepisach (polskich lub FAI) szczegółowo regulujące te kwestie?
Wszyscy się tu wymądrzamy, wygłaszamy wspaniałe tyrady, a może jest zapisane czarno na białym i wystarczy podać odpowiedni paragraf. Przeglądając szybko kodeks sportowy FAI, takiego zapisu nie znalazłem (może przeoczyłem).
Tylko proszę, nie krzyczcie od razu ze chce wszystko regulować przepisami.

Nie mogłem sobie jeszcze odmówić sprawdzenia czy to o czym tu rozprawiamy jest takie ogólnie przyjęte.
Co ciekawe nie jest, tak dla przykładu (na szybko znalezione):
http://www.f2abcd.hit.bg/ - wyniki F2D w 07-08.06.2008
http://www.aviamodel.org.ua/result15.htm -wyniki F2C Puchar Świata.

Jeszcze załączniki, res10-13 fakt pisane ręcznie, możne na bieżąco w trakcie zawodów ale skoro to takie ogólnie przyjęte to mogli przepisać ta 4 karteczki.
Wyniki końcowe PP w F2C za 2008, to już z naszego podwórka.

Kolego Tomku: przy tej literówce to się chyba Kolega zapętlił we własnym wywodzie.
Załączniki
res13.pdf
(89.8 KiB) Ściągnięto 561 razy
res12.pdf
(85.61 KiB) Ściągnięto 576 razy
res11.pdf
(67.55 KiB) Ściągnięto 560 razy
res10.pdf
(89.23 KiB) Ściągnięto 586 razy
Wyniki Pucharu Polski w klasie F2C w roku 2008.doc
(56.5 KiB) Ściągnięto 601 razy
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 14 Sierpień 2009, 21:38

Darek Kuras napisał:Kolego Tomku: przy tej literówce to się chyba Kolega zapętlił we własnym wywodzie.

Kolego Darku, cały ten nasz mały spór jest bezsensowny. Byłby Kolega poprawił te wyniki na gorącą prośbę Trenera i nie byłoby bicia piany. Ktoś musi dbać o porządek, a kto, jeśli nie Trener KN.
Osiwieje nam przedwcześnie, jeśli wszyscy, na dowolną jego uwagę, będziemy reagować podobnie jak Kolega - dowodząc, że porządek, to pojęcie względne.
Mnie też sie nijak oglądało te wyniki - ktoś kto nie ma obcykanej specyfiki waszej konkurencji musi sie zastanawiac, który z zawodników był w półfinale, który zrezygnował, bo był "niedysponowany", którego zdyskwalifikowano, a który sie przetrenował.

Apropo linków...
Chyba je Kolega przytoczył jako przykład wschodnioeuropejskiej niechęci do porządku.

Poniżej przytaczam inne przykłady:
- porządek czeski: http://www.f3b2009.com/index.php?option ... 10&lang=en
- porządek szwajcarski(wyniki tych samych zawodów): http://f3b2009.rcsolutions.ch/index.php ... ab=results
- porządek polski(zawody nie te same, ale bardzo przyzwoita forma dzięki zastosowaniu zachodniego programu): http://www.f3j.aeroklub.wloclawek.pl/pl/index.php

Jako źródło inspiracji polecałbym Koledze porządek szwajcarski - po kliknięciu na ikonkę z literką "i" przy nazwisku otrzymujemy piękną statystykę lotów dowolnego zawodnika. Dodatkowo, klikając na nazwisko zaznaczamy trwale zawodnika i możemy z łatwością śledzić jego poczynania z rundy na rundę....
Prawda że kapitalny wynalazek?
Nie dość, że jest porządek, to jeszcze TAKIE udogodnienia dla osób czytających i analizujących wyniki.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 14 Sierpień 2009, 23:46

Akurat na takie trafiłem w pierwszej kolejności, ale przy okazji modelarstwo tam jest niezwykle popularne i uporządkowane. Swego czasu był tam nawet zawód modelarz. W dobrze znanych mi klasach F2B, F2C a przede wszystkim F2D są niekwestionowanymi mistrzami ( i potentatami na rynku). Na ukraińskich silnikach Fora lata prawie cały świat.

Byłbym bardziej usatysfakcjonowany gdyby Kolega zamiast przykładów, (których jak wiemy można znaleźć setki zarówno po jednej jak i po drugiej stronie) podał konkretny zapis przepisów (uchwał) mówiący o formie przedstawiania wyników.
Jak pisałem wcześniej, ja takowych nie znalazłem, oprócz wypowiedzi szanownych Kolegów, że wyniki MUSZĄ być w kolejności malejącej. Nawet w przepisach FAI nie ma o tym słowa, mimo że regulują one prawie wszystko( np ilość twardych podkładek do pisania dla sekretarzy)
Wiedząc, że taki zapis jest dopuszczalny (patrz np końcowe rezultaty z PP 2008 w F2C), przyjąłem jako najszybszy do realizacji w czasie zawodów, gdy trzeba je szybko przygotować, podpisać przez sędziów, rozdać, wypisać dyplomy itp.
Dlatego, tak jak zostały podpisane przez sędziów i rozdane zawodnikom, tak też ukazały się publicznie.

Ten przykład szwajcarski - bajka, przyznaję.
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez kubit » Sobota, 15 Sierpień 2009, 16:07

Odnoszę wrażene, że kol. Kuras, choć prawdopodobnie jest młodym człowiekiem, koniecznie chce mieć rację i ostatnie słowo. Do głowy by mi nie przyszło,że tak oczywistą sprawę jak potrzebę uszeregowania wyników według zajętych miejsc trzeba okreslać przepisami. Trzeba uszeregować,bo się w ten sposób znacznie lepiej wyniki czyta, widać różnicę pomiędzy poszczególnymi zawodnikami czy zespołąmi będącymi na kolejnych miejscach i tak się to w 99,9 % opracowywania wyników robi od zarania historii modelarstwa. Z szacunku dla Kolegi nie będę wyliczał przyczyn dla których egzystuje te 0,1%. I tylko tyle i aż tyle na ten temat.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Tomek Wlazłowski » Sobota, 15 Sierpień 2009, 23:52

Darku

Niech każdy pisze co chce kto nie był na zawodach w Wierzwicach

I tak organizujecie najlepsze zawody na pewno na uwięzi w Polsce.

Pozdrawiam Tomek
F2BTOM
Awatar użytkownika
Tomek Wlazłowski
 
Posty: 5
Dołączenie: Sobota, 17 Luty 2007, 00:05
Miejscowość: Sosnowiec

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 15 Sierpień 2009, 23:57

Tomek Wlazłowski napisał:Niech każdy pisze co chce kto nie był na zawodach w Wierzwicach

To prawda. Wielokrotnie słyszałem zachwyty i pochwały wśród znajomych akrobatów i wyścigowców.
Nikt tu nie krytykuje organizacji zawodów w Wierzawicach, ani Kolegi Darka, jeno ten te wyniki... takie tam drobne potknięcie. :wink:
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 21 Sierpień 2009, 10:43

Mimo że jest to tylko jeden z "0.1%" egzystujących przykładów ale nie mogłem go nie przytoczyć.

Jestem niezmiernie ciekaw, jak Dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego zareagował (a możne dopiero zareaguje?) na Kolegów oburzenie a przede wszystkim "zdenerwowanie" taką formą przedstawienia wyników, które "nijak" się ogląda i trzeba się "zastanawiać, który z zawodników był w półfinale, który zrezygnował, bo był niedysponowany, którego zdyskwalifikowano, a który sie przetrenował."
Widać tu ewidentnie "niechęć do porządku", "niechlujstwo organizacyjne lub ignoranctwo" Aeroklubu Częstochowskiego, bo przecież "tu nie ma miejsca na dowolność wyboru. Lista wyników nie może lecz MUSI być poprawnie sporządzona to znaczy między innymi uszeregowana według zajętych miejsc", a takie pozostawienie wyników w "nieczytelnej formie pozostanie dla odbiorców bełkotem szaleńca." W całej niewatpliwie pozytywnej działalności ACz, "jeno ten te wyniki" są cierniem na du(szy) całego Aeroklubu.

pozdrawiam
DK
Załączniki
PP_Czestochowa_280609.pdf
(157.51 KiB) Ściągnięto 608 razy
Darek Kuras - POL 4054
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 21 Sierpień 2009, 14:38

Kolego Darku,
Wdzę, że kolega poszatkował moje i Trenera posty zestawiając wybrane cytaty w taki sposób żeby efekt był podobny do "wbicia kija w mrowisko".
To interpretacyjne naduzycie.
Nie było moim zamiarem rozważanie, w którym aeroklubie panuje chaos i niechlujstwo organizacyjne. Odniosłem sie ogólnie do poruszonego przez Kolegę związku formy z treścią, dodałem o tym, co na zawodach jest naganne, a co niewarte toczenia sporów.
Publikacja wyników w formie brudnopisu nie jest przecież przejawem chaosu ani niechlujstwa organizacyjnego. Jest tylko drobnym potknięciem organizatorów.

Jeszcze raz dodam....
Ja bym sie w ogóle nie odzywał, gdyby Kolega w odpowiedzi na uwage Trenera nie pisał podobnych zdań:
Oczywiście można się czepiać kolejności, jedni chcą wg zajętych miejsc inni alfabetycznie, jeszcze inni wg nr startowych, może też nie podobać się czcionka itp. ale najważniejsze są prawidłowo wpisane wartości zmierzone przez sędziów.

Proszę pamiętać ze najważniejsza jest treść, a potem forma


Kiedyś, przemawiając z mównicy sejmowej, Jarosław Kaczyński wygłosił takie zdanie: "nikt nas nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe"(t/z freud'owskie przejęzyczenie/pomyłka - w ferworze walki odruchowo powiedział to, co było głeboko zgodne z jego rzeczywistymi przekonaniami, nie to, co byłoby politycznie cacy).... Noo, jeśli tak, to szkoda rozmowy.
Proba obrony przez Kolegę dowolności w publikacji wyników końcowych przypomina mi właśnię próbę trwania na stanowisku, że czarne nie jest czarne, a białe białe.

Pozdrawiam,
Tomek
PS
I jeszcze raz dodam... Forma publikacji tych wyników w żaden sposób nie kładzie się cieniem na zdolnościach i zasługach organizacyjnych kolegów z A. Częstochowskiego, czy z Wierzawic. Najważniejsze, że są ludzie wśród nas chcący organizować zawody. I... Szacun dla wszystkich Organizatorów za wysiłek. :)
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Zawody modeli na uwięzi, etap PP 8-9.08 Wierzawice F2B, F2C

Postprzez Pawel Praus » Czwartek, 3 Wrzesień 2009, 14:40

Darku czy zamiast niepotrzebnego bicia piany nie byłoby szybciej i łatwiej po prostu przerobić listę z wynikami??
Pozdrawiam Paweł
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39


Powróć do Zawody i imprezy modelarskie - zapowiedzi, wyniki, relacje, komunikaty

cron