Latawcowe Mistrzostwa Polski


Latawcowe Mistrzostwa Polski

Postprzez kubit » Poniedziałek, 9 Wrzesień 2013, 15:55

Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach:



Święto Latawca Społem PSS

51 Mistrzostwa Polski Latawców dla Młodzików
Gliwice 12-13.10.2013.

Święto Latawca Społem (Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla juniorów młodszych) dofinansowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców Społem
oraz miasto Gliwice

Patronat: Aeroklub Polski – Polski Związek Sportu Lotniczego

Instytucje organizujące:
• Krajowy Związek Rewizyjny Spółdzielni Spożywców Społem
• Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych
• Aeroklub Gliwicki
• Społem PSS Gliwice
• Miasto Gliwice

Obsługa Mistrzostw:
Organizator: dr inż. Stanisław Kubit
Gospodarz Mistrzostw: dyrektor Aeroklub Gliwickiego instr. pil. Krzysztof Piekarczyk
Sędzia Główny: dr inż. Stanisław Kopacz
Kierownik sekretariatu: Tadeusz Milewski
Kierownik techniczny: instr. Stanisław Paździorek
Obsługa komputerowa Mistrzostw: mgr inż. Wojciech Błachut


Termin i miejsce zawodów:
Mistrzostwa rozegrane zostaną na lotnisku w Gliwicach w dniach 12-13 października 2013 r.

Uczestnictwo w zawodach:
W zawodach mogą uczestniczyć modelarze młodzicy (do lat 14-tu włącznie, czyli urodzeni w roku 1999 lub młodsi).
Każda Spółdzielnia Społem PSS, Aeroklub regionalny oraz Stowarzyszenie zarejestrowane w Aeroklubie Polskim może zgłosić drużynę składającą się maksymalnie z czterech zawodników ( po dwóch w klasie latawców płaskich FLP i skrzynkowych FLS, W skład drużyny może wchodzić jeden instruktor ( opiekun) Organizatorzy mogą zgłosić do zawodów po dwie drużyny.

Klasy modeli:
FLS ( latawce płaskie), FLP ( latawce skrzynkowe)

Klasyfikacje:
W Mistrzostwach przeprowadzone będą następujące klasyfikacje:
• indywidualna w każdej z rozgrywanych klas
• zespołowa
Punktacja zespołowa będzie wynikiem sumy miejsc zajętych przez poszczególnych zawodników w obydwu klasach. W przypadku równej ilości punktów za miejsca będzie liczona suma punktów zdobytych przez poszczególnych zawodników.
Nagrody sportowe:
za indywidualne miejsca 1-3 w każdej klasie:
medale, puchary, dyplomy
za 1- 6 miejsca w klasyfikacji zespołowej
puchary i dyplomy

Termin zgłoszeń:
Do dnia 6 października 2013r należy podać nazwiska oraz klasy startujących zawodników a także nazwiska opiekunów, wyłącznie pocztą elektroniczną na adres:
qbit@digi.pl



Zakwaterowanie i wyżywienie:
Zawodnicy i opiekunowie zostaną zakwaterowani w schronisku młodzieżowym i internacie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, ul. Krakusa 16, 44-100 Gliwice.
Wyżywienie: Bar Wiedeński, ul. Łużycka 16, 44-100 Gliwice ( przy placu Krakowskim)

Wpisowe:
Wpisowe wynosi 30 zł od zawodnika Mistrzostw. Wpisowe obejmuje również opiekuna ( opiekunów) w przypadku, gdy korzysta ( korzystają) z zakwaterowania i wyżywienia.

Oznakowanie modeli:
Modele muszą być oznakowane inicjałami imienia i nazwiska lub numerem licencji, jeśli zawodnik
takową posiada

Przepisy techniczne modeli:
Strona internetowa Aeroklubu Polskiego
System współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w modelarstwie lotniczym i kosmicznym

Przepisy porządkowe
Na wyznaczone przez organizatorów miejsca treningu i startu ekipy mogą podjechać samochodem wjeżdżając na teren lotniska wyłącznie od ul. Rybnickiej. Samochody należy zaparkować na skraju lotniska. W żadnym przypadku nie wolno jeździć samochodem po płycie lotniska. Instruktorzy i opiekunowie zobowiązani są do zapewnienia właściwego zachowania zawodników w miejscu zakwaterowania i w trakcie zawodów.

Program Mistrzostw

12.10. – sobota
12.00 – 15.00 Rejestracja ekip – Internat Szkolnego Schroniska Młodzieżowego ul. Krakusa 16, 44-100 Gliwice
wydanie numerów startowych,
skierowanie do zakwaterowania, wydanie bloczków na wyżywienie
15.00 – 18.00 Ocena statyczna modeli
18.00 – 20.00 Kolacja
20.15 – 20.45 Odprawa dla kierowników ekip i instruktorów
13.10. – niedziela
8.00 – 9.00 Śniadanie
10.00 - 13.00 Rozgrywanie zawodów na lotnisku

15.00 Zakończenie Mistrzostw Polski na lotnisku w Gliwicach
16.00 – 18.00 Obiad i wyjazd uczestników Mistrzostw

Organizator:
dr inż. Stanisław Kubit
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Latawcowe Mistrzostwa Polski

Postprzez Wojciech Blachut » Poniedziałek, 14 Październik 2013, 15:34

Wyniki w załączniku
Załączniki
Wyniki LMP 2013.pdf
(56.88 KiB) Ściągnięto 478 razy
Pozdrawiam Wojciech Błachut
Wojciech Blachut
 
Posty: 90
Dołączenie: Poniedziałek, 24 Sierpień 2009, 22:32
Miejscowość: Gliwice


Powróć do Zawody i imprezy modelarskie - zapowiedzi, wyniki, relacje, komunikaty

cron