Mistrzostwa Polski F3B 2017, Nowy Targ - WYNIKI


Mistrzostwa Polski F3B 2017, Nowy Targ - WYNIKI

Postprzez Arek Morawski » Poniedziałek, 12 Czerwiec 2017, 21:20

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale tradycyjnie wrzucam relację i wyniki :D
W tym roku Sekcja Modelarska Aeroklubu Nowy Targ po 4-letniej przerwie podjęła się organizacji Mistrzostw Polski modeli szybowców zdalnie sterowanych kat. F3B. W ciągu dwóch dni udało się rozegrać 5 rund, co w sumie przełożyło się na 180 sklasyfikowanych lotów. Sobota od rana bardzo wietrzna, momentami porywy wiatru sięgały 9 m/s. W takich warunkach wielu pilotów nie mogło sobie poradzić w urywającymi się noszeniami i w konkurencji na długotrwałość musiało lądować przed czasem, tracąc cenne sekundy. W konkurencji prędkościowej przy tak silnym wietrze modele często były dociążane dodatkowym balastem o masie do 1,4 kg. Najlepszy czas w tym zadaniu na odcinku 600 m uzyskał Michał Skarwecki z Bielska-Białej uzyskując wynik 15,84 sekundy. Ze względu na nadchodzącą burzę organizator był zmuszony przerwać sobotnie loty.
Niedziela powitała wszystkich słońcem i praktycznie zerowym wiatrem. Rozpoczęto ok. godz. 9 dokończeniem odległości i długotrwałości dla pozostałych grup. Zawodnicy tą konkurencję latali po 6 osób jednocześnie, co bardzo przyspieszyło zawody, a liczne stada młodych ptaków wskazywały kominy termiczne. Ostatecznie Mistrzostwa Polski modeli szybowców zdalnie sterowanych kat. F3B wygrał Michał Skarwecki z Bielska-Białej, drugi był Jerzy Mataczyno z Wrocławia a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Morawski z Aeroklubu Nowy Targ. Zawody były zorganizowane przez Sekcję Modelarską Aeroklubu Nowy Targ a patronat objął Aeroklub Polski oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ.
ps. Cieszy fakt pojawienia się kolejnych nowych zawodników ze Stalowej Woli oraz Wrocławia, jakby dotychczasowi, którzy nie dotarli z różnych względów to frekwencja by była w okolicy 19-20 osób, a to już ładnie uważam. Zabrakło zeszłorocznych medalistów - Olka Laskowskiego i Bartka Panikowskiego a także Michała Paździora, Grześka Kosiora i wielu innych, którzy startowali co roku, a w tym roku wyskoczyły im wesela i inne sprawy rodzinne.

pozdr.
AM
Załączniki
wyniki MP F3B 2017 NT-calosc.pdf
(158.44 KiB) Ściągnięto 294 razy
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Re: Mistrzostwa Polski F3B 2017, Nowy Targ - WYNIKI

Postprzez chomiq » Wtorek, 13 Czerwiec 2017, 22:09

Dzięki za relacje i wyniki, ja zaglądam ;)
może was to bawi, ja chowam się ze wstydu :oops: ... kodeks wizja
Awatar użytkownika
chomiq
 
Posty: 77
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 22:11
Miejscowość: BB


Powróć do Zawody i imprezy modelarskie - zapowiedzi, wyniki, relacje, komunikaty