15 Memoriał Romana Straburzyńskiego


15 Memoriał Romana Straburzyńskiego

Postprzez Janusz Żak » Poniedziałek, 3 Lipiec 2017, 22:43

Pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba w sobotę 1 lipca br. na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi rozegrano zawody modeli swobodnie latających zaliczane do punktacji końcowej Pucharu Polski "15 Memoriał Romana Straburzyńskiego".

W jubileuszowym Memoriale wystartowało 48 zawodników z Krosna, Suwałk, Chrzanowa, Hrubieszowa, Warszawy, Wałbrzycha, Poznania, Bydgoszczy ,Gliwic, Białegostoku oraz modelarze z Mielca, Sowińca,Kamienia i Stalowej Woli.Tarnobrzescy modelarze wystąpili jako współorganizatorzy zawodów oraz pełnili funkcje chronometrażystów.

Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, silnego wiatru z południowego-zachodu, co jest nie korzystne z układem lotniska udało się przeprowadzić pięć kolejek lotów.

W klasie modeli F1A i F1C nie było dogrywek natomiast w klasie F1B trzech zawodników musiało rozstrzygnąć lokatę w dogrywkach.

Modelarze startowali w czterech kategoriach modeli: F1A-modele szybowców startujących przy pomocy holu,F1B-modele z napędem gumowym,F1C-modele z napędem spalinowym oraz F1Q- modele z napędem elektrycznym.

Klasyfikacja - open i juniorów. Dzięki sponsorom na okoliczność jubileuszowego 15-go Memoriału każdy uczestnik zawodów otrzymał z rąk Jerzego Straburzyńskiego (syna Romana) pamiątkowy medal, naklejkę oraz koszulkę okolicznościową.

Puchar przechodni ufundowany przez rodzinę Romana Straburzyńskiego wraz załącznikiem - beretem Romana , powędrował do zwycięzcy w klasie modeli silnikowych F1C Mariusza Gąsiorowskiego z MOKSiR Chrzanów.

Na zakończenie zawodów uczestnicy spotkali się przy grilu by podzielić się wrażeniami po zawodach.

Serdeczne podziękowania sponsorom za okazaną pomoc finansową i wszystkim,którzy przyczynili się do zorganizowania zawodów.

A oto wyniki:

F1A open:

1. Bartosz Karłowski - Aeroklub Bydgoski

2. Henryk Krupa - Aeroklub Podkarpacki

3. Krzysztof Fraś - Aeroklub Poznański

F1A juniorów:

1. Krzysztof Fraś - Aeroklub Poznański

2.Seweryn Nowaczyk - Aeroklub Bydgoski

3.Piotr Wielosz - Hałasa - UKS"Jedynka "Hrubieszów

F1B open

1.Dawid Lipski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

2.Tomasz Lipski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

3.Zofia Zdancewicz - OSiR Suwałki

F1B juniorów

1. Dawid Lipski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

2. Zofia Zdancewicz - OSiR Suwałki

3.Patryk Bajer - UKS"Jedynka "Hrubieszów

F1C open

1.Mariusz Gąsiorowski - MOKSiR Chrzanów

2.Marek Roman - Aeroklub Warszawski

3.Edward Burek - Mieleckie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

F1Q open

1.Stanisław Bolko - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

2.Kamil Pogonowski - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

3.Michał Paździor - Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych

Z modelarskim pozdrowieniem

Sędzia Główny Zawodów Janusz Żak
Dyrektor Zawodów Norbert Suwała

A tu link do fotek:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Link do wyników:
https://drive.google.com/open?id=0B_7YN ... 2xZazFTclE
Janusz Żak
 
Posty: 54
Dołączenie: Poniedziałek, 19 Czerwiec 2006, 09:22
Miejscowość: Tarnobrzeg

Powróć do Zawody i imprezy modelarskie - zapowiedzi, wyniki, relacje, komunikaty

cron